Oranje

Oranje od KR je loše ,nema tu šta da se priča.Plug nije dobro uštelan.Ako smo prijatelji tu na forumu moramo reći onako kako je realno a ne upakovati da budemo fini.Kad sam nabavio 3br ortač prije dvije godine oranje mi je bilo duplo gore ,prošle godine je uglavnom bilo ovako nekako kao u KR,ali to je daleko od dobrog .Kolko vidim to je strnjika a ne nešto mnogo zapušteno.
Oranje bi trebalo biti ravno ko tepsija bez obzira kakva je zemlja pa da poslije prpremimo u što manje prohoda .
 
Zombie, nisi shvatio... poenta priče i nije oranje nego orač. Da je bilo ko drugi stavio tu sliku niko od njih ne bi tako reagovao. Ovo su njegovi stari drugari, pa su se malo našalili... ::namigivanje::
 
A zasto se ne organizuje takmicenje u oranju negde u brdu kao kod mene,naprimer sa Rakovicom 65(i extra hidraulikom) i plugom 2X12 ili 14 coli.To je umetnost kad oremo na 2 tocka uzbrdo i naravno patos gas a uspon 100%.Nemojte se bezveze raspravljati,svako ore kako moze i sa cime moze,uslovi su razliciti.:ppozdrav:
 
Dajte molim vas.Uspon 100% pa da je takav tu ni Supermen ne bi mogao orati.Ako vas bune usponi trebali ste doći danas na Letenku da vidite koliki su usponi od 7,8 i 9% a mogu da zamislim tek taj vaš od 100%.
 
Ma zezam se,samo sam napisao bukvalno 100%,otkud znam koji je uspon kod mene,valjda tih 7-8% **greška li ga
 
A zasto se ne organizuje takmicenje u oranju negde u brdu kao kod mene,naprimer sa Rakovicom 65(i extra hidraulikom) i plugom 2X12 ili 14 coli.To je umetnost kad oremo na 2 tocka uzbrdo i naravno patos gas a uspon 100%.Nemojte se bezveze raspravljati,svako ore kako moze i sa cime moze,uslovi su razliciti.:ppozdrav:

pa onda kod vas na takvim uzbrdicama i koze pod ručnom pasu :haha:
 
Nepasu koze pod rucnom,nije bas toliki uspon,hocu samo reci i da na tim ubzrdicama ljudi obradjuju zemlju.Ko nije razumeo sta je pisac hteo reci sta da mu radim:ppozdrav:
 
Samo malo da dopunim kolege koje su kritikovali oranja naših kolega.Evo ovako izgleda oranje na svetskom takmičenju orača.
img1234.jpg

Otvaranje brazde
img1236.jpg

Kada pogledam ove slike i slika oranja od nekih naših članova me podseća na ovo!
 
Kad ja kazem da njiva i treba da bude talasasta a ne ravna kao tepsija u decembru neki me klepe po usima zato sto sam "mladji referent" a zasto talasasta i za to postoji pojasnjenje.
 
Ja nisam ništa rekao samo sam postavio sliku i uporedio sa oranjem jednog člana foruma.E sada možda i nisam u pravu možda ti na takmičenju oru nepravilno jer nemaju kvalitetne plugove. Izvinjavam se ako sam negde pogrešio!
 
Ko je polozio pedologiju trebao bi da zna.
Evo najprostije receno da bi svi mogli da razumeju nekoliko stavki:
1 povecana povrsina zemljista i bolje upijanje sunceve svetlosti(bolja apsorpcija)
2 bolje upija vlagu tj kisu i sneg
3 bolje mrzne kada su brazde talasaste nego kada je ravno kao da je spremac prosao.
 
Ko je polozio pedologiju trebao bi da zna.
Evo najprostije receno da bi svi mogli da razumeju nekoliko stavki:
1 povecana povrsina zemljista i bolje upijanje sunceve svetlosti(bolja apsorpcija)
2 bolje upija vlagu tj kisu i sneg
3 bolje mrzne kada su brazde talasaste nego kada je ravno kao da je spremac prosao.

Sad će krenuti izvinjavanje KR :haha::haha:
 
Nazad
Vrh