Oranje

Otisao cale da proba orati ako bude islo,kod ujaka u selu cca 10-ak km od mog oru ljudi pun gas,dok kod mene slabije a zemlja je identicna.
Sad sam zvao caleta na terenu kaze da ide bolje pre nego ovih magli,sad ore "moju" njivu 1ha gde je pola soja pola kukuruz bio nisam detaljisao sa pitanjem sta ide lakse bitno je da on ore. :osmeh:
 
Ja sam danas zavrsio moje oranje za ovu godinu,imam jos oko 30kj usluzno_Od jedne nive u ritu sam odustao,nisam posao tri metra i vec mi je pukao sigurnosni sraf i iskrivio mi se raonik.Tu njivu cu samo da istanjiram i ostavim do proleca.
kbzihc.jpg

fcnoed.jpg


rsqu88.jpg
 
Ja sam jučer "oro" vrt, znate ono više ugaziš nego što uzoreš, to sam moro. Ide lako i zemlja se rasipa. Samo plug nije mogo dublje od 15 cm, ispod je beton. Tako da će zimsko oranje za kukuruz da čeka još jako dugo.
 
Pa sve da sam se i juče prijavio na forum moja poruka je bila krajnje jasna i dalje stojim iza nje.Ponekad je da bi se upoznao čovek na ovaj način dovoljan i samo jedan jedini post ,a ponekad i par godina druženja.

ma naravno hteo sam da se našalim nema potrebe da se meni objašnjava

evo koja sličica mog uslužnog oranja

img0876tc.jpg


img0877x.jpg


img0878d.jpg
 
Danasnje oranje je islo dobro,plug lepo slozio brazde sto mi je i najbitnije,i nije bilo tako velikih busa zemlje,bila je sitna ali prilicno suva zemlja.
 
moracu da promenim nik u novajlija hehehe :haha: ja danas nisam orao plasim se da mi se ne smanji jos potrosnja hehehe:haha: nego sta sam hteo da kazem,dobio sam kazneni poen juce nece se ponoviti nsam znao kako sve ovo funkcionise... nebitno je sa koliko poorem hektar ali sam mislio da kad ja poorem sa 15,16 ili 30 da cete vi u sremu poorati sa slicno jer je vasa zemlja jedna od najfinijih za obradu...
 
@ toni soprano nemoj da se ljutis ali meni tvoja prica stvarno izgleda malo neverovatno. Do pre par godina sam radio neku peskulju u selu jakovo(srem). Orao sam je sa imt560 i plugom 2x12 potrosnja mi je bila 10 litara po jutru od tog nikad manje nisam trosio, obicno 11l. Ove godine u ovim uslovima rada potrosnja mi je bar za 50% veca. E sad mozda je kod tebe bilo vise kise nego kod mene. U ostalom niti ti sipas meni gorivo, niti ja tebi da bi se sekirali oko tudje potrosnje. Pozdrav druze!
 
@ toni soprano nemoj da se ljutis ali meni tvoja prica stvarno izgleda malo neverovatno. Do pre par godina sam radio neku peskulju u selu jakovo(srem). Orao sam je sa imt560 i plugom 2x12 potrosnja mi je bila 10 litara po jutru od tog nikad manje nisam trosio, obicno 11l. Ove godine u ovim uslovima rada potrosnja mi je bar za 50% veca. E sad mozda je kod tebe bilo vise kise nego kod mene. U ostalom niti ti sipas meni gorivo, niti ja tebi da bi se sekirali oko tudje potrosnje. Pozdrav druze!
ne ljutim se druze hvala na odg. :ppozdrav: pokusacu da stavim snimak oranja prvom prilikom poz

---------- Poruka napisana u 19:08 ---------- Prethodna poruka je at 19:06 ----------

a koliko mu dodje 1jutro u hektarima? i ta oznaka koju koristite kj neznam sta je to.... moze li neko da mi objasni? hvala unapred :bravo:
 
KJ ti je katastarsko jutro. 1 ha ti je 1.3 jutra. Ispravite me ako sam pogriješio.
 
Nazad
Vrh