Oranje

Odg: Oranje....

kiraj je napisao(la):
Rale 83 je napisao(la):
Post je spojen: [time]1292104323[/time]
_________________________________________________
predpluznici ti nisu smetali
Možda ti je ostao u sećanju ovaj snimak
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YOyjiu2Gj8U[/youtube]
Nesmetaju predplužnjaci,plug ima razmak izmedju glava od 1 m.

Druze sta rus radi sa 3 brazde? Nadam se da je samo parkirao plug :haha:
 
Odg: Oranje....

@kiraj
Bas to sto si obelezio , mislio sam da je razlog npr ne prilagodjen raspon tockova prema plugu jer obrtaci su po tome specificni tj. da si uzeo za tu njivu plug neprilagodjen MF :cao:
@paorpaor
Nisam imao prilike raditi sa Keverlandom , a kad bi imao ::novac:: kupio bi 1 zbog usteda goriva i zaoravanja . Dok ne skupim ::novac:: zadovoljavacuse onim sto imam :cao:
 
Odg: Oranje....

paorpaor je napisao(la):
Ja bih samo rekao Kverneland, a Kiraj i Lala znaju zasto ::namigivanje::
Boga mi, nije ni Kvernelad vise sam u vrhu. Pottinger je podjednako dobar, ako ne i bolji. Al da Kverneland radi lepo, radi. Jos da imam pluzna tela br. 9 umesto br. 8, jos bi lepse radio.
 
Odg: Oranje....

Lala iz Banata je napisao(la):
paorpaor je napisao(la):
Ja bih samo rekao Kverneland, a Kiraj i Lala znaju zasto ::namigivanje::
Boga mi, nije ni Kvernelad vise sam u vrhu. Pottinger je podjednako dobar, ako ne i bolji. Al da Kverneland radi lepo, radi. Jos da imam pluzna tela br. 9 umesto br. 8, jos bi lepse radio.
E sad , da je baba mladja , bila bi devojka ... cuti tu odlicno je to sto imas , pa ako uspesno radis moze lako da se zameni za bolji kroz par godina rada , jel tako.... :bravo: :bravo:
 
Odg: Oranje....

@gogi666
Šta je tu čudno ? MTZ 820 i tri brazde.Ako si čitao temu belarus znaš da su to traktori koji mogu sve.Mtz još nije imao priliku da proba ovaj plug u oranju,samo ga je premeštao ali je orao plitka oranja sa vogelom od 3 brazde. :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

kiraj je napisao(la):
@gogi666
Šta je tu čudno ? MTZ 820 i tri brazde.Ako si čitao temu belarus znaš da su to traktori koji mogu sve.Mtz još nije imao priliku da proba ovaj plug u oranju,samo ga je premeštao ali je orao plitka oranja sa vogelom od 3 brazde. :ppozdrav:
Ma citao sam ja i da ljudi vuku 3 brazde sa 60 KS!
Dobro plitko mu je potaman ali duboko u ovu nasu banatsku zemlju........ :sta:
Poz
 
Odg: Oranje....

kiraj je napisao(la):
@gogi666
Šta je tu čudno ? MTZ 820 i tri brazde.Ako si čitao temu belarus znaš da su to traktori koji mogu sve.Mtz još nije imao priliku da proba ovaj plug u oranju,samo ga je premeštao ali je orao plitka oranja sa vogelom od 3 brazde. :ppozdrav:
Kiraj,
bas me interesuju komentari kad probas..............mislim da je malo velik zalogaj za njega
Ja imam 82.1 i kupio isto trobrazdni prevrtac i veruj mi da je u 3 sporohodnoj se mucio nije mu nimalo lako i na kraju sam skinuo trecu brazdu i radio sa 2
 
Odg: Oranje....

mityoo komso!

Nisi mi nista rekao kako sad ide oranje sa tri(3) brazde i ursus 90 konja, jer prosle odine znam da je vukao sa lakocom ali ovih dana?!
Pricao sa prijateljima i oni kazu ista sto se i mene dogadja.Na jutro potrosimo nekih dvadeset litara nafte.Dal po mrazu ili snegu ma bas sve jedno. . . .
 
Odg: Oranje....

Rabadzija,
mislim da komentara neće biti pošto neću ni da probam. Naša zemlja je takva da i 120 ks ima šta da radi sa ovim plugom.
 
Odg: Oranje....

steve73 je napisao(la):
mityoo komso!

Nisi mi nista rekao kako sad ide oranje sa tri(3) brazde i ursus 90 konja, jer prosle odine znam da je vukao sa lakocom ali ovih dana?!
Pricao sa prijateljima i oni kazu ista sto se i mene dogadja.Na jutro potrosimo nekih dvadeset litara nafte.Dal po mrazu ili snegu ma bas sve jedno. . . .
Nemogu ni da ti kažem kako ide, jer plug nisam kačio od prve nedelje septembra, onda je išlo lepo, odonda neznam kako je.... Spremam se da vadim repu kad smrzne, o oranju još ni ne razmišljam....
 
Odg: Oranje....

Danas smo promjenili kombinaciju , posudio sam od kolege plug V&N 3x12" , i oranje ide puno bolje :D

SDC13245.jpg


SDC13243.jpg
 
Odg: Oranje....

Bacao sam 16-ticu na oko 10 kj pre oko nedelju dana sad nemoze se orati u tom delu atara, jel ce isparavati ili sta vec ako se skorije ne uzore to...
 
Nazad
Vrh