Oranje

Ja ne znam kako vi orete,danas sam probao naci ispadaju televizori.Sisao topling malo da produzim pipnem raonik on vreo,reko dovidjenja do 100l kise.
 
Da li je mokuće smanjiti ovaj problem promenom ugla plužnih tela?
Ја се више и не зезам са променом захвата плуга (читај променом угла плижних тела) и цепам се на најмањем захвату, 30 сантима и без воље да се зезам са ИМТ црталом. Нешто нисам регистровао да је било одроњавања комада из ледине у бразду у зависности од промене угла дасака. Да, ако је растреситије, одрања се ситна земља, али крупне бусе, да те труцка у кабини, то нисам имао често и у тој мери да посебно приметим као ми смета.
 
Odmanjivao oranje ovih dana, strnista ne idu lose zavsino od tipa zemlje. Ali kukuruzista idu prilicno teze od prosle godine, doduse skidano je po vlaznom a i palo je dosta kise od polovine avgusta do pocetka oktobra. U zadnjih 8 godina nisam kretao da orem pre 1.11 a sam skinuo skoro pola
2e98a57c9c50720978e7e7bc8f23766e.jpg
c601ea335794ad21119cdb36c684627a.jpg


Послато са Mi 11T помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Za sad nisam merio, jer crpem gorivo iz bidona a nemam pumpu koja meri litrazu. Prosle godine mi se prosek uhvatio 24l/ha
 
Ja sam zadovoljan potrosnjom u svim poslovima koje je radio, a i ucinkom. A mislim da ce ove godine biti veca potrosnja, ore se teze od prosle godine. Kad budem radio blize NISu sigurno cu da ga napunim na pumpi par puta, pa cu znati kakva je situacija sa potrosnjom.
 
Nazad
Vrh