Oranje

moj je oltov 16coli,jedna brazda...kad cepnem na 30cm ima sta da vuce
oru ljudi sa 2 brazde al ne preko 20cm

isto tako paracu imam sa 3 struke i iza tockova motike da podizu tragove

pokojni komsija imao sa 4 struke i pukne mu rama i dodje po moju,vrati se nazad i kaze jebo te paraca,jedva mi vuce traktor :)

nisam jos montirao Ram sto sam dobio al kazu od 1 januara da ce biti obavezno za sve traktore kabina ili ram,pa moram to resavat....jel su bili kod tebe za atest rama nakon montiranja?
 
Supruginom dedi sam skoro namestio zastitni ram i atest se radi na tehnickom gde registruje traktor, tako su mu rekli.
I meni je pre mesec dana stiglo resenje za ram da mi je odobren, sada cekam da stigne on.
Koliko si cekaonod resenja do rama?

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kod nas se kaze kad je dzabe i sirce je slatko

Posle tehnickog i atesta hocu da namestim kacket na njega da se montira na safove da mogu lako da ga skinem po potrebi, zbog tehnickog

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
nije dzabe---kostalo je oko crvene taksa i put dok sam isao u susedno selo po njega :haha:

kad ga montiram,necu moci kositi vocnjake kako sam navikao a mozda i morao novu garazu praviti jer u ovu gde je sad tesko da ce uci sa njim pa prolongiram dokle god mogu

moj je 86 godiste i zbog razlike od 3 godine,moj nije bezbedan a onaj iz 82-jeste :ROFLMAO: drzava srbija

inace skoro 60hilj din je ram a realno vredi duplo manje al se opet tu ugradili neki ljudi za dobar procenat,politicari sta reci
 
Možda ne gledaš pravu vrijednost, onu kad spasi život vozaču.
to ovi sto izvlace balvane tj drva iz sume,to razumem

meni na ravnici tesko da ima neku pomoc i kazem ti zasto je moj nebezbedan a onaj koji je stariji po godistu 3 godine jeste?
ne idem na tehnicki upravo jer nemam kabinu,ne mogu da prodjem jer nije bezbedan na severu backe

pre 20godina covek uleteo u kanal,izleti kroz staklo napred i kabina ga stisne jedva ostao ziv,to su momenti tako da dal je dobro imati ili ne je veliko pitanje
 
Nema nikakve potrebe za dodatnim atestom jer je on već atestiran i ima metalnu pločicu na levom stubu. Ja sam dodao ploču kao nosač za rotaciu, mogli su i to da urade. Inače planiram na proleće, kad sredim svetlosnu signalizaciju da idem na tehnički i da dobijem nove tablice...
 
Nema nikakve potrebe za dodatnim atestom jer je on već atestiran i ima metalnu pločicu na levom stubu. Ja sam dodao ploču kao nosač za rotaciu, mogli su i to da urade. Inače planiram na proleće, kad sredim svetlosnu signalizaciju da idem na tehnički i da dobijem nove tablice...
jesi siguran?

meni su rekli kad montiram da nazovem da urade takozvani atest tj da dobijem papir sa kojim bih presao tehnicki

mislim da je stiglo ako se secam oko 12 komada,pa su rekli da bi bilo dobro da se mi dogovorimo i organizujemo da kad montiramo svi dodjemo na jedno mesto(bilo bi dobro mesto gde smo ih i preuzeli) da oni ne moraju ici ponaosob po kucama
 
Niko mi na tu temu nije ništa rekao, e sad...? Pitanje je šta kažu ovi na tehničkom, oni su glavni.
Mada, možda si u pravu, pločica se odnosi na atest rama ali postoji i atest za samu ugradnju. A ono, pa jedino se može ugraditi sa onim uzengijama i šarafima što su dobijeni uz njega. Ako se to ne bi uradilo, poa bi ??? :sta: Ako si u prilici, baš se raspitaj na tvom tehničkom mestu.
 
У мађарској и чини ми се немачкој трактори старији од одређеног годишта морају имати заштитни рам и преко кабине.
 
Poceo danas. Prvo najdalje parcele i najteza zemlja. Ovde se zadnji put ovako oralo 2017.
f9269863e6f8ac3c30896a62f251573f.jpg


Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Nešiću, koji je to plug kad tako lepo zaorava, koja dubina i koji traktor ga vuče?
Jel ima takav neki manji, jednobrazni ili neki manji dvobrazni za mog fergu?
 
Nazad
Vrh