Oranje

Danas uzorali jednu parcelu od 0.6ha, dovršili onu od juče i počeli parcelu gdje je uradjena silaža. Tu smo obišli par krugova i odustali, zemlja je beton, plug ne ide dublje od 10cm, oranje se prekida do daljnjeg.
 
Sa danasnjeg oranja, uzorano 8,25 kj, komsija mi odorao 4 vrste :sta:
2011-11-13-2.jpg
 
Mora da ti je Krmaca komsija. :haha:::namigivanje:: I ja sam danas imao takvu situaciju na parceli u Opovu, te sam u povratku svratio do komsije da mu objasnim neke stvari.
 
nije to nista ja jednu parcelu sto sam zakupio cela ima 1.6ha a dva brata su se podelila i ostalo po 80 ari kad smo se dogovarali ja nisam dobro razumeo i uzorem je celu alihvala bogu dogovorio sam s eposle sa covekom i nije bilo problema
 
Dzabe medja ako je komsija debil pa ne vidi. Ja ocistim karove da se vide dodje komsija pa zapne plugom i eto meni radosti asov, pantljika i srafciger pa ajmo nanovo merenje i vracanje...
 
Ovaj majmun je meni namerno fikno 3 metra, mislio glupi Sefkerinci, ne mogu mu nista, al se malko zeznuo. Al svake godine nesto napakuje skotina.
 
ma iscupao bi lala onu rucku gde se saltaju sporobrzeusporenoredukovane pa bi mu objasnio gde je medja i bez pajsera:osmeh:
 
Dzabe medja ako je komsija debil pa ne vidi. Ja ocistim karove da se vide dodje komsija pa zapne plugom i eto meni radosti asov, pantljika i srafciger pa ajmo nanovo merenje i vracanje...

ja taj problem resavam sto na medju roknem cev od 1m nabijem je u zemlju da viri samo 5cm i pored toga oznacim jos sa kolcem,pa nek izore cev ako moze
 
Moj komšija sa zemljom je na sve svoje njive ubetonirao šine od pruge kao oznaku međe. Vire oko 10 cm iznad zemlje (betona).
 
pre dve godine me zvao komšija od njive i kaze pa nećeš valjda halu da gradiš na medji štaće ti takav betonski stub poko sam dasku prilikom oranja :haha::osmeh:..pavi prosudite sami.. jedan stub tri kolica betona i nema da dira medju samo bagerom..al toje neophodno samo desu komšije alapljive
 
Mogu ti stubici da se iskoriste za postavljanje semafora i saobracajnih znakova u njivi,ako je guzva da se zna ko ima prvenstvo prolaza:haha:Samo se navari cev na stubice i resena stvar.:osmeh:
 
Nazad
Vrh