Oranje

Znam, namjerno sam je povećao da više hvata. Prva je oko 40-45 cm. Jako lako se ore pa sam povećao zahvat tu, nabere se a nije mi bitno da oranje bude ravno, ovdje će ići rototiler pa pšenica, on poravna i kamenje.
 
Znam, namjerno sam je povećao da više hvata. Prva je oko 40-45 cm. Jako lako se ore pa sam povećao zahvat tu, nabere se a nije mi bitno da oranje bude ravno, ovdje će ići rototiler pa pšenica, on poravna i kamenje.
Plug ti nije dobro namjesten, zadnja brazda ide najdublje a prva upola plice i moguce i uze od ostale dvije, a i izgleda nije vodoravno, zato imas te spojeve na sastavima a i poluge na traktoru izgleda nisu na istoj visini.

2x veca kolicina zemlje ti ide preko zadnje daske u odnosu na prvu dasku.
 
Plug ti nije dobro namjesten, zadnja brazda ide najdublje a prva upola plice i moguce i uze od ostale dvije, a i izgleda nije vodoravno, zato imas te spojeve na sastavima a i poluge na traktoru izgleda nisu na istoj visini.

2x veca kolicina zemlje ti ide preko zadnje daske u odnosu na prvu dasku.
Jedan kaže da mi prva hvata više a ti kažeš da hvata manje. Prvu sam proširio pa hvata oko 5-10cm više, nabere se 5-10m na 100 prolaza. Poluge su iste dužine, podesio prije početka oranja na 79cm obje ali nagib lijeve i desne strane pluga nije dobar, to znam. Parcele su valovite i nikada ne mogu udesiti da je plug uvijek vertikalan, nekad imam nagib ulijevo, nekad više udesno pa udesim da je otprilike dobar i orem tako. Na svakih 5-6 metara imam promjene nagiba na parceli pa ne mogu stalno izlaziti i podešavati nagib pluga. Bitno mi je da uzorem, izgled oranja mi ni najmanje nije važan.
 
Ni ja nisam neki majstor za stelovanje pluga, ali ga ne bi ovako vozio, ne hvataju sve brazde isto prave neke bregove i sporo ide traktor....
 
Човек не живи у Војводини, орање и страни никад не може да буде добро као у равници, задњи крај трактора мало бежи низ брдо, а плуг још више.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Човек не живи у Војводини, орање и страни никад не може да буде добро као у равници, задњи крај трактора мало бежи низ брдо, а плуг још више.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
Nisam ni ja u ravnoci,kao sto je napisao ima odstupanja kada su bregovi na jednu pa na drugu stranu i slicno.Ali ovo je bas katastrofa rastelovano.
 
Poslednja izmena:
Jedan kaže da mi prva hvata više a ti kažeš da hvata manje. Prvu sam proširio pa hvata oko 5-10cm više, nabere se 5-10m na 100 prolaza. Poluge su iste dužine, podesio prije početka oranja na 79cm obje ali nagib lijeve i desne strane pluga nije dobar, to znam. Parcele su valovite i nikada ne mogu udesiti da je plug uvijek vertikalan, nekad imam nagib ulijevo, nekad više udesno pa udesim da je otprilike dobar i orem tako. Na svakih 5-6 metara imam promjene nagiba na parceli pa ne mogu stalno izlaziti i podešavati nagib pluga. Bitno mi je da uzorem, izgled oranja mi ni najmanje nije važan.
Nije to nov traktor da stelujes duzinu poluga,istrosena ramena itd. Napumpaj gume na isti tlak , lijevu desnu.
Postavi traktor na ravnu podlogu , i mjeri od podloge do poluge , tako namjesti.

Namjesti lijevu i desnu stranu okretaca isto , steluje se simetricno , stelovanje na piramidi.

Iz aviona se vidi da nije nastelovano dobro , da prva hvata puno ne bi imao brazdu na spoju nego brdo, zato sam rekao kolicina zemlje , dzabe sto si prvu prosiro za 10 cm kad ide 15cm dubine , a po dubini ti je veca zapremina zemlje nego po vertikali , imas zadnju brazdu sirina visina 35cm x 35 cm = i imas povrsinu presjeka plastice 1225cm2 , i prvu brazdu 35+10cm x 15cm = 675cm2 , racunica je jasna.

Pogledaj kako se steluje plug okretac.

Ovu parcelu sto ores ravnija nego kod nas , tako da nije problem do parcele , ali ako je tebi to dobro , nama jos bolje.
 
Jedno zapažanje - od miševa ni traga ni glasa. Ptica na oranju kakvih hoćeš vrane ,galebovi, čvorci.
kod nas u postrnoj soji mozda cak i vise nego prosle godine...bas ima dosta rupa..a sudeci po rupama u kanalima i na vecini njiva mislim da i ove godine ce biti 2x predsjetveno trovanje, prije nicanja, i 2x nakon nicanja
 
Код мене мишеви поједоше све, чиме их уништавање, мени дали калцијум карбида оно уопште не делује. Поједоше ми луцерку.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Ja sam probao da orem jednu parcelu gde mi je nepotanjirana strnjika i seckana slama. Taman reko malo da probam traktor tu je pred prvi servis, a ovaj plug mu nije prevelik. Mislio sam raskinuću plug. Počelo je lepo sipalo je kao pesak, a kako sam odmicao beton i kamenolom. Toliko je suvo i tvrdo da je to strašno. Napustio sam pa čekamo još kiše pa ćemo videti
 
Nazad
Vrh