Oranje

@zeljkoo
Bilo je neke kiše ali slabo je to padalo je prošli tjedan pa sam probo orat djetelinu digo plug i kući, kod nas jednostavno ne ide, kada sam orao sa malim plugom Olt 2x12 on je lagan i nece u zemlju a novi lemeši, odem zakaćim 2x14" koji je puno jaci veći i teži plug tone u zemlju samo što kida ne ore !
 
danas orao jednu parcelu od 9 lanaca ,pola bilo kukuruz,pola zito,poceo u 9 sati i do 3 sam uzorao 7 lanaca sa 1221.3 brzina je bila od 7 do 7.5 km/h,a dubina je bila 30 cm,sutra kad zavrsim stavljam slike da vidite kako je ispala :cao:
 
@Kiraj , svidja mi se kako oreš, mislim na obrtaje.Nisam neki stručnjak za oranje al i ja tako radim na 1400-1600 obrtaja a vidim mnogi rukaju na 2200.Jel to prva zec u "b"?
 
Ja da vozim na 1400~1600obrt/minut,meni bi se motor "upario",ja moje torpede,moram da voim na 2100~2200.
 
Stari je juče orao,a ja sam danas zabrazdio i to sutra nastavljam.

Brzina 8.5 km/h VIDEO Snimak

DSC01553Kopiraj.jpg


DSC01555Kopiraj.jpg


DSC01558Kopiraj.jpg


DSC01559Kopiraj.jpg



http://s1092.photobucket.com/albums/i406/apoljak/?action=view&current=MOV01560.mp4
 
Ja samdanas orao,bilo je ok, brzina 9.5 -10 km. Islo dobro dok mi jednom nije zagusilo i iskrivilo crtala, posto nisam imao odgovarajuci kljuc da ih zavijem ponovo, otisao kuci. Uzorao sam 6 kj
 
Pa uvek onaj crv sumnje.Prođe neko sa traktorom i plugom i onda mislimo kako će on da ore a mi sedimo kući.I ja ću sutra da probam pa ako ide orem ako ne ide čekam kišu.
 
Hvala Perhan. A vlažno je i ide super a kombajner odlično i nisko kombajnira i adapter je sa tarupom tako da nemam problema sa žetvenim ostacima, a i ove godine mi je dobra brzina na ovoj zemlji.
 
Zasto orete ako unistavate orudja.? Dali je to neka velika nuzda pa nemate vremena da cekate kisu?:sta:

Reko je neko ovde na forumu bolje po suvom orati nego po blatu(tako i moj matori misli),šarafi i nisu neka šteta ali brazda puče ko da si je brusilicim odseko.
Na kraju krajeva ko zna kad počnu da padaju kiše kada će stati,a prolećno oranje svi znamo šta je.:ppozdrav:
 
I kod mene u zavisnosti od dela atara ide sasvim različito.Kolega juče iskrivio zadnju glavu na trobraznom obrtaču ,a nije siledžija što se rada i mašina tiče.Ja sam uzorao oko 5.5kj sasvim solidnog oranja na 25-33cm.Plug jednostavno negde ide u zemlju ,a gde su gazili njivu ispliva gore.Potrošnja je recimo za 2kj u komadu sa putem do tamo bila 30 litara.Mnogo manje nego prošle godine.
 
Da , potrošnja je manja nego prošle godine . Kod mene se baš lepo ore ( ko da nisam odavde ) potrošnja je od 10 - 12 litara prosto ne mogu da verujem jer prošle godine išlo je i po 17 litara , naravno na kj.
 
Ja sa rusom 1025 po kj trosio oko 13 l ,Sandore a sta si oro sojiste ili dzombu?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh