Oranje

Odg: Oranje....

Ratarhr jel tebi plug dobro uštiman? :sta: Nekako mi izgleda da neore njaljepše.
 
Odg: Oranje....

I meni je nejasno kako mogu da oru. Izgleda da im zemlja nije puno smrzla. Kod mene je zemlja kao beton. Kad već danima temperatura nije došla do 0 , a kamoli u pozitivnu skalu.
 
Odg: Oranje....

Bećarina pusta je napisao(la):
Ratarhr jel tebi plug dobro uštiman? :sta: Nekako mi izgleda da neore njaljepše.
Pravo da ti kažem nezznam ako mislis na zadnju sliku tu sam toaćk okrenio da ga mogu dublje pustit jer sam tu beraćem trag prosjeko pa nije dobro oro .. ali plug je uštimo kolega koji je dipl.ing poljoprivrede.. poluga je ravno stojala .. tj rasterećena je svaka brazda je isto hvatala .. nezznam sta tu nije dobro ?? :sta:
 
Odg: Oranje....

Zoran0230 je napisao(la):
ljudi kada gledam kako orete pa vam zavidim.
Da li neko ore na severu banata :sta:
Oru samo veliki traktori sa prednjom vučom. Ko nema prednju vuču i visok traktor ne može ni da dodje do svake njive...
 
Odg: Oranje....

Ratarhr. meni se cini da je to plitko oranje mozda se vasa zemlja i ne ore duboko ali kod nas u Sremu za takvo oranje bi rekli da je ugarenje.Sa kojim traktorom ores :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

ratarhr je napisao(la):
Bećarina pusta je napisao(la):
Ratarhr jel tebi plug dobro uštiman? :sta: Nekako mi izgleda da neore njaljepše.
Pravo da ti kažem nezznam ako mislis na zadnju sliku tu sam toaćk okrenio da ga mogu dublje pustit jer sam tu beraćem trag prosjeko pa nije dobro oro .. ali plug je uštimo kolega koji je dipl.ing poljoprivrede.. poluga je ravno stojala .. tj rasterećena je svaka brazda je isto hvatala .. nezznam sta tu nije dobro ?? :sta:
Za ovakve uslove, oranje je solidno.Vidi se da u brazdi izbija voda,pa me interesuje kako drugačije uzorati nego kako može.
 
Odg: Oranje....

slažem se sa kiraljem, i mi ovde oremo kako možemo a ne kako umemo.Pogotova kad je zemja dosta pogažena. Na izgled mnogo ne damo samo da već jednom završimo
 
Odg: Oranje....

Juče sam definitivno odustao od oranja na neko vreme.Ispod snega ništa nije smrzlo.Traktor jednostavno samo propadne i jedva uspem izaći sa podignutim plugom-prednjom vučom i blokadaom.Na uzvišenijem delu njive ide super pa šta više i bolje nego jesenas.Kolega ore kukuruzište i kaže da je tvrđe i da traktor i ako je voda ne propada.Ali zato ne može dublje od 15-20cm :sta:
 
Odg: Oranje....

Ma ne idem ni za živu glavu.Nije da me mrzi nego neću da silim i pravim haos po njivi.Biće dana do aprila pa će se odraditi. :haha:
 
Odg: Oranje....

kiraj je napisao(la):
ratarhr je napisao(la):
Bećarina pusta je napisao(la):
Ratarhr jel tebi plug dobro uštiman? :sta: Nekako mi izgleda da neore njaljepše.
Pravo da ti kažem nezznam ako mislis na zadnju sliku tu sam toaćk okrenio da ga mogu dublje pustit jer sam tu beraćem trag prosjeko pa nije dobro oro .. ali plug je uštimo kolega koji je dipl.ing poljoprivrede.. poluga je ravno stojala .. tj rasterećena je svaka brazda je isto hvatala .. nezznam sta tu nije dobro ?? :sta:
kiraj je napisao(la):
ratarhr je napisao(la):
Bećarina pusta je napisao(la):
Ratarhr jel tebi plug dobro uštiman? :sta: Nekako mi izgleda da neore njaljepše.
Pravo da ti kažem nezznam ako mislis na zadnju sliku tu sam toaćk okrenio da ga mogu dublje pustit jer sam tu beraćem trag prosjeko pa nije dobro oro .. ali plug je uštimo kolega koji je dipl.ing poljoprivrede.. poluga je ravno stojala .. tj rasterećena je svaka brazda je isto hvatala .. nezznam sta tu nije dobro ?? :sta:
Za ovakve uslove, oranje je solidno.Vidi se da u brazdi izbija voda,pa me interesuje kako drugačije uzorati nego kako može.
Prekjucer sam ovrsio na toj njivi jos 13 redi kukuruza koji su ostali ... a jucer poorano sve .. tako da je gotovo za ovu godinu tetak je za 24h oranja pooro 23kj tablu 12 sati je on oro 12 sati bratić .. tako da je zimsko oranje gotovo .. a potrošnja 20l/kj .. sto mislim i da nije puno .. :cao:
 
Odg: Oranje....

Bolje da nisi ni postavljao snimak kada se ništa ne vidi.Valjda si orao i po danu a ne samo noću.
 
Nazad
Vrh