Oranje

После ако не измрзне поваљати кембриџом и биће то ОК.
Ја имам још 15 кј да узорем сутра крећем и надам се да ћу за два дана завршити стиме што ћу ја окачити брану за плуг и док орем одма да равна.
 
25.2.2015. zakupim jednu parcelu od 2.25kj. Poorem je i nije bilo mraza ni malo. Spremili smo je 3x germinator i posejali soju. 2019 26.5. Ulazim u posed druge parcele i poucen iskustvom ne padam u iskusenje da orem nego samo setvospremac 2x i sejalica. Ispalo odlicno.
 
Ja sam se lomio dali da orem ili da radim direktnu setvu ali uzoracu pa sta Bog da,zakovala me upala pluca skoro mesec dana sam bio u ofsajdu i to bas kada sam poceo zimsko oranje i jbg od 28.11. do 25-26.12. bio sam u izolaciji.
 
Tu su tanjirace, drljace, spremaci, 2 meseca... Spremice se nekako.
Naravno sve zavisi kakvo je zemljište, to sam napisao jer smo jedne god ćale i ja tako iscepali 10ha, mraza nije bilo kao ni kiše, tanjirano 3 puta ali traktor samo odskače od grudi, parcela je posejana tek u junu posle obilne kiše, prinos nije bio loš ali nije opravdao toliku zajebanciju i 3 setve
 
E jbg,jel nisi mogao naći nekog da ti to uzore sa tvojim traktorom da ti pomogne ili da mu platiš?
На жалост код нас су људи наопаки и онако су почеле приче да круже да сам готов да ми нема спаса и помоћи. Кад сам изашао на улицу за мало стампедо да настане од бежаније, доста њих се бојало и на телефон да ми се јаве.А и проблем је овде код нас мало њих има да би да раде поготово у трактору.
 
На жалост код нас су људи наопаки и онако су почеле приче да круже да сам готов да ми нема спаса и помоћи. Кад сам изашао на улицу за мало стампедо да настане од бежаније, доста њих се бојало и на телефон да ми се јаве.А и проблем је овде код нас мало њих има да би да раде поготово у трактору.
Odradice se. Nemoj brinuti. A bio sam u slicnoj situaciji, mada sam uoči bolesti navalio kao mutav na oranje pa je malo bilo ostalo za posle korone.
 
Nazad
Vrh