Oranje

štamuje to kod imt pored volana ?jur meri brzinu?

BESPOTREBNO CITIRANJE SNIMAKA!UBUDUĆE SE BRIŠE!
 
Poslednja izmena od urednika:
@skal @pocerina merac je od bicikla kupljen je na buvljoj pijaci kosta 700din dobra stvarcica ima kilometar sat pokazuje temperaturu vremensko trajanje voznje i merenje distanci,a to pozadi na plugu je cekrek koji sluzi za dizanje i spustanje paker valjka.
 
Evo snimka od drugara sa faxa kako oru u Savinom Selu,inace ovaj "malisan" na celu kolone lane nije bio u ekipi,umesto njega je bio IMT 560 sa 757 plugom i isao je 1 brzom i momacki je drzao korak sa ovim 82-jkama isao je 1 brza.
 
@skal @pocerina merac je od bicikla kupljen je na buvljoj pijaci kosta 700din dobra stvarcica ima kilometar sat pokazuje temperaturu vremensko trajanje voznje i merenje distanci,a to pozadi na plugu je cekrek koji sluzi za dizanje i spustanje paker valjka.
koliko su ti brzinometri pouzdani ,ja se mučim sa rajkom a toga se nisam ni setio. Izvinjavam se za off
 
Danas se isao malo igrati s 539 i 2x10" plugom. Ljetos se zaoravao stajnjak na toj njivi toliko plitko da nisu plugovi htjeli na mjestima u zemlju uci ni 5cm, samo su grebali. Podrljano jesenas i cekalo sve do danas. Isao bas probati kako ce biti. %39 pod sperom vuce 755.20 30cm duboko, ali oranje ne ispada lijepo, jer izgleda kao da orem pjesak, pa se jedan dio zemlje okrene, a dio samo "preklizi" poprijeko. cak se i na deflektorima zadrzava zemlja, koliko se rasipa, ne "tece" lijepo kroz plug.

Ja sam super zadovoljan i kad sastavim 549 ima da se ore sve u 16 jer mi je na 539 bez kabine zima, a ostalo jos samo ta njiva 6.75kj za preorati.

Oranje ove godine ide iznimno lako i ja sam super zadovoljan.
 
Bas lijepo vidjeti tako vise traktora da rade zajedno.

A da li je normalono ovo da ovaj prvi veliki belarus ovako zadimi kad je kreno jer se i meni tako na landiniju desava kad dodam gas kad pocinjem brazdu da malo zadimi crn dim.
:ppozdrav:
 
Blago tebi, kod mene katastrofalno teško ali sam gotovo sve preorao, još jedan hektar u tri parcele i gotovo, al jedna od te tri je najgora od svih, sutra idem da probam, tu je uzbrdica kao uz nos da se penješ.

---------- Poruka napisana u 20:18 ---------- Prethodna poruka je at 20:17 ----------

Bas lijepo vidjeti tako vise traktora da rade zajedno.

A da li je normalono ovo da ovaj prvi veliki belarus ovako zadimi kad je kreno jer se i meni tako na landiniju desava kad dodam gas kad pocinjem brazdu da malo zadimi crn dim.
:ppozdrav:

Kod Belarusa je to sasvim normalno, samo gas gas :)
 
Ja necu orati dok dobro ne nakisne ne mogu jer mi slajfuje puno traktor. Bilo kise neki dan pa nakislo odozgo i blato, a dole tvrdo i nece da moze da se ore.
:ppozdrav:
 
koliko su ti brzinometri pouzdani ,ja se mučim sa rajkom a toga se nisam ni setio. Izvinjavam se za off
Ne znam šta smatraš pouzdan?
Tačnost pokazivanja brzine i kilometraže zavisi od toga koliko si precizno izmerio prečnik točka jer aparat radi tako što broji obrtaje točka. Ako je to tačno uneseno (ili obim kod nekih ali to dobiješ kao 3,14xprečnik) aparat je precizno pokazuje ali bi za male brzine možda bile potrebne neke modifikacije.
 
Nazad
Vrh