Oranje

2011-11-06-37.jpg


Pitanje za iskusne, da li zadnji tocak od pluga treba da prati tocak od traktora ili sme da ide malo u desno ? Meni se desava da ide bas po kukuruzima.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kad pocinjes novu brazdu Moras spustiti plug pre nego sto ti veliki tocak udje u brazdu. Ili vozis pored brazde , a posle spustis ceo traktor u brazdu.
 
Pocerina nisi me razumeo. Pre nego sto mu veliki tocak udje u brazdu, a to znaci veliki tocak treba da udje sa leve strane u brazdu , pa nebitno gde da li je to na pocetku njive ili na sredini , to nije bitno.

---------- Poruka napisana u 21:14 ---------- Prethodna poruka je at 21:12 ----------

Filip ako ne razumes , ja cu ti nacrtam . Nije mi tesko. Samo kazi.
 
pocerina OK.

Ja kad sam orao sa leminda i sa rakovivu , ja sam plug spustao kad okrenem traktor i u toj brzini , koja nije bila velika , ipak mi plug stigao do najudaljenije leve tacke. I kad je plug u najudaljenijoj levoj tacki tad treba da se pusti plug . Ali ovo vazi samo kad se njiva pocne na sredinu.
 
sad ste me skroz zbunili :sta:
ajde molim vas dragane nacrtate mi ako nije problem,
pa to sam rekao da moram spustiti prije nego mi zadnji točak uđe u brazdu
 
Sam ulaz . Evo kad ti zadnji tocak u ovaj polozaj ti moras spustiti plug na zemlju. Jer cim ti zadnji tocak udje u brazdu plug ce ici skroz desno i onda nece da valja.


zwav84.jpg
 
meni nutarnja širina prednjih točkova jednaka kao i zadnja nutarnja širina točkovai ne skrećem ga ja na zdi brazde nego ravno ga držim
Po slikama iz ranijih postova gde si prikazao oranje nisam baš siguran u ovu tvoju konstataciju jer po tragu koji si ostavio na već uzoranom se nevidi baš tako pa uzmi metar i to lepo premeri sutra pa se javi sa kojim dimenzijama raspolažeš.
 
Ja to popravim pred kraj oranja ako sam hvatao manje na ulazima jer mi je tako lakše nego da traktor skače sa brazde svaki put, bitno je da se ne hvata više jer tada može nešto i da pukne.
 
Nazad
Vrh