Oprema za svinjokolje

Kod mene se za ciscenje takvih stvari koristi dzibra od pecenja rakije. Moze i sljivova i jabukova.
 
Kod mene se za ciscenje takvih stvari koristi dzibra od pecenja rakije. Moze i sljivova i jabukova.

Ja nisam uspeo sa time da očistim,sve bude nešto crno posle,nego kao što je kolega napisao sa žičanom četkom,sa brusnim papirom nemožeš očistiti normalno.
Radio sa to prošle godine,ja da kad očistiš premaži ga sa mašćom(svinjski)i pre korišćenja prokuvaj kazan vode
 
Da li je neko koristio ili zna nesto o elektricnoj masini za mlevenje mesa Protok Vinkovci? 22 je u pitanju, monofazni motor... To je ova:

)

Jel vredi to uzimati za kucnu upotrebu? i jel zna neko kako se krece cena tih masina? Hvala!

Edit: Prema komentarima ispod video snimka koje sam sad video ljudi nisu bas zadovoljni...
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje za iskusnije clanove u ovom polju,imam neku ponudu za motor i reduktor od 0.37kw i nekih 60 obrtaja,mislim da je od muzilice za krave,zanima me dal bi taj motor i reduktor mogao da pogoni neku 22 masinu za meso?
Video sam na predhodnoj strani da clan Dobrodol koristi nesto takvo samo ne znam od koliko kw je motor.
Hvala u napred
 
Posto i ja gledam i raspitujem se za masinu za mlevenje, malo sam u toku, mislim da je to OK za 22. Za 23 je vec slabo...
 
Zaboravio sam da napomenem da je masina iskljucivo za kucnu upotrebu,150,200 kg bi trebala godisnje da samelje.
 
@vosi, ja prelistao sve tvoje poruke, ima ih oko 500, i nigde nisam nasao gde si pisao sta ti se desilo sa motorima i masinom... Jel mozes, molim te da nam ponovis, ili bar daj link ka toj temi, postu... Hvala :)
 
Jedno pitanje za iskusnije clanove u ovom polju,imam neku ponudu za motor i reduktor od 0.37kw i nekih 60 obrtaja,mislim da je od muzilice za krave,zanima me dal bi taj motor i reduktor mogao da pogoni neku 22 masinu za meso?
Video sam na predhodnoj strani da clan Dobrodol koristi nesto takvo samo ne znam od koliko kw je motor.
Hvala u napred


Evo me....
0.6 kilovata je motor, monofazni...
Nebitan je motor, važan je reduktor, on isporučuje snagu, naravno, važan je i broj obrtaja samog motora, da ne dužim....
Odlično radi ta kombinacija poveren joj zadatak, i to već 6-7 godina!!!!
Stojim na raspolaganju, ako je neko zainteresovan da mu pomognem da od muzilice tog tipa i mašine za mlevenje mesa 22-ke napravi stroj za mlevenje mesa NA STRUJU !!!!!!!!!
 
Evo me....
0.6 kilovata je motor, monofazni...
Nebitan je motor, važan je reduktor, on isporučuje snagu, naravno, važan je i broj obrtaja samog motora, da ne dužim....
Odlično radi ta kombinacija poveren joj zadatak, i to već 6-7 godina!!!!
Stojim na raspolaganju, ako je neko zainteresovan da mu pomognem da od muzilice tog tipa i mašine za mlevenje mesa 22-ke napravi stroj za mlevenje mesa NA STRUJU !!!!!!!!!

Motor je 0.37 kw a reduktor bi trebalo da je od 60 obrtaja,pa me je zanimalo dal to moze da radi za licne potrebe.
Al porucio sam motor i reduktor iz razloga sto su bili povoljni pa nece biti neka steta i ako ne uspe.
 
Poslednja izmena:
Masinica najbolje radi na od 90 do 120 obrtaja.Ja kupio masinicu 32 u Senti i stavio motor od 400w,ima oko 110 obrtaja.Ima slika negde na forumu.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Masinica najbolje radi na od 90 do 120 obrtaja.Ja kupio masinicu 32 u Senti i stavio motor od 400w,ima oko 110 obrtaja.Ima slika negde na forumu.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Pa ako 32 radi na 400w onda 22 ne bi trebalo da pravi problem na 370w,naravno da se meso malo sitnije isece pre mlevenja.
 
Evo da se ukljičim i ja posle duže pauze... I ja sam zainteresovan za ,,uradi sam,, varijantu. Motor i reduktor su oko 120 evropskih, s tim što je reduktor malo ozbiljniji. Koliko sam se ja informisao za 32 bi trebao motor od 0,55kw. Brzina je idealna od 90-110 o/min.
 
Ali čovek uči na svojoj šteti pa vi sad razmislite...................ništa zlonamerno(probajte da sameljete meso sa kožurom sa glave,pa tek onda recite da valja)
 
Kolega Vosi ja ni ne pomisljam da ste vi zlonamerni ili nesto slicno,ja nemam iskustva sa el. masinama zato sam i postavio pitanje da cujem iskustva ljudi koji poznaju materiju ali taj motor,reduktor,potpuno nova masina 22 protok vinkovci i strugarske usluge da se to sve lepo spoji kardancicem i postolje mene ne izlaze ni 100e.
Tako da sam odlucio da probam da vidim sta ce biti,mozda bude zadovoljavalo moje potrebe a mozda i ne tako da eventualno mogu biti u manjku 40e koliko ce biti placeni taj motor i redutkor a sve ostalo mogu da iskoristim i sa jacim motorom ako se ovaj pokaze slab za to.
A treba ce da samelje 150 kg mesa godisnje,cisto da ne zajmim masinu po komsiluku.
 
Nazad
Vrh