Oranje

nemojte nam uskratiti najcistije traktore na forumu
 
2011-11-06-34.jpg


Od neki dan, brzina 9 - 10 km/h, potrosnja 12 litara, presao sam sa ED na D2
 
Da savladao, ali ne bas potpuno, svidja mi se, do sada sam uradio 60 kj. Bio je jedan prijatelj samnom na njivi i dosta mi lepo objasnio, on mi u jednom momentu kaze, "zar ne vidis da trazi da mu zategnes toplink" i tako. Crtalo sam skinuo jer mi se gusilo, pa se pomeralo prema predpluznicima. Vraticu ga nazad.
 
Dušane koje su ti daske i na koliki zahvat radiš?
Ja sa XY daskom i 3x40 ne mogu tako lepo da pokrijem tuluzinu.
Jeste da je kombajn bio bez tarupa i da stvarno ima lišća .

---------- Poruka napisana u 22:28 ---------- Prethodna poruka je at 22:12 ----------

 
Drzavnu zemlju koju trenutno podrivam delim sa kolegom. On je ore sa Case-om MX 175 i potrosnja mu je 18 oko litara sa Vogelom XMS 1050 sa zahvatom 4 x 36 cm. Ta zemlja inace ne bi trebalo da je teska ali su je prethodni zakupci urnisali proletos i neverovatno ugazili. Setvospremirali su je pocetkom juna sa Masseyima 8160 i ponegde su tragovi 15 cm duboki.
 
Dušane koje su ti daske i na koliki zahvat radiš?
Ja sa XY daskom i 3x40 ne mogu tako lepo da pokrijem tuluzinu.
Jeste da je kombajn bio bez tarupa i da stvarno ima lišća .

---------- Poruka napisana u 22:28 ---------- Prethodna poruka je at 22:12 ----------


Daske su WY 400, sve je tarupirano. Zahvat je 3 x 40 cm, mislim da si u pravu za tarupiranje, bez tar. bi bilo mnogo gore.
 
Danas probali malo da oremo. Da li ostaviti dok ne padne kisa ili nastaviti sa oranjem:sta: ? Ovu parcelu smo ovih dana uzeli u zakup, prethodni put je uzorana krajem maja 2010

 
Ja sam danas imao slicnu, ako ne i goru situaciju i odustao sam. Gde je secena silaza jos je i islo nekako, dubina nekih 20-25 cm, zahvat 3x35cm i brzina celih 4.5 km/h, a gde je bran kukuruz ne ide nikako.
 
Imao sam slicnu situaciju,2 lanaca samo,sva sreca,ja sam je poorao takvu,busa do busa,ali jos vece nego na snimku!
 
Nazad
Vrh