Oranje

Bice da je opet kontra sto se tice vode relativno se brzo isusi i kada je susa tu budu najvece pukotine u zemlji(ako su one mera isusenosti zemljista).
 
Imam ja jednu takvu glinovitu zemlju uz obalu Bosuta,strasna je kako joj moram pogadjati kad treba raditi pripremu.Ima jedan deo sreca ne veci od 20kvadrata gde redovno bude voda,a na ostatku njive nema mada je dobrim delom nagnuta ka Bosutu.
Jedino sto soja i psenica tu rode kao nigde.
Kod nas se takva zemlja zove vrebalova zemlja!
 
kadija te tuži kadija ti sudi
to ti je Todore demokratija,zato je i zaključana tema "Da li ste zadovoljni radom uredništva Poljoinfo foruma"
što se tiče oranja mi imamo sreće jer u okolini nema ornije zemlje a da je nehvata voda u seoskom ataru ima jedan zanemarljiv deo možda svega par hektara gde hoće da uhvati voda i ima desetak hektara gde 539 mora sa jednobrazdnim plugom ostala zemlja je dobra (1000 ha)
pre nekoliko dana kada sam orao strnjište tj. zaoravao stajnjak iako je suvo išlo je relativno lako samo sam morao sporije voziti oko 5 km/h, na većoj brzini hoće plug na mestima da iskoči...
 
Tema nije zaključana već obrisana.Ali da ne pravimo Off Topic kome ne odgovara neka stiša strasti i sve će biti u redu.
 
Matiću,nema to veze sa strastima....nego čovek nije za ta posla(moderatora) što će potvrditi 90% članova ovog foruma i neki članovi uredništva...ostavlja lošu sliku o forumu.
ja s KR nemam ništa lično ali pogledajte samo poslednjih 130 njegovih poruka pre nego što je dobio "čin"...svega je par vezano nekom merom za poljoprivredu ostalo su komentari tipa "konjina"i sl.....
nervira me nepravda,kao i to što je obrisana tema koja predstavlja osnovu demokratije ovog foruma i samim tim pretvara ga u diktaturu,stvarno sramota ma ko da je to uradio...
izvinjavam se za off
 
Kad se može početi sa dubokim zimskim oranjem,mislim dal postoji neki datum pre kojega nebi trebalo orati.
 
Pre polovine septembra ne bi trebalo,mada veliko zavisi ko koliko radi...onaj koji puno radi zemlje,tom je vec 1.septembar pocetni rok.
 
Matiću,nema to veze sa strastima....nego čovek nije za ta posla(moderatora) što će potvrditi 90% članova ovog foruma i neki članovi uredništva...ostavlja lošu sliku o forumu.
Odavno admini znaju da je moja smena uvek moguca,oni su me postavili,oni ce i skinuti,ja svoj posao radim onako kako to ja mislim,da je dobro i u granicama odgovornosti za urednika,to sto se pojedinima ne svidja,tu vam nikako pomoci ne mogu.Ima vas dosta...al' sta cu vam ja.

ja s KR nemam ništa lično ali pogledajte samo poslednjih 130 njegovih poruka pre nego što je dobio "čin"...
Hmmm...a bili smo "prijatelji" na facebook-u,neznam koje koga skinuo sa iste liste,pa da neko nema nista licno?!

svega je par vezano nekom merom za poljoprivredu ostalo su komentari tipa "konjina"i sl.....
nervira me nepravda,kao i to što je obrisana tema koja predstavlja osnovu demokratije ovog foruma i samim tim pretvara ga u diktaturu,stvarno sramota ma ko da je to uradio...
izvinjavam se za off
KR je realan,mozda cak i previse,a to nekima jako,jako smeta....demokratija,idi se registruj na B92 forum,pa reci da su homoseksualci nastrani,pa ces videti demokratiju na delu...
 
Onda ću i ja da počnem za 10-tak dana,ne zato što imam jako puno zemlje nego zato što je trava već dosta porasla a glupo mi je sad da prskam ili da ugarim ako mogu odmah da idem duboko oranje.Jbg. vremena su teška nema se::novac::
 
pa ce onda da ti nikne trava preko tog oranja. pa ces imati problem....sacekaj da jos izadje pre nego sto baci seme poprskaj pa ori zimsko sredinom septembra.
 
Pa neznam sad šta da radim, netroši mi se pare koje ionako baš nemam a nešto moram da uradim.Sačekaću ja još desetak dana pa ću da vidim.
 
Nazad
Vrh