Oranje

Hvala. :ppozdrav:
Nadam se da imaš dva pluga koja su u svemu osim u klirensu jednaki, uključujući raonike i posebno model daske. Visoki bi čak trebao biti koji kg teži. U protivnom se u praksi ne mogu uspoređivati, a teoretski ne mogu pronaći neki razlog. Možda mi nešto promiče pa problematiku ne sagledavam dovoljno dobro. :unsure:
Ovde se vidi oranje, trava bi trebala biti zatrpana ali to je sto je.
Sad ce neko reci treba to bolje nastelovati.... pustite stelovanje.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zbog ovog silazenja sa traktora i pentranja na njega sam prebacio u 3 sporohodnu, ipak je nogostop ispod tocka, desavalo se kad stoji u mestu da sleti noga prilikom penjanja.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam na isto takvog leoparda namotirao predpluznjak radi ko zmaj

E da mogu lajkovao bih jos 5 puta samo zbog kera, mislio sam da samo moj trci za mnom kao onaj dodz obicni jako su slicni, kod tvog je glava malo garavija samo, jbg obozavam to stvorenje

Razmisljao sam i o tome a za pocetak cu mozda napraviti ili kupiti deflektore od nekog drugog i namontirati pa da vidimo kako ce da radi sa tim ,ako ne bude nekog efekta onda cu traziti predpluznjake.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam ove godine na Vogelu 1020M izbacio deflektore, a ubacio nove predpluznjake jer sam stare pokrivio. Sto izbacio, sto ubacio to kosta vise od 1000E. Mislim da bolji posao rade predpluznjaci nego deflektori.
 
Ja sam ove godine na Vogelu 1020M izbacio deflektore, a ubacio nove predpluznjake jer sam stare pokrivio. Sto izbacio, sto ubacio to kosta vise od 1000E. Mislim da bolji posao rade predpluznjaci nego deflektori.
Kod nas je dosta plitaka zemlja pa ne moze se postici dovoljna dubina da bi deflektori lepo radili ,
 
Kolege moze jedna brza pomoc :)
Upravo orem sa 1221 i vogel 1050 obrtacem. Posto sam ga skoro pomerio sa 36 na 44. Za sada sve ok radi osim sto mi se na nekim mestima plug zabrazdi i spaner se zategne. Da li treba jos da ga pomerim na gredi ili na onom bocnom toplingu sto se nalazi na plugu. Da ga nekako malo odbrzadim da prva hvata manje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na tom bočnom toplingu treba zakrenut gredu da više nema kose vuče. Treba ga zategnut. Sad baca traktor na oranje pretpostavljam?
 
Ne baca mi traktor nigde ali vidim da prva brazda mnogo hvata i tada mi plug pobegne i hvata mnogo i drzi ga spaner da ne ode jos. A pre na 36cm su mi spaneri bili uvek labavi. Probacu za dva kruga da skratim bocni topling pa da vidim hoce li bolje biti


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uspeo sam. Sad lepse cisti brazdu i jednako ide. Mrzelo me po snegu da izlazim i cackam ovo ono lakse je pitati.
Hvala kolega :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh