Oranje

Odg: Oranje....

Koliko vi radite zemlje kad nemozete na vreme da stignete da uzorete?
 
Odg: Oranje....

steva 1984 je napisao(la):
Koliko vi radite zemlje kad nemozete na vreme da stignete da uzorete?
Mozda neki puno rade ali ima i ko malo radi pe ne moze zbog vremenskih uslova da ore.
 
Odg: Oranje....

boki je napisao(la):
steva 1984 je napisao(la):
Koliko vi radite zemlje kad nemozete na vreme da stignete da uzorete?
Mozda neki puno rade ali ima i ko malo radi pe ne moze zbog vremenskih uslova da ore.
E to je vec opravdani razlog.Imam par kriticnih njiva ali sam to prvo uzorao uglavnom prvo ritine orem da se neokisa posle je to mucenje preklizavanje a posle vislje zemlje zavrsavam
 
Odg: Oranje....

Ja jednostavno nemam opravdanje. Ja sam usluzno balirao dok je cale remontovao berac ne u 5 do 12 vec u 12 i 5 i posle obranih 6-7kj je poceo da zeza i dok smo to sve resili, namestili i zavrsili drugi su orali a mi tek obrali. Kada smo naumili da oremo kisa kisa kisa i eto sr..a. Doslo malo vremena za oranje i svi traktori zakazali i tako u krug... :udri:
 
Odg: Oranje....

Okasnili smo sa branjem-od silne kišurine mu je produžena vegetacija,posle toga kiša,sneg,kiša...
 
Odg: Oranje....

Ja danas orao jednu njivu koja je prosle godine bila na "godisnjem odmoru" nije radjena a i ove zamalo da nebude , ali eto uzoralo se , mogu reci dosta solidno bez mnogo muke sobzirom da nije obradjivana godinu i nesto dana a i na uslove sneg i mraz , evo par slika mrzelo me da na -3 koliko su na lokalnom radiju objavljivali izlazim iz tople ruske kabine , cisto da se ovekoveci ... ::namigivanje:: ::namigivanje:: ::namigivanje::
2462tqb.jpg

2hi5rir.jpg

2rge5qf.jpg

a0asnq.jpg

10ye7tx.jpg

2u7ngc7.jpg
 
Odg: Oranje....

Dobro da si mogao da oreš.Ja išao danas malo u šetnju pa svratio na obližnju njivu gde je oranje a ispod snega uprkos minusu blato,nije smrzlo ni malo.
 
Odg: Oranje....

Matić je napisao(la):
Dobro da si mogao da oreš.Ja išao danas malo u šetnju pa svratio na obližnju njivu gde je oranje a ispod snega uprkos minusu blato,nije smrzlo ni malo.
Isto i kod mene ispod snega blato,ali islo je nekako strnjika je isla odlicno
 
Odg: Oranje....

Danas sam pricao sa prijateljem koji je orao u delu izmedju naseg atara i Kacarevackog (kod clana Kloki u selu ) i kaze da se ore sa minimaljni proklizavanjem i da je blato smrzlo ispod snega :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Igor578 je napisao(la):
Danas sam pricao sa prijateljem koji je orao u delu izmedju naseg atara i Kacarevackog (kod clana Kloki u selu ) i kaze da se ore sa minimaljni proklizavanjem i da je blato smrzlo ispod snega :ppozdrav:
E tako je bilo i kod mene nema blata to jest zemlje na gumama tockova ni u brazdi ni van nje , i islo je sa malim proklizavanjem , tacnije Belarus 82.1 sa brzinom = Menjac:4 radna
= Reduktor:spore
verovatno je malo bolje smrzla zemlja ispod snega iako je jutros nesto poceo da se topi ali tokom dana je temperatura bila -2 , -3 , ali da neduzimo ima mnogooooo faktora koji imaju uticaja na oranje , narocito u malo otezanim uslovima.... :cao:
 
Odg: Oranje....

Ispod ovolikog snega nema teorije da zemlja išta stegne i da drži par dana ispod -10.Da nije pao sneg moglo bi se na ovim predstojećim minusima orati.
 
Odg: Oranje....

@diklofen i @Kengur
Podrzavam to sto kazete , mislim upravu ste , ali izgleda da je (bar u mom slucaju) zakon prirode malo posustao i moglo da se radi solidno sobzirom na gore navedene uslove , ali sta ces tako je to , neko ore po vodi , neko po ledu , neko po blatu i sve je to mozda cudno ali nekim slucajem moguce... ::svaka cast::
 
Odg: Oranje....

Jos niko nije hodao po jezeru i orao :sta: :haha: :haha: ili mozda iz vazduha helikopterom... neverovatno je sto neki rade sada... jednog sam danas gledao... pa taj kao da vuce lokomotivu za sobom,,, cuje mu se svaki klip... traktor pod blokadom samo sto se ne raspadne... boz' sacuvaj takvog posla :udri: :nono:
 
Odg: Oranje....

Kengur je napisao(la):
Jos niko nije hodao po jezeru i orao :sta: :haha: :haha: ili mozda iz vazduha helikopterom... neverovatno je sto neki rade sada... jednog sam danas gledao... pa taj kao da vuce lokomotivu za sobom,,, cuje mu se svaki klip... traktor pod blokadom samo sto se ne raspadne... boz' sacuvaj takvog posla :udri: :nono:
Kako nije.... Evo kako se radilo lane u januaru.... Već onda smo imali viška vlage...

2v01z0y.jpg


2isfalx.jpg
 
Nazad
Vrh