Oranje

Šta zna zetor sta je tri glave obrtač. Ala arlauče jadnik, mnogo mu je, mnogo. Greota da ga satariš.
 
Juče je orana parcela gde je samorast pšenice počeo da pravi problem.Samorast toliko brzo "pije" vodu da je već isušio zemlju .Teško se zaorava ,grudva se ......
Ja sam ga u septembru totalisao, prvi put sam u avgustu isao 3lit/kj za sirak, pa drugi put posle kisa samo samorast psenice samo 1 litru po kj i sprilo ga samo tako.... nije skupo ali sad skroz ciste strnjike...
 
Ja? Da, plug sam uzeo skoro, Gassner podesiv na 3x12", 3x14" i 3x16", sada je podešen na 3x12" naravno, . Nije ni namijenjen za 7045, sledeće godine uzimam nešto veće od 90-120KS ali mi je ispao ranije dobar plug pa sam ga uzeo dosta povoljno. Imao je skroz potrošene lemeše pa sam mu napravio nove. Sve parcele koje su u brdu sam orao samo nizbrdo svakako, ide brže i lakše nego kada sam orao sa 2x14" i uzbrdo i nizbrdo. Moj 7045 inače nema originalni blok, neko je stavio od pretpostavljam 7711 ili 7745. Nisam bio siguran u to doskora ali sm više puta imao probleme sa dijelovima, vodena pumpa nije odgovarala original od 7045, AC pumpa je isto drugačija...posle se ispostavilo šta je razlog. Došao je iz Norveške, vjerovatno je tamo prepravljen. NIsam znao za to kada je kupljen 2012. godine.

Evo snimak sa jedine ravne parcele koju imam.

 
Ja sam ga u septembru totalisao, prvi put sam u avgustu isao 3lit/kj za sirak, pa drugi put posle kisa samo samorast psenice samo 1 litru po kj i sprilo ga samo tako.... nije skupo ali sad skroz ciste strnjike...
Ovo je super sto si uradio, ja ne mogu da prezalim sto nisam prskao, nisam ocekivao da ce tako da podivlja sve, nego sam tanjirao budala
 
Sto se mene tice,zima moze da pocne.
Gotovo oranje.
https://postimg.cc/z32HKPyc]
20221022-081152.jpg
[/URL]
20221021-135236.jpg
[/URL]
20221021-114031.jpg
[/URL]
20221018-151753.jpg
[/url]cross for room[/url]
https://postimg.cc/CZjSLd8g]
20221016-134346.jpg
[/URL][/url]
 
Plug je odlican. Lako se vuce i lepo radi. Ja sam uzeo sa manjim daskama 14" i klot varijanta,bez pretpluznjaka i deflektora. Da ima sve to lepse bi zaoravao,ali imamo svakojake zemlje i negde je najbolje od opreme imati samo tocak😀
 
Pa deluje da rade kad je dubina do 25cm. Neke njive sam morao dublje da orem 30+ cm i tu zemlja prelazi preko dasaka min.10cm.
A pera tad nestanu😀
 
Ja sam zavrsio za ovu godinu sa oranjem. Rus me posluzio kao i prethodnih 20 godina i neizmerno sam mu zahvalan na tome. Do pripreme za setvu ide na zasluzen odmor a plug pod supu sa namazanim daskama
 
Vidim da si se opet ovde aktivirao iako si rekao da napuštaš forum radi nekih članova.
'oćeš nam otkriti svoju malu tajnu i reći šta je doprinelo tvojoj odluci da nam učiniš tu veliku čast tvojim ponovnim prisustvom?


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh