Oprema za svinjokolje

Masinica za mljevenje mesa 22-ka, da li joj je dovoljan motor trofazni sa 370 w snage i brojem okretaja 1380, na njemu je i reduktor sa izlazom od 108 okretaja. Znaci radi se o motor-reduktoru, zanima da li je to dovoljno snage, ili ipak treba jaci?
 
Ako stavis izlaz reduktora direktno na vreteno masine, to bi trebalo da radi uz neko normalno 'nadavanje' mesa.
Ako ides prenos preko remenice, nestace ti jedno 20% snage i falice snage.
Za 32-ku je optimalno oko 0,75kw.
 
Stavio sam neki monofazni od 0,75kw na 32-ku i radi super,ima oko 105 obrtaja i ide direktno na osovinu.Aluminijumski i motor i reduktor,donešen negde sa zapada od neke mašine.
 
Ako stavis izlaz reduktora direktno na vreteno masine, to bi trebalo da radi uz neko normalno 'nadavanje' mesa.
Ako ides prenos preko remenice, nestace ti jedno 20% snage i falice snage.
Za 32-ku je optimalno oko 0,75kw.
Naravno, direktno ce ici, sta ce mi remenice kada ovako ima optimalan broj okretaja na izlazu.
 
Kako nemam krave, a muzilicu ne htedoh da prodam, našao sam joj savršen "zamenski" posao...
Motor je (ako ne griješim) 0.7kW monofazni, ali reduktor muzilice ovo kompenzuje i isporučuje snagu i optimalan broj okretaja da se pokrene mašina za meso "PORKERT" 22 preko malog "kardana", koji sam nekako "sklepao"...
Radi već par sezona, i kod mene i "po komšiluku", jedino je ne dajem u zajam, nego uglavnog gde idem ja na klanje, ako gazde nemaju svoju mašinu, ide i "skalamerija" sa mnom...

29-11-141223.jpg

29-11-141212.jpg
 
Poslednja izmena:
Masinica za mljevenje mesa 22-ka, da li joj je dovoljan motor trofazni sa 370 w snage i brojem okretaja 1380, na njemu je i reduktor sa izlazom od 108 okretaja. Znaci radi se o motor-reduktoru, zanima da li je to dovoljno snage, ili ipak treba jaci?

Neće biti dosta 0.37kw.Isti slučaj sam imao pa sam stavio 0.75kw sad je ok
 
Pisali su ljudi kako je za masinu za mlevenje mesa i potrebno oko 1 obrtaj po sekundi,kao sve brze od toga je lose za masinu.Ja sam nesto sklepao kod mene takodje pre 2 godine,motor bas tu oko 750w ili tako nesto,a obrtaje preko remenica sam dobio na oko 2 u sekundi,voleo bih da je malo sporije ali ...Masina je ona velika ,nzm joj broj :p.Pre motora to je bilo bildovanje ko god okrece istu,nakon samlevenog mesa si mogao na crtu sa Svarcenegerom :haha:.
 
Masinica za mljevenje mesa 22-ka, da li joj je dovoljan motor trofazni sa 370 w snage i brojem okretaja 1380, na njemu je i reduktor sa izlazom od 108 okretaja. Znaci radi se o motor-reduktoru, zanima da li je to dovoljno snage, ili ipak treba jaci?

Tu kod mene su svasta ljudi probali ali 370W monofazni ne moze na tom obrtaju i 22 . Pretpostavljam da ce imati problem i 3F motor, da imas manju mesoreznicu , kod nas inaju i manje od 22 i na manjim motorima ide i sa manjom brzo. Za 32 tesko da moze ispod 1kW monofazni sa remenicom od ves masine na mesoreznici i recimo el. motor sa lifamovog elevatora za kukuruz( tu ima i 1,1 pa jaci) , taj motor kao ne elevatoru za kukuruz sa 32 melje i junetinu , normalno sa ostrim nozem.
 
Kod mene trofazni 0.75 kw izlaz na reduktoru 75 obrtaja,mašina je Porket 22 i što je najvažnije šljaka ko singerica
 
Da li je neko polirao tj brusio tučani kazan za mast. Pre 6 godina je majka barila dunje u kazanu. Godina pozajmljujem kazan za mast, samo vodu u nasem kazanu grejemo i voda jeste malo braon. Prosto se bojim da ponovo topimo mast, pa bi ga malo obrusio da brusnim papirom na brusilici. Ima li ko savet, raditi to i kako, ili ne pipati. Ispao sam budala sto ne kupi kazan na 3 km od mene. Dok sam skupio vremena on se prodade.
 
Ja sam moj povratio tako sto sam ga dobro obrusio zicanom cetkom sto ide na brusilicu. Skinuo sve do metala, trebalo mi je dosta vremena, ali od onda je mast bela kao sneg. A moj komsija je kupio na otpadu bakrac u uzasnom stanju, i doveo ga je u red tako sto je 2-3 puta prokuvao ljuske od krompira. I one su pokupile sve necistoce.
 
Nazad
Vrh