Oranje

Kod mene niko i ne pokusava da ore, tj. u mom komsiluku je samo jedan covek uzorao oko 2 ha, zemlja je se lepo prosula, ali nije islo dublje od 15 cm
 
Juce i danas orao strnjiku, i malo kukuruziste. MTZ 820, i V&N l950 zahvat 3x35cm. Dubina oko 25 cm. Uradim oko 9 kj na dan, potrosnja nije merena tacno, ali ne prelazi 13l/kj. Licno prezadovoljan...Ako ne bude kvarova, za 5-6 dana kraj
 

orano u nedelju, ovo sto na nekim mestima nije ravno oranje to je zato sto sam tu naoravao ili je plug isao plice, ovo se oralo solidno samo na par mesta mi se desilo da je plug skroz iskocio iz zemlje.

p.s. na pocetku je dubina bila namestena na 33 cm pa sam smanjio na nekih 28.
 
A što toliki alat u traktoru Zrenjaninac?! :osmeh: Odlično oranje, lijepo se rasipa zemlja.
 
Alat uvek ide samnom :osmeh:. Eto tako tu su mi sigurnosni šrafovi i ključevi pajser. Rasipa se svugde tu je baš stojala voda u kraj njive proletos i tu se pojavljuju malo veće grudve samo.
 
Bile su i grudne danas tj. večeras na pojedinim mestima da se uplašiš.Nisam gas smeo da dodam da ne ostanem bez koje glave.Rit sam terao i za divno čudo ima vlage dole jeste da je čičkavo gore ali lepo ga složi.Njgore je kad uleti u suvotinju a kod tog pluga nema da iskače napolje.
 
Pa sve da sam se i juče prijavio na forum moja poruka je bila krajnje jasna i dalje stojim iza nje.Ponekad je da bi se upoznao čovek na ovaj način dovoljan i samo jedan jedini post ,a ponekad i par godina druženja.
 
@diklofen u potpunosti se slazem sa vasom prerhodnom porukom, u ovoj temi. Ja sa 16 litara jedva poorem jedno jutro, a oni oru hektar. Mozda je moj traktor rastelovan, ja ne znam da nastelujem plug ili pokusavam da razorem asfalt, pa pravim toliku potrosnju. Gospodi koja prave tako male potrosnje u ovogodisnjim uslovima sa nekom starijom mehanizacijom svaka cast! Takodje ih molim za savete posto ja sve pare proteram kroz auspuh.
 
Imao sam ja sličnih problema s potrošnjom goriva na 577 ..
Uglavnom radio sam pumpu,dizne i predihtao motor i razlika se vidi puno manje troši nego prije...
 
Juče na parceli do moje kuće, o kojoj sam pisao prije par dana (gdje su jahali na plugu) komšija probao da ore sa Massey Ferguson 3080 i nekim ogromnim dvobrazdom obrtačem, nisam mogao da vidim koja je marka (al je sigurno 2x16"). Nevjerovatno, ali traktor je jedva, al jeeeeeeeeeedva obišao 3 krug. Tu jeste blaga nizbrdica, ali ipak je to veliki i vrlo težak traktor sa 80KS i odličnim gumama. Uprkos tome, proklizavanje je bilo jednostavno strašno, čak se pojavljivala i para. Razlog je nekih 5cm vlažan sloj ispod kojeg se krije beton.Nizbrdo je išlo dosta dobro, sem izvaljivanja grudvi velikih kao televizor, ali uzbrdo...ne smijem ni misliti koja bi to potrošnja bila da nije odustao. Više je stajao nego što je išao, čak i pod blokadom proklizavanje je bilo jezivo.
 
@577 meni je potrosnja u normalnim uslovima 11l po jutru i time sam zadovoljan, a u ovogodisnjim uslovima je za 50% veca. Zato mi nije jasno kako neko poore ove godine hektar sa 16l.
 
ja sad dosao sa oranja orao ugar islo odlicno na jedno 30cm sigurno negde i vice i bas lepo izgleda ja sam zadovoljan videcemo kako ce ostalo da ide koji dan a da mozda je off ali nema veze ono raonici sa spicom su me odusevili pa to gde god spustim ide dole odlicni su
 
Juče na parceli do moje kuće, o kojoj sam pisao prije par dana (gdje su jahali na plugu) komšija probao da ore sa Massey Ferguson 3080 i nekim ogromnim dvobrazdom obrtačem, nisam mogao da vidim koja je marka (al je sigurno 2x16"). Nevjerovatno, ali traktor je jedva, al jeeeeeeeeeedva obišao 3 krug. Tu jeste blaga nizbrdica, ali ipak je to veliki i vrlo težak traktor sa 80KS i odličnim gumama.
Ako sam dobro upamtio MF 3080 ima oko 100 ks a ne 80.
 
Nazad
Vrh