Oranje

Odg: Oranje....

al se lepo ore ove godine,udjes u brazdu i pevas srce moje cepa se na dvoje :haha:,a zemlja kao slanina
 
Odg: Oranje....

Zrine kad si oro?
Kod mene ostalo još skoro 5 jutara, buraz pooro i za kraj ostavo najteže, a sad sranje..
Al kako prognoze kažu, sad opet zatopljenje, a poslje toga se nadam opet zahlađenju pa probat u tom prelazu se ugurat..
 
Odg: Oranje....

Evo sad sam se vratio sa oranja , završavam neke manje njive i ćoškove čisto iz razonode. Inače do ove godine nisam znao da oranje po snijegu može biti tako uspješno .Ova parcela je mala oko 0.6 ha okružena šumom ali mi je bio gušt , rekoh ajde da probam mada je inače vlažna ,kad ono ide ko ludo . 3 brazde ,dubina 20 do 30 ,štaće mi dublje ,brzina solidna . Ne znam kako ko ali ja baš volim ove poslove ,pogotovo noću i kad je vani hladno (pustiš dobru muziku ,grijanje ,milina) .Nisam htio prelaziti u drugu njivu da mi ostane i za poslije. :D. Nema slika , bila prazna bat a ponio sam foto.
 
Odg: Oranje....

petarHR je napisao(la):
Zrine kad si oro?
Kod mene ostalo još skoro 5 jutara, buraz pooro i za kraj ostavo najteže, a sad sranje..
Al kako prognoze kažu, sad opet zatopljenje, a poslje toga se nadam opet zahlađenju pa probat u tom prelazu se ugurat..

Orao sam danas. Ide solidno. Mada je dubina svakako i brzina. Ali nemogu cekati dani prolaze a imam jos 40 jutara za orati.
Ona prva slika sam orao u subotu pa sam odustao, bilo jako smrznuto i jednostavno sve se treslo, auspuh, retrovizori.Pomislio sam da ce se motor odvojit od menjača. Ma katastrofa. Pa sam to danas završio.
Sutra takoder startam. Iskoristavam dok je mekano.
 
Odg: Oranje....

@nikola94
Jel gotov posao? Jel si radio ovih dana? Meni je ostalo na 4-5 njiva da izorem, jer nisam video dokle je moje od snega....
 
Odg: Oranje....

nismo gotovi imamo jos 170 kj radili smo dok nije poceo sneg da se topi i kad je odpustilo....a danas smo oprali pa cekamo da opet stegne.... :D
 
Odg: Oranje....

Veceras sam se vracao iz Panceva i Stari Tamis ore samo prsti, oko 21h 6-7 traktora.
 
Odg: Oranje....

Bogami i ja cu sutra pa sta mu bog da,,ako nestignem sutra onda u subotu 100%... :cool:
 
Odg: Oranje....

evo i od mene jedan snimak,

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=M3mS5UaxNd8[/youtube]
 
Odg: Oranje....

ja neznam sta vama fali....pa bogte,po dvoriste u cizme negde da se zaglavim,a ne u atar...posle kukate na potrosnju...pa to je pekmez bogte materin.
 
Nazad
Vrh