Oranje

Evo zadugo me nije bilo na forumu ali bilo je oranja neko dan
img1673qk.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
img1676y.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
img1680o.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]I na kraju mu puknu dvije dacke,Kontaktirali smo firmu Plamen iz Srbobrana i ponudili su jako prihvatljivu cijenu,jel kavlitet njihovih proizvoda dobar,narućili bismo od njih nove dacke,dok za original treba 30 dana da stignu i oko 125€ je kom,dok je kod Plamena 80€ komi za 7 dana su kod mene
img1669f.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG] Ova dacka je pukla preko pola,ali druga se kroz savila,a bromjenio bi sve dacke u kompletu
 
Ok , oni mozda pricaju istinu. Ni su mozda rekli nesto ako voda u prolece odnosi zemlju i napravi uvale , korita itd. po njivama , kako onda ispraviti njivu sem ako je ne oremo. Eto to me najvise zanima kod masina za direknu setvu. U terenima koji su ravni kao Vojvodina i ima dosta parcela koje su ravne , ali sta i kako za ove koji zive i rade po brdima.
Da ti istinu kažem nisam stručnjak, ali Gariša jeste pa će on, kada nađe vremena da ti odgovori.
 
Ok razumeo sam ako se ne ore onda je zemljiste mnogo stabilnije . Ali nije mi jasno kako cemo mi zatvarati male kanale koje se stvore i ako se stvore po njivama. A mozda se nikada i nece stvarati . Ali sta ako?
 
I ja sam danas nesto prevrnuo,spremam parcelu za sadnju srebrnjaka...Lepo se oralo pre podne,dugo nisam zaoravao tuluzinu ili kako vec ko kaze,uglavnom svake godine palimo...Razbacao 3x15,potanjirao i uzorao...ujutru jos jedno tanjiranje i ima da bude super...
 
Stabljika,istarupirana sa svom lisnom masom...Jos je bio nazelen,pa nismo palili,uglavnom kad palimo ostane samo "capur" i lepse se ore...Nadam se da znas sta je capur? :) Mozda se nisam dobro izrazio...
 
Danas sam probao duboko oranje sa Claasom i sa Kvernelandom, u najtezu zemlju sto imam 5-6 klasa, izasao u 9-19 uradio 15jutara dubina negde oko 25-30 potrosio oko 220 litara goriva.Uradeno i krajevi sve komlet....
Neznam ali iznanadio sam se bogami.. lako ide ove godine...
 
Bas tako ALI N I J E najbolji ! ! ! A sto se tice pluga jeste naj -naj..


ZR-ac

I ....... svoga konja hvali.


Više ne ponavljam.Smanjite upotrebu smajlića!
 
Poslednja izmena od urednika:
Danas sam bio da uzorem 80 ari novopridošle arende.Zemlja je II klase i kao sam potez nije na lošem mestu.Kod nas je u zadnjim padavinama bilo samo 9 litara kiše tako da i nije nešto što se da primetiti.Merio sam gorivo pre početka oranja same parcele i po samom završetku uzglavnica.Potrošio sam ravno 17 litara što je za naš deo Banata više nego super potrošnja.
 
Nazad
Vrh