Oranje

Kod mene i dalje ne može da se ore, kiše nije bilo dovoljno. Odozgo se nalazi sloj od nekih 5-10cm prašine, a ispod je beton (jedva može nožem da se zagrebe).

Kad smo već kod oranja, na koju bi radnu dubinu trebalo postaviti pretplužnjake na 2x12" plugu, dubina oranja bi bila 25cm a na tlu se nalazi velika količina biljne mase (kukurz je obran jednorednim beračem, a kukuruzovina je bila baš masivna i lisnata i ima je strašno mnogo)? Zaista bih volio to zaorati, šteta je da se to zapali. Pitao sam i na temi o plugovima, al niko neće da odgovori.
 
Dragan 18 je postavio onaj video o štelovanju pluga gde je sve lepo i jasno objašnjeno.Vratite se malo u nazad i naćete odgovor.
 
ja sam izorao oko 15-20 kj naravno nije ovako grudvavo ali jeste malo teže međutim moj traktor nema problem stim.
koji litar nafte više nije ništa s obzirom da je posao urađen na vreme i kad znam da me sv. nikola neće zateći u oranju
nemam šta da čekam sve što nije kukuruz orem odmah.
a za kukuruz čekam da padne kiša samo da bi tarupirana masa legla dole.
 
I ovde je bio kukuruz, tanjirano je pa onda orano i krenuli su sa RD, pa odustali.Pošto je pre tanjiranja bačen veštak, mislim da su hteli da seju žito.
 
Nema ovom oranju pomoći, to samo mraz može da sredi, ili tzv. "stone crusher"


Pitam se koji je ovo traktor orao i sa kojim plugom, čudno da nije bilo lomova na plugu?
 
Nema ovom oranju pomoći, to samo mraz može da sredi, ili tzv. "stone crusher"

watch


Pitam se koji je ovo traktor orao i sa kojim plugom, čudno da nije bilo lomova na plugu?
0

Traktor je Case, mislim 130 ks i Vogel-Not obrtač 4 brazde. Njiva je pored salaša gde držim ovce, pa sam video.Za lomove nisam siguran pošto su orali noću.
 
Ako je tako, u kvalitet mašina ne sumnjam, lomova vjerovatno nije bilo, samo po meni, to je bačen novac. Trebali su odustati na vrijeme kada su vidjeli kakvo je oranje, ovako niti mogu posijati žito, a djaba su trošili podosta više goriva i patili mašine. Bolje da su sačekali i uzorali kad treba (kad nakisne) i kako treba, pa makar i ne posijali.
 
Video sam i ja ovih dana ljude da oru, samo ti imaju toliko da oru da moraju sad da počnu. Možda je i to jedan od razloga zašto nisu čekali povoljnije uslove.
 
Ovde jos nisu krenuli da oru, kod mene gledajuci gde je gruberisana povrsina da ce moci da se radi jer ima vlage ispod pa cu da probam da uradim to malo sto mislim da okrenem .
 
Nazad
Vrh