Oranje

pre dve godine me zvao komšija od njive i kaze pa nećeš valjda halu da gradiš na medji štaće ti takav betonski stub poko sam dasku prilikom oranja :haha::osmeh:..pavi prosudite sami.. jedan stub tri kolica betona i nema da dira medju samo bagerom..al toje neophodno samo desu komšije alapljive
to cu i ja morati da primenjujem jel su komsije ljubomorni posto je on trebao da kupi pa znas nije znao ili ja sam dao vise itd ili sto kazu komsije iz susednog sela kad se menja gazda menja se i brazda a vi vidite na 50 parcela samo po jedan red da ti svako sece
 
oranje suvo, negde lakše negde teže... u svakom slučaju bolje nego prošle godine... provera i dotezanje šrafova na svakih 5-10 kj...
 
Danasnje oranje kukuruzovine...
photo0292.jpg
photo0290.jpg
[/IMG]
 
Danasnje oranje:

1921e.jpg


ostalo jos oko 45 KJ ako bude sve bilo kako treba bice gotovo za 2 dana

Kukuruziste smo mi upalili iako ne volim to da radim a razlog su stapovi koji su ostali posle tarupa i zbog kojih se gusio plug. Stabljike kukuruza su bile trule i kada ih je dotakao noz tarupa srusili su se i nije mogao da ih usitni.
 
Cici-Ko da gledam svoja oranja...sramota me,u zivotu nisam zadnja dva dana orao plice...jedva 15-20cm...ne ide,pa ne ide.ostatak podrivamo.
 
Ovo oranje sa slike je 25-26 cm duboko i nije uopste plitko ( nikad ne orem dublje od 25 -28 cm ). U tu brazdu staje tocak sirine 58 cm pa zbog siroke brazde izgleda kao da je plitko. Kod nas mogu ti reci da oranje ide ekstra lako. Ne secam se kada smo zadnji put ovako lako orali. U laksim zemljama se vozikam sa plugom 10 km/h :osmeh:
 
Peter, na koji zahvat pluga ores i koliko brzo? Lepo izgleda oranje! :)
Plug je namesten na 40 cm, dubina 28-30 cm a brzina oko 8,5 kmh. Moze i preko 10 kmh, ali prebacuje kukuruzovinu preko daske, pa ne zaorava lepo. Hvala na komplimentu, Bubu.

---------- Poruka napisana u 20:41 ---------- Prethodna poruka je at 20:38 ----------

E sda jedno pitanje ....jeli ta kubota tako mala ili je taj što je vozi veoma velik čovek?
Lala po JUS-u, preko 100 kila! Inace, kabina je prava mera, ali jednog vozaca, bez pratnje.
 
Evo jednog oranja od pre par dana na delu izmedju Beceja I Backog Petrovog Sele sa leve strane.Dosta zanimljiv tip zemljista.
 
Nazad
Vrh