Oranje

Ja sam video proletos kada sam prolazio tuda kakva je milina ceo taj potes od Bečeja prema B.P.S kada se spustiš dole iz pravca Bečeja kao da si ušao u zonu sumraka.
Jeste zemlja dosta teska za obradu ali ako pogodis vreme kad da je uradis i masine sa kojima da je uradis,zna jako lepo da rodi,potrosnja je tu bila oko 20 lit/kj
 
Ma znam da redko kad . I mene je mrzelo da ga skinem. Ali treba da se skine kad ima puno biljnih ostataka. Sece on po nesto , ali ipak se skuplja. 5x da zaglavi na ektar i da sidjes sa traktora to je puno. Ja sam sa moj orao i stojese stabljike kukuruza (to je i najlakse) a orao sam i iza burgona koji nema tarup. Kad se desi da idem za Burgonom onda je ok , a kad je u kontra smer , ponekad sam silazio i 5x na 100m.
 
Današnje oranje, uzorano nešto manje od 1ha, oranje katastrofalno teško jer je prošle godine ova parcela jako loše i plitko uzorana, tek nekih 10-15cm. Sad je uzorana na 25-30cm

[video=youtube_share;BabR76MjWaA]http://youtu.be/BabR76MjWaA[/video]


k013fd.jpg

ogceo2.jpg
 
I jeste jako sporo, nema teorije da smijem brže da vozim inače bi plug otišao u vječna lovišta. Ovo je druga srednja, negdje izmedju 4 i 5km/h. Probali smo trećom srednjom, ona je oko 6km/h pri 1600-1700o/min, traktor vuče bez problema ali plug se toliko trese da je to bilo strašno za gledati pa smo usporili. Uzorali smo pravo dobro, dubina je OK, potrošnja je sigurno bila nešto veća ali parcela nije velika pa nije ni bitno posebno, bitno je samod a je uzorano.
 
Ja sam danas konacno pustio moj IMT plug u rad ali sad sa 3 brazde. Probao sam na 2 njive (obe gruberisana sojista ali opasno rasusena od vetra)-na jednoj je islo 6km/h sa ogromnim grudvama a na drugoj lagano 7km/h us prisustvo grudvi ali dosta manjih nego na prethodnoj njivi. Sutra ako Bog da sledi nastavak posla.
 
Nazad
Vrh