Oranje

juce poceta njiva,a danas zavrsena

r2qmxg.jpg
 
E, to je posao, odmah iza prikolice plug i nema sušenja stajnjaka na suncu! Svaka čast!
 
Ne znam tačno_Odprilike 7-8 km.1 zec B na 1600-1700 obrtaja.Probaću da nađem šemu brzina pa ću videti.
 
Kod mene su svi u selu stopirali oranje jer dubilje od 20cm ne moze,zapravo moze ali se plugovi krive i pucaju,jedan je komsija sa MTZ 1025 odvalio kompletnu piramidu od Vogela nekog 3 braznog,drugi je orao starim MTZ82 a plug lagan i on ga spusti na prisilnu hidrauliku i isto totalise plug,ono sto mi rece cale i komsija je mana da traktor vuce solidno jer je suvo pa ne slajfuje ali plug previse krivi i trese pa su zato poodustajali do daljnjeg,inace taj komsija sto je odustao je sad kupio TD90 i kaze ove jeseni ce vuci 2 glave. :osmeh:
 
Probao sam danas u bašti.Nije baš svejedno ali ide i ne izvaljuje mnogo velike komade.Videću kako će ići na njivama.
 
ja danas probao i ide odlicno negde i do 40 cm(ali mi brazda skroz uzana bila) malo sam rasirio brazdu pa zna da se izvali koja veca grudva i negde podrhtava ali u odnosu na proslu godinu kad jednostavno plug nije hteo u zemlju ovo je odlicno kukuruzovina mi retko zagusi ali zato svaki krug na jednoj strani nasedne traktor na zemlju koju nagura zadnja vuca pod traktor (imt539 i jednobrazni plug) tu gde naseda obicno je oko 35-40cm brazda na drugoj strani oko 30(ko sta radi ja samo regulisem dubinu :haha: )
 
Pitanje za Kiraju i Vladu BB.
Da li vam se sa plugovima obrtačima uvek malo poznaje kad prođete gore dole tj kad vam se spoje brazde.Da ne dođe do zabune ovo su olično odrađena oranja.
Samo me interesuje da li uspevate uštelovati plug tako da se ne poznaje kad su se spojile gornja i donja strana pluga.
Kod mene se isto malo poznaje,kao i kod vas pa sam pokušavo naštelovati da se ne poznaje ništa ,nisam mogao.
 
ja danas probao i ide odlicno negde i do 40 cm(ali mi brazda skroz uzana bila) malo sam rasirio brazdu pa zna da se izvali koja veca grudva i negde podrhtava ali u odnosu na proslu godinu kad jednostavno plug nije hteo u zemlju ovo je odlicno kukuruzovina mi retko zagusi ali zato svaki krug na jednoj strani nasedne traktor na zemlju koju nagura zadnja vuca pod traktor (imt539 i jednobrazni plug) tu gde naseda obicno je oko 35-40cm brazda na drugoj strani oko 30(ko sta radi ja samo regulisem dubinu :haha: )
zemo imam da rigolujem za vinograd 10ha a vidim da ti rigolujes na 40 sa imt539 bio bi mi najpovoljniji posto ovi traze sa gusenicarom 1000e po ha. kod tebe je sigurno jeftinije zbog potrosnje:haha:
 
I kod mene se svaki prohod poznaje.Pokušao sam štelovati ali bez uspeha.Došao sam do zaključka da pri bržem oranju(kad je i gde moguće) tih razlika nema ili su mnogo manje.
 
Ne moze da se ne poznaje jer brezde su usmerene u kontra smer i zato uvek more da se poznarazlika. Takoreci brazde ne ulaze jedna u drugu , nego padaju jedna na drugu i to je nemoguce nastelovati.
 
Logicno.. Kada bi isao prvom sporom prva ne bi bacila zemlju do zadnje i imao bi jako veliki kanal .dragan82@ Ovo sto oni oru se jako dobro prosipa tako daje tesko poznati po brazdi dali je leva ili desna..
 
Ja se ubio štelujući ali nikako malo se poznaje nije ništa strašno ,oranje odlično idu i traktor i plug ali....oku smeta.
Prvi dan kad sam išao da štelujem plug sva je njiva bila u kanalima i brdima.Pitao me jedan kako teram misli na brzinu. Onda sam video da je tu brzina varirala od 5-12 km h (pprobao na sve načine) Kada sam izjednačio brzinu situacija se drastično popravila .

---------- Poruka napisana u 21:55 ---------- Prethodna poruka je at 21:54 ----------

Sutra slikam :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh