Oranje

Odg: Oranje....

ja sam danas zavrsio sa oranjem, poorao sam onih 50 ari gde sam vukao djubre, jeste da je u pitanju gajnjaca, ali sam bio skeptik kako ce ici ipak je sasina+ stajsko i to otprilike prikolica po aru :D , nije neka dubina, ali je lepo spakovano i zaorano tafe je isao sa ukljucenom prednjom vucom i leskovackim plugom 2*14" u 4 sporoj na oko 1600 obrtaja
 
Odg: Oranje....

Ja danas nisam ni probao jer su se jutros Rusi vratili iz atara pre nego što su i stigli.Nije smrzlo ispod snega.Sad je već -6 pa se nadam da će do sutra popodne malo stegnuti i zemlju.
 
Odg: Oranje....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KT24c-pWSdY[/youtube]

Jutarnje oranje
Post je spojen: [time]1292331128[/time]
_________________________________________________
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KT24c-pWSdY[/youtube]
Post je spojen: [time]1292357153[/time]
_________________________________________________
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HJVORYZN3lo[/youtube]
 
Odg: Oranje....

ZRENJANINAC pa to je išlo super.Kod nas voda udavi.Ima je više nego proletos posle onih silnih kiša. ::lose::
Traktori jako tonu pa se čak i zaglavljuju.
 
Odg: Oranje....

Evo i kod mene na poslednjoj parceli izbija voda ali ne upada traktor tako da se nadam da ću sutra uspeti da izorem.
 
Odg: Oranje....

Kod nas se prazni traktori zaglavljuju po njivama.....Bez da išta rade ili vuku.....
 
Odg: Oranje....

mityoo je napisao(la):
Kod nas se prazni traktori zaglavljuju po njivama.....Bez da išta rade ili vuku.....
E na to sam i ja mislio.Dignem plug i jedva izađem koliko tone.Voda kao voda nije problem na njivama gde je tvrdo tj. ugaženo.Meni je ostalo strnjište za oranje i to je katastrofa koliko traktor upada.Jedne noći sam uhvatio golomrazicu od -4 i išlo je super.Čim je popustilo nisam se smeo igrati da mi se ne bi smejali da se zaglavim sa 135ks formalno bez ičega. :haha:
 
Odg: Oranje....

diklofen je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Kod nas se prazni traktori zaglavljuju po njivama.....Bez da išta rade ili vuku.....
E na to sam i ja mislio.Dignem plug i jedva izađem koliko tone.Voda kao voda nije problem na njivama gde je tvrdo tj. ugaženo.Meni je ostalo strnjište za oranje i to je katastrofa koliko traktor upada.Jedne noći sam uhvatio golomrazicu od -4 i išlo je super.Čim je popustilo nisam se smeo igrati da mi se ne bi smejali da se zaglavim sa 135ks formalno bez ičega. :haha:

Jel onaj reno na slici 135ks? Kojim plugom ores?
 
Odg: Oranje....

Znači za plugove imam isto mišljenje kao i za ostale priključke.Bolje manji priključak i da koji god te uslovi zadese(recimo ovaj potop) ostaneš u optimalnom režimu rada.Kada su uslovi dobri ideš malo brže i gde si tu si.
ji28wo.jpg
 
Odg: Oranje....

diklofen je napisao(la):
Znači za plugove imam isto mišljenje kao i za ostale priključke.Bolje manji priključak i da koji god te uslovi zadese(recimo ovaj potop) ostaneš u optimalnom režimu rada.Kada su uslovi dobri ideš malo brže i gde si tu si.
I ja podrzavam ovu izjavu u potpunosti..... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Da ne odemo u off.
Platio sam ga ravno 1500eura.Kompletan plug sa novim raonicima ,dva crtala,odličnim predplužnjacima.Nigde varen niti krivljen.Jako lepo zaorava i "lomi" zemlju.Jedan točak sa čistačima na klik-klak.Ima slika u temi o plugovima.
 
Odg: Oranje....

2qkpkza.jpg

moj drug i ja sedimo u autu,vetar duva a njegov vozac ore....
skoro je kupio taj traktor pa me zvao da zabelezim malo....
njiva je na basaidskom putu. :cao:
 
Odg: Oranje....

Clan Tesin i ja smo orali zajedno ovih par dana dok nismo pokvarili sve traktore koje imamo za oranje, pa sad popravljamo da nastavimo gde smo stali. Ore se saroliko, sojiste ide solidno mada na mestima gde je balirana slama pa kupljeno elevatorom za bale tu ide malo teze. Kukuruziste uglavnom ide tesko ali ide. potrosnja je nekih 20-ak % veca nego prosle godine. Evo i jednog snimka:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oIIUCKI5a4w[/youtube]
 
Odg: Oranje....

Evo, jučer ujutro sam i ja orao malo cca nekih 4 jutra sam pooro od 7 - 11 sati što znaći sat vremena orem 1kj .. :D Brzina oranja 6-7kmh moze i vise ali onda temperatura varira stalno .. :cao:
Na, nekim mjestima je bilo i vode ali ide ko kaki pravi .. :ppozdrav:
ztum4k.jpg

9l8ilh.jpg

2n6zms3.jpg

2unzk94.jpg

2eydf7k.jpg
 
Nazad
Vrh