Orah - opšta tema

Pokušaj da oprskaš sa nekim hemijskim sredstvom po preporuci zaštitara
Ja koristim Mankrogal . Deluje mi da je u pitanju siva pegavost i tretiraj preventivno sve orahe .
 
Moji orasi kao i krajputasi gube mnogo lisne mase zbog ozbiljnog napada pegavosti . Na Rasni sam ovih dana video cak i da je krenuo ponovo da izbacuje mladare i pocinje da cveta . Kako cu proci ovi zimu ziv nisam .
 
Pokušaj da oprskaš sa nekim hemijskim sredstvom po preporuci zaštitara
Ja koristim Mankrogal . Deluje mi da je u pitanju siva pegavost i tretiraj preventivno sve orahe .

Poslušao sma te i kao da je bolji malo ali i dalje je svetao jako. Odbacio je posle prskanja sav list i poterao nov mladar i za sad raste.
Ostale sam sve oprskao preventivno i još se drže
 
Ima li šta za krckanje ove sezone?
Kod mene je 50% roda pocrnelo i osušeno a kod krckanja videću kako su proći sa ovim delom koji vizuelno izgleda OK . Ne znam da li je neko programom prskanja očuvao plod i lisnu masu . Ja sam resio da kupim STIHL atomizer jer sam ga ulovio na nekoj akciji da sledeće godine njima tretiram orah .
 
Kod mene je 50% roda pocrnelo i osušeno a kod krckanja videću kako su proći sa ovim delom koji vizuelno izgleda OK . Ne znam da li je neko programom prskanja očuvao plod i lisnu masu . Ja sam resio da kupim STIHL atomizer jer sam ga ulovio na nekoj akciji da sledeće godine njima tretiram orah .
Meni voze traktorski atomizer 1000L kroz vocnjak, ali ove godine se nisam puno trudio da uzalud ulazem.
Prvo je djubrivo zimus bilo preskupo, pa ih je kasni mraz desetkovao i na kraju oluja omlatila.
 
Orah je krenuo malo ranije kao i svo voće . Ja sam pre mesec dva orezivao malo grane oraha i video sam da su neki vrhovi grana bili prilično suvi . Lepo je krenulo da izbijaju mladari pa ćemo već videti sta nqm je činiti . Osim male kolicine ploda prosle jeseni mi je stradao jis jedan orah u 10 godini pa se spremam da ga vadim.Definitivno je problem sa korenom jer mogu da ga zaljujam rukom pa ću videti sta se krije dole .
 
Nazad
Vrh