Oranje

Jesu li kverneland glave standard na tom plugu ili se to doplaćuje?
Ma pojma nemam. Malo pre sam od Matica saznao da su Kverneland daske.
Prosle godine su imali jedan plug na lageru,meni se svideo i kupio.
Ove godine narucim isti,samo sam trazio da bude 3+1 i da bude bez crtala. Na onom prvom je bilo crtalo pa sam morao da uzmem i crtalo .
 
Gledaj sa ove strane, isto polje. Ima strašan nagib i uzduž i poprijeko, jako je teško i opasno za oranje. Duša me zaboli kada vidim kliko je kukurua okomljeno i rasuto po polju.

 
Ma krunio se i gde je radjeno u zrnu,najvise se kruni na okidackoj sekciji

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Зар није боље глава мање и да има брзину? Ово ми је јако споро.
 
@zombie_666 Zašto ovo nisi prošao malčerom kad ga već imaš. A ovom tvom plugu fale samo predolužnjaci. Da si ih imao nebi bilo zelene mase gore.
Nisam stigao, taj dana kada sam orao bila najavljena kisa pa sam pozurio da uzorem jer kada nakvasi na ovu parcelu ni gusjenicar se ne moze popeti. Imam pretpluznjake ali sam ih skinuo, njih 3 - jedan nosac nosi pretpulznjake za dvije strane - imaju oko 150kg. Zbog ove parcele sam skinuo cak i tocak kako bi olaksao plug.Nije ni bitno sto je nesto ostalo gore, to je sve kukuruz, posle prvog mraza to ce sve da izgori. Bitna je samo dubina a kako oranje izgleda je potpuno nevazno. Ovdje sam orao koliko je traktor mogao da vuce, ima od 35 do 40cm. Nekoliko puta sam bio blizu da se prevrnem, samo me drzao plug. Parcela ima i bocni nagib ali ako se tu ne uzore duboko badava sijes.
 
Poslednja izmena:
Takve su mi sve parcele, moglo bi metar da se ore i opet nema mrtve žute zemlje.

Ovdje se vidi dubina, mislim da ima 35-40cm, ista boja zemlje svugdje. Plug ima 75cm od vrha lemeša do rama pa se tako može procijeniti dubina.

 
Kakva je ovo zemlja ? U našem ataru znam da ima samo jedan mali deo koji može ovako da se rasipa ali kada se uhvati momenat za oranje.
 
Koliko vidim na snimku nista posebno,mozda pogodio idealan momenat za oranje,po izgledu imamo i mi takve zemlje dosta u ataru a po meni daleko je to od prve klase,iako humusa ima puno,crna,laka za obradu ,dzabe kad u susi nema nista od nje,ne zadrzava vlagu dobro kao glinovita niza zemlja sa 1% humusa a zato uvek ima prinosa u susnim godinama.
 
Орање изгледа као што постављају из украјине и белорусије. Скоро да није битно какав је плуг и шта га вуче, земља се расипа као да је пре фрезирано.
 
Nazad
Vrh