Oranje

Ja sam uzorao zadnju parcelu prve klase,ostalo mi jos 12 kj ritska zemlja i gotovo za ovu jesen.Pozajmio sam drugarov voogel plug da isprobam jer moj leopard se jako gusilo,ljudi neverovatno sta taj plug moze da proguta i kako slaze brazde,i sto me jako iznenadilo da moj ruja ga vuce u 5 kornjaca(reduktor) na 25-27 cm potrosnja 12 litara.Moram sledece godine da uzmem i ja neki ozbiljan plug.

---------- Poruka napisana u 19:08 ---------- Prethodna poruka je at 19:07 ----------

Ja sam uzorao zadnju parcelu prve klase,ostalo mi jos 12 kj ritska zemlja i gotovo za ovu jesen.Pozajmio sam drugarov voogel plug da isprobam jer moj leopard se jako gusilo,ljudi neverovatno sta taj plug moze da proguta i kako slaze brazde,i sto me jako iznenadilo da moj ruja ga vuce u 5 kornjaca(reduktor) na 25-27 cm potrosnja 12 litara.Moram sledece godine da uzmem i ja neki ozbiljan plug.
zaboravio traktor Mtz 552
 
j81s79.jpg


339j8cg.jpg


2hh2jox.jpg


iw7mzc.jpg


Danasnje oranje kukuruza! Potrosnja oko 13 l/kj!!
 
juce se registrovao na ovaj sajt,nisam nikakav umobolnik pisem kako jeste. orem imt traktorom 577 i imt plugovima 751 oranje je dubine 25 do 30cm a koristim loz ulje umesto d2. a ti druze kazi dedi cemu sluzi granicnik ako i ti uopste znas sta je to i cemu sluzi!!! kod mene je konstantno na srednjem polozaju izmedju dve tacke i time dobijas ovu dubinu kojom ja orem bez da zapinje traktor sto je slucaj ako spustis granicnik do kraja dole... pogodilo me je ovo ispadoh lazov prvi dan
 
Ja sam orao klasurište, jedna brazda plug prepravljeni osiječki dubina oranja 28 cm, traktor torpedo 40 ks a potrošnja je bila 37 l/ha.
Moj rođak je orao sa novim zetorom 84, dubina oranja 30cm, tri brazde plug vogel nov rešetkasti a potrošnja je bila 35l/ha, i još da dodam da je zemlja poluteška.
 
@toni soprano nemojte se uzrujavati bez potrebe, nije clan @diklofen striktno mislio na vas vec je verovatno uopsteno govorio o potrosnji koja je izneta u ovoj temi. :osmeh: samo lagano i uzivajte :ppozdrav:
 
Ja sam uzorao zadnju parcelu prve klase,ostalo mi jos 12 kj ritska zemlja i gotovo za ovu jesen.Pozajmio sam drugarov voogel plug da isprobam jer moj leopard se jako gusilo,ljudi neverovatno sta taj plug moze da proguta i kako slaze brazde,i sto me jako iznenadilo da moj ruja ga vuce u 5 kornjaca(reduktor) na 25-27 cm potrosnja 12 litara.Moram sledece godine da uzmem i ja neki ozbiljan plug.

---------- Poruka napisana u 19:08 ---------- Prethodna poruka je at 19:07 ----------

zaboravio traktor Mtz 552
jesi ti ugradio reduktor(kornjaca- zec)ili si tako kupio traktor
 
nista ne prepustam slucaju mzupunski :osmeh: ove godine je bilo elementarnih nepogoda po celoj zemlji i to po reonima i svuda je razlicita kolicina kise pala neki nisu imali prinose uopste zato je i oranje svuda razlicito...
 
toni soprano@ Ako si mislio na moj komentar vise je bio sale radi.. Mada gledaj ove ostale potrosnje tvoja je za sada jako mala ali ako si ti to postigao to je za tebe naj bolje i nema razloga da ti neverujemo ...:ppozdrav:
 
toni soprano@ Ako si mislio na moj komentar vise je bio sale radi.. Mada gledaj ove ostale potrosnje tvoja je za sada jako mala ali ako si ti to postigao to je za tebe naj bolje i nema razloga da ti neverujemo ...:ppozdrav:
ne ne vas komentar je u redu,shvatio sam salu nego me je pogodio komentar nekog tamo Matica i diklofena ili kako vec... vi ste ok i hvala na razumevanju! :ppozdrav:
 
Evo i ja da dam neku analizu danasnjeg oranja,Traktor IMT-539,plug-Lemind 1 brazda,dubina oranja 23sm,radni zahvat pluga 39sm,obrti motora 1 600,temperarura vode 70c,obilazak jednog kruga je trajao 9 minuta,uzorano 2/kj za 8 sati rada,potrosnja oko 17l,rezervoar je bio prazan ali sam ipak stigao do kuce.
 
E, bas listam temu i htjedoh da nesto napisem o potrosnji ali me preduhitrise. U mom kraju potrosnja ide, oko 25 l po hektaru, recimo imt539 sa imt755, ili 560 sa 756, 577 sa 757, znaci ako je plug ekvivalentan snazi traktora. I sto rece Diklofen, pojedini ce jos malo pa orati bez nafte.:haha::haha:
 
Ja sam danas orao ali ne u mom ataru. Potrosnju ne znam tacnu posto oranje nije gotovo i nisam sipao goriva ali znam da iako se zemlja rasipa ima velikog grumenja i zemlja je jako suva.

 
Јуче сам орао 1хектар ледине(луцерка) дубина ~20цм плуг ИМТ755 трактор ИМТ539ДВ 3 спора на 1400 обртаја мотора и потрошио20 литара горива. пре неко дан сам орао 65 ари и потрошио 18литара, а прошле године сам поорао 140 ари са 21 литар. по мени на потрошњу највише утиче тип земљишта и величина њиве ако су остали параметри исти поготово возач.
 
Nazad
Vrh