Oranje

Dobro je izmerena potrosnja, stalo je 75 litara nafte a uzorao sam 6 lanaca. Sto puta sam napisao da treba znati terati traktor.
 
Izvinte, a sta je tu cudno? Malo vam 12 litara? Lepo sam napisao da su orana strnjista koja su letos dvaput tanjirana, i zemljiste je lakseg sastava. Na capur i suncokret potrosnja vrtoglavo raste, u ritu ide i preko 20 litara po lancu/jutru.
 
E tako moze izvinjavam se nisam znao da su tanjirana i da je zemlja lakseg sastava zato mi bilo cudno jer znam i od drugih cujem da je oranje i ove godine tesko i da potrosi nafte
 
2011-11-06-38.jpg


Moje oranje od danas, uradio 10 kj, dok je bilo goriva, brzina 10km/h, potrosnja 12 litara, dubina 28cm
Evo za neverne Tome, Dusanova izjava, isti traktor, isti zahvat pluga, isto zemljiste i ista dubina.

---------- Poruka napisana u 18:51 ---------- Prethodna poruka je at 18:49 ----------

Zato sam i napisao, jer sam se bas prijatno iznenadio potrosnjom, posto je dosad bilo katastofa. Ove godine ide nafte i nafte, i vijaka i vijaka...
 
@Lala iz Banata
jesi li dobro merio potrošnju? ima jedan rođak isti takav 1221 i vuče 4 brazde kwederland ravnjak polunošeni i potrosnja mu je oko 18 litri po jutru,
dobro izgleda oranje

Ne preterujte, znam taj traktor, to mi je kum. A taj traktor trosi od 13-18 l a za plugom vuce jos dva krila drljacu da poravna oranje (laksa zemlja)
 
kod nas sojiste nikako ne ide,a kukuruziste odlicno,sto do sad nikada nije bilo!takodje lakse ide strnjika na kojoj nista nije radjeno,nego npr gde je tanjirano.naopako 100 % potrosnja oko 18 litara,1025 jedva vuce vogela,negde oko 6 km...tako da lalo ne znam kako je tvom 82 sa takvim plugom?da ne ores sa 2 brazde?
 
Kazem da mu je ove godine uzasno tesko, a ore u polje, gde bi trebalo da ide solidno. Ore sa tri, ali na 3x30cm i 5 km/h. U rit nece ove godine taj traktor ni ici, to ce 1221 da odradi.
 
aj da te zamolim nesto lalo,aj slikaj kako ti stoji na rupama za podesavanje zahvata pluga za 30cm,posto kod nas ne postoji realno podesavanje za taj zahvat-tj ispod 112 cm ne mogu da podesim,i tako je od prvog dana.mada mislim da je to zbog"lagane zemlje"...pozdrav
 
Vazi, slikacu, al 1000% je do "lagane zemlje". Mada i ovako mogu da ti kazem, kolenasta je u predzadnju rupu postavljena, skoro skroz unutra.
 
stvarno je ove godine oranje da se iznenadiš na istoj tabli na kukuruzištu ne mogu uterati plug u zemlju a plug mi u normalnim uslovima ide u put kao u sir a na ugar sam išao 9km na sat preko 30 cm duboko i 820 se zajebavo sa 100 cm zahvata ko da vuče dve brazde to nikad nije mogao da vuče
 
Izvinte, a sta je tu cudno? Malo vam 12 litara? Lepo sam napisao da su orana strnjista koja su letos dvaput tanjirana, i zemljiste je lakseg sastava. Na capur i suncokret potrosnja vrtoglavo raste, u ritu ide i preko 20 litara po lancu/jutru.
Jasam dosad uzorao oko 60 lanaca, svaki dan 10lanaca , orem na dubinu 25-30cm, 9-9,5km/čas,plug Agromaš zahvat 4x36cm i potrošnja mi za sada ni jedan dan nije veća od 12l euro-D.
2qsoy1y.jpg

2r53sbp.jpg
 
Po ovim slikama,imam utisak da Lala iz Banata dok vozi sovjeta,prosto piski firnajz koliko ga slika.
Ni neku golisavu manekenku ne bi toliko slikao!
 
Nazad
Vrh