Oranje

Prava daska na plugu za pravi tip zemlje! Mislim da je dovoljno videti koleginu lokaciju i većina stvari odmah postane jasna. Svaka čast na poslu,lepo oranje.
 
Trenutna zanimacija tj zajebavancija jedva cekam ovo da zavrsim.. 😂
20221025-125941.jpg
20221025-130005.jpg
 
Da, u Čonoplji je stvarno loša zemlja a plug mu vadi prosek.Javiće se član Nikola od Inđije koji danas ore kod mene u ataru da objasni razliku između njihove i naše zemlje. 😂
 
Da li neko moze da mi napise na koliko cm vam stoji desna strana, koliko cm je izbacena kolenasta za 757.2 plug(kada se gleda plug od nazad, prema traktoru) ? u oranju mi iz cista mira, odjednom, prva brazda pluga nista ne hvata, ide uporedo sa oranim i ore samo zadnja glava....i tako kurg dva i onda 3, 4 kruga sve najnormalnije, hvataju obe sve ok....nekada i u toku duzi uhvati obe....jedno 50 puta sam izlazio iz traktora, na kraju sam pomerio tu pomenutu desnu stranu kolenaste ka levo, da mi hvata vise ta prva brazda, smanjilo se nekako ta patnja ali i dalje nije to to...
 
Jel ima neki klip na yt za oranje obrtacem ako ima neka prepreka ili bunar

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Prakticno nista veliko, ponovo se desava a u jednom trenutku samo zadnjia glava ore, i kad je rucica pomerena ka traktoru....non stop moram da bukvalno vozim uz ivicu brazde da bi nesto uhvatila glava, a neka dni to ne pomaze..... nije mi jasno kako i zasto....cekaj, kako sam tako smanjio? zar se tako ceo plug ne pomera u neoraneo?
 
Pomeranjem kolenaste ka desnom zadnjem tocku povecavas zahvat prve brazde. Rucica treba da stoji na sredini, pa sa njom korigujes ako menjas dubinu ili je teze oranje.


pogledaj i ovo ako nisi

 
Poslednja izmena:
Jbt bio sam ubedjen da je obrnuto u tom trenutku danas, mada mi mozak vis enije ni radio od silnog izlazenja i nerviranja....hvala kolega! Da da ovaj sjajan tekst sam skroz zaboravio oko stelovanja, dobro si me podsetio :bravo:Malo me samo buni sto neko vreme ide sve ok a onda odjednom se pomeri tj pobrljavi....probacu sutra opet:sjasi:
 
Jbt bio sam ubedjen da je obrnuto u tom trenutku danas, mada mi mozak vis enije ni radio od silnog izlazenja i nerviranja....hvala kolega! Da da ovaj sjajan tekst sam skroz zaboravio oko stelovanja, dobro si me podsetio :bravo:Malo me samo buni sto neko vreme ide sve ok a onda odjednom se pomeri tj pobrljavi....probacu sutra opet:sjasi:
A kakvi su raonici?
 
Jbt bio sam ubedjen da je obrnuto u tom trenutku danas, mada mi mozak vis enije ni radio od silnog izlazenja i nerviranja....hvala kolega! Da da ovaj sjajan tekst sam skroz zaboravio oko stelovanja, dobro si me podsetio :bravo:Malo me samo buni sto neko vreme ide sve ok a onda odjednom se pomeri tj pobrljavi....probacu sutra opet:sjasi:
To se meni događa kad plug uđe u tragove od kombajna. Pogotovo kad se vrši po mokrom. Nije toliko izraženo zbog težine i zahvata pluga, ali vidi se i osjeti.
 
Raonici novi stavljeni, mislio sam isto da je zbog njih, od Hudjika, mada nesto mi se ni tu vrh ne svijda, pre par god kao da su bolje pravili.... jeste skidano po mokrom, bilo je vagasa od kombajna, istanjirao sam, ali samo jednom tako da nije idealno ravno.....inace, ponovo po instrukcijama sa sajta sam danas sve ispocetka stelovao plug, cak sam iz dva puta pomerao kolenastu, i drugi put nisam stegao srafove, samo malo, reko par desetina m pa cu, i setim se na kraj brazde, medjutim kolenasta je sama legla kako treba izgelda, zategao je, malo popravio topling i sad stoji kao na tacni ravno....hvala sajtu, savetima ljudi i pisanju! :bravo:
I dalje se desi sto kaze Gogo, ver od traga, pa ne hvata skroz brazda ali neuporedivo manje od kad sam cackao plug ponovo
Samo mi nije jasno kako su pisali ovde clanovi da onu rucicu ispod sedista za zakljucavanje hidraulike u toku oranja pomere na levu stanu, kao da je zakljucana a ne na desnu, kako to uspete? meni ona samo radi na levo kad su poluge skroz gore, tj da zakljuca.....ili ne mislite na tu rucicu :oops:

i jos jedno pitanje, cemu sluzi ona rucica skroz levo u kabini, za podizanje onih sipki nazad, koja je njena uloga uopste, mislim tih sipki, kad se podizu a kad spustaju? Sem kad se skida poteznica donjua, ne znam jos kada... To mi je isto bilo podignuto na gore, tj ta rucica zakacena na bravicu onu, sad sam to spustio, isto mislim da je smetalo plugu
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh