Oranje

Aca74.@ jel ovako nešto tražiš ja imam huarda...pa se dvoumim daga prodam ali samo ako nadem nešto sa 3 brazde...ali u stanju kakav je ovaj nepoderan a kako radi proceni sam slike sve govore
5ffd16b060639df1b6c50119499193cd.jpg
78e89aa43bdad9103e6e941c41d22fa8.jpg
bc5521eb60725585287d9ee7bd130f02.jpg


Poslano sa mog Moto G (5) koristeći Tapatalk
 
Pa moze i on ali kad pricate o zeljama ja bih sa hidraulikom :)
zavisno od njive do njive mogao bih da menjam zahvat sa mehanickim variom to bas nije tako zgodno
a i bilo bi dosta zgodnije zavrsiti razor :)
 
Skal tako nekako. Koja mu je oznaka? Fiksnih 14 coli? Koliko bi po tebi bila cena pluga okvirno?
BRE 65 tako mise cini....Nije fixsni zahvat ,,ima stelovanje mada ja to nisam nikad diro.....cena oko 1800 okvirno neznam:sta::sta: posto jos nije na prodaju dog ne pronadem nesto sa 3 brazde....sad su stavljeni novi raonici do sad su bili njegovi original valjda prvi.....ima crtala,i predpluznjake
 
Montoya za takav takođe moraš da se otvoriš domaćinski.Ovde je uzet nov ravnjak Kverneland tri brazde vario ali bez hidraulike i plaćen je 6.000 evra.
 
Nije vario, ja sam prebacio jer mi se po glavi vrzma vario plug.Podesiv zahvat bez vario sistema je u pitanju, moja greška.
 
Zapravo imam i jedan i drugi, tako da znam kakav posao rade.
U ovoj zemlji i za mene je malo bolji niski.
Lepse slozeno oranje, malo bolje zaorava na ugazenim vratinama, u stvari mnogo bolje, malo lakse se vuce, sarovinu ili sasu, bolje zaore...
Visoki na mestima gde je ljuta zelja ili bas ugazena hoce da iskace na povrsinu bez obzira na raonike, ako su losiji to je gore.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zapravo imam i jedan i drugi, tako da znam kakav posao rade.
U ovoj zemlji i za mene je malo bolji niski.
Lepse slozeno oranje, malo bolje zaorava na ugazenim vratinama, u stvari mnogo bolje, malo lakse se vuce, sarovinu ili sasu, bolje zaore...
Visoki na mestima gde je ljuta zelja ili bas ugazena hoce da iskace na povrsinu bez obzira na raonike, ako su losiji to je gore.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Hvala. :ppozdrav:
Nadam se da imaš dva pluga koja su u svemu osim u klirensu jednaki, uključujući raonike i posebno model daske. Visoki bi čak trebao biti koji kg teži. U protivnom se u praksi ne mogu uspoređivati, a teoretski ne mogu pronaći neki razlog. Možda mi nešto promiče pa problematiku ne sagledavam dovoljno dobro. :unsure:
 
Nazad
Vrh