Oranje

Imao sam 820 rujkana, ispod sedista odnosno isored imas mali poklopac otvoris i videces malu rucicu napred gurnes i imas kao zarez i tu zakacis je da ostane u tom polozaju, onda na onoj sa strane za spustanje i podizanje pored tebe na njoj odredjujes dubinu spustis je plug se spusti krenes plug udje u braazdu picis ores, ne treba ti tocak, orao sam sa imt 610 16 bez problema vuce ko blesav a imo sam i 3 brazde 757 30 e on je imo tocak i polako gospodcki.
 
Ostajem pri onome što sam rekao. Rus nema plivajući hidraulik već je fiksni. Kada nađe na humku miševa on se izdigne i napravi plitku brazdu. Kod SILE previše se zabije u zemlju i ne može se kontrolisati zato treba točak. Pošto nemam točak orem sa ručicom u položaju pozicije a ne sile.
 
Pozicija sile u prevodu plivajući, šta ja onda radim 17 godina, kod tebe kolega izgleda ne funkcioniše taj pozicioni regulator kako treba ili nije dobro podešen ili neznaš da ga koristiš.
 
Ostajem pri onome što sam rekao. Rus nema plivajući hidraulik već je fiksni. Kada nađe na humku miševa on se izdigne i napravi plitku brazdu. Kod SILE previše se zabije u zemlju i ne može se kontrolisati zato treba točak. Pošto nemam točak orem sa ručicom u položaju pozicije a ne sile.
Na 82-ci kada gurnes 4- tu rucicu prema staklu prvi stepen je prinudno a drugi je plivajuci hod poteznice su slobodne mozes ih rukom dizati i spustati...
traktor sa 4 rucice..... prve dve rucice su za hidraulicne prikljucke
treca po meni ne sluzi ni za sta ili ja ne znam da je koristim....
 
To se može provjeriti u dvorištu i bez pluga, uključite tu ručicu ako kažete da je ona graničnik za oranje, poteznice postavite na polovini, pajserom povlačite naprijed pa nazad onu glavu na traktoru gdje se stavlja topling. Povlačenjem na jednu stranu poteznice će da padaju i povlačenjem na drugu stranu poteznice će da se podižu. Ako neradi tako, onda nema taj sistem ili je blokirao. Kod mene na novom Torpedu došao blokiran taj dio za topling i posle 17 godina ga odblokiram.
 
Kako ide ona Colina pesma

"Suva zemlja odozdo a sirova odozgo" :ROFLMAO:
pA71zdG.jpeg
 
Nazad
Vrh