Oranje

Zombie,ima neki kao topling ispod poluga po sredini.
 
Stvarno, ima neku polugu dole, zakačena za plug ispod rude a na traktor dole negdje, gdje bi inače bila kuka za jednoosovinku. Takvo rješenje nikad nisam vidio. Koliko znam, kačanje u tri tačke kakvo se i danas koristi je patentirao Massey-Ferguson (ili sam Massey, nisam siguran), pa je možda ovaj traktor pravljen tako da se izbjegne kupovina patenta, ko zna.
 
Da zombi to je pravilno oranje ledine , plužno tijelo sa relativno manjim raonikom a većom daskom , inače to se primjenjuje i kod dosta širokih točkova na traktoru.
Kako nema toplink nemoguće .Za potpis si u pravu i to ne samo za Bosnu nego i za okruženje , al ko je vrijedan ne treba da brine za budućnost.
 
Robika, taj Vogel ima tako zdravo dobar klirens da ne mozes da poverujes-morao sam da poskidam sva pomagala sa njega da bih mogao da orem. Kukuruziste nije tarupirano vec samo tanjirano-neke njive sam uspeo da uzorem posle jednog prohoda a njivu sa snimka sam morao 2 puta da predjem da isecem jos bolje stapove i da zamesam sapurike sa zemljom. Inace, na bregu moze da ide brze ali i kad polovim brzinu u dolu mi bude prebrzo ne zbog traktora vec zbog pluga posto je vec varen otkad smo ga prebacili sa 3x30 (vukao ga drugarov Ruja 820) na 3x40 i uzorao je oko 20kj mog kukuruzista i oko 8kj kupusista zbog kojeg je i bilo potrebe za aparatom za varenje...
 
To se Antonio zove teska zemlja...a ne ko pre neki dan u nekoj temi 1221 4 brazde obrtac dobro rasiren i ide nemos ga stici...i pitanje za cicimoric-jesi cuo da je Lazo polomio novog velikog vogela?
 
Danasnje...

1z66uxc.jpg


rbh094.jpg
 
Sinoc se cuo sa caletom kaze da je skoro sve poorao ostala jedna glinovita njiva pored bosuta da se uradi,komsija pored nas probao pa nije mogao al posto je komsija malo jaci radnik .... mislim da je cale isao danas da proba jel moze.
Kaze da su se ostale njive orale onako bez veze i redosleda danas plug iskace,posle par dana ode ono ide solidno tako da nije imao sta da ceka.
Isla je stara kombinacija IMT560 sa 14.9 gumama i IMT756 1 direktna stalno,po njegovim recima je islo dosta lakse nego lane i potrosnja je bila manje nego lane,a koliko manje to nisam pitao moja pretpostavka je da se vrtela na 15-ak litara po kj,dubina oranja je isla 25-30cm.
 
Evo premijerno i mog prvog oranja oe godine, Hurliman i Rabe u kombinaciji. Dubina 25cm, pri dnu parcele i 30cm, zahvat 2x12" (naštelovao sam da hvata pun zahvata). Orali smo trećom sredjnom uzbrdo i četvrtom srednjom nizbrdo (treća je malo sporija od prve brze kod 539, a četvrta je malo brža od prve brze kod 539). Zaprepastio sam se kako lijepo ide, par dana nakon poslednje kiše sam probao kopati i nije bilo šanse, budakom sam izvaljivao gromade, sad ide savršeno, zemlja se rasipa, brazde se slažu, oranje ravno. Perfekcija.


2aeoy8n.jpg
 
@zombie_666
Jesi li vidio koliko je lakse raditi sa duplakom. I ja sam tako kupio duplaka jer sam brao sa komsijinim univerzalom 45 duplak i u brdu kad idem bez prednje slajfuje a cim gurnes rucicu ko da te neko od pozadi udari i ode uz brdo.
 
Bukur lep traktor i mocan , al sto se zarobi sa ovaj plug. Obrtaca da kupis cim budes mogo da te bog vidi.
 
@zombie_666
Jesi li vidio koliko je lakse raditi sa duplakom. I ja sam tako kupio duplaka jer sam brao sa komsijinim univerzalom 45 duplak i u brdu kad idem bez prednje slajfuje a cim gurnes rucicu ko da te neko od pozadi udari i ode uz brdo.

Jest, baš tako. Probali smo prvo par brazdi bez prednje vuče, namjerno da vidimo kako ide bez a kako sa njom. Čovječe, kao drugi traktor.
 
Nazad
Vrh