Oprema za svinjokolje

Ma meni isto zagori emajlirani a mešam kao mašina
E sad šta je stvar kod aluminijumskih?
Tučani mi u planu da slupam ne mogu više da ga teglim po avliji

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Bem li ga verovatno bolje provodi toplotu na celu povrsinu

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Aj mi još reci jel duboki ili plitki kod tebe
Koliko je zapremina litara

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Sta vi radite ljudi?
Retko da zagori u emajliranoj, ali mesamo bas.
Komsija ima neku prohromsku, skoro sam cistio celicnom zicom na brusilicu

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Treba ti od 700w pa na gore, bolje jaci i bolji je trofazni, a moze naravno i monofazni. Pogonska remenica 60-65mm, a ovu gonjenu izmjeris precnik i imaces odnos remenica, pa po tome biras motor odnosno njegov broj obrtaja. Gonjena remenica tj broj obrtaja masine treba da ti je minimalno 60/min, pa do 100 o/min, najbolje je 80. Jel' ovo kinez, nesto mi ovo jevtino, a i ne vidim da ista pise na njoj.
 
Ta aluminijska smeca su tesko bacanje para jer pucaju jako lako a taj čuveni ležaj je takodje ceo od aluminijuma. Čak su i kuglice aluminijske pa ko voli da u meso umesa aluminijum koji je pride prljav samo nek izvoli nek se truje. Ko ne veruje, uslikacu mu jer mi jedan prijatelj doneo takvu masinu da mu uklopim sa motoreduktorom pa kad je video, odustao je od te rabote. Noz je takodje od aluminijuma. Nema delova nikakvih rezervnih. Spirala nije u centru... Dug spisak nedostataka. Uvoze ih za oko 1000din po komadu. Mene smorise kojekakvi ljudi sa pitanjima o tim masinama i svima moram da crtam da to nije elektricni pogon al ne vredi kad smo gologuzija pa smo zaboravili da se kvalitet placa.
Ko misli da stedi na masini a zeli da mu dugo traje masina i sluzi ga neka odustane od 32ke azijske i nek kupi 10 ili 12 i nek bude u kvalitetu (cak i polovne kvalitetne su jako dobre) ili nek plati da mu se samelje meso.
Ko zeli da melje meso i da ga dugo sluzi masina neka se opredeli i otvori za kvalitet.
 
Kako radite sa tučanim kaznom?
Imam jedan 80l koristim ga za vodu
Jel bi trebao da se obrusi iznutra da bi se mast radila ili?
A za čvarke hoću da kupim aluminijumske video sam 60_70e

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Mislis na zeljezni. Ako je zardjao ne znam koliko je upotrebljiv. Ako mozes da ga ocistis ali ako nije gladak tesko da ces daleko sa njime. Kod skladistenja namazu sa mascu da ne zardja.
Kod upotrebe dobro operu, u cvarke treba usuti malo vode, kad puste tekucinu uspe se oko 3 decilitra mlijeka domaceg i peglas mjesalicom dok nije gotovo , ako hoces da budu kao cips , rskavi moras loziti kao u paklu i da se malo oznojis dok mjesas da ne zagori, ako volis zilavije slabija vatra i najbolje mjesa veslo , ono za veslanje camaca ali ne lakirano i ne neko presiroko, treba dugacka drzalja.

Mlijeko ima samo ulogu da cvarci malo brze potamne da ne bi zagorili , jer bez tog dodatka znaju jako lako da zagore i mast bude gorka , mlijeko nema nikakav uticaj na mast ako nisu zagorjeli cvarci.
 
Tučani bagrač ,star oko 50-60 godina još je u dobroj radnoj kondiciji ,ne znam da li je ikada zarđao.Služi za kuvanje barevine i toplenje masti.Pre nego se uspu čvarci uspe se oko 2 kg masti .Kada se mast ugreje sipaju se čvarci ,meša se povremeno u početku češće a kada počnu da puštaju mast ređe....itd ,itd.
Kada se završi opere se i namaže se sa sirovim čvarkom(ako je vruć) ili sa masti ako se ohladio.
 
Poslednja izmena:
A kako su se pokazale ove masine za mlevenje Protok Vinkovci?ja sam uzeo 22 pre neki dan i reduktor.rekao bih da je to opet za klasu iznad tih kineskih.
 
Ta aluminijska smeca su tesko bacanje para jer pucaju jako lako a taj čuveni ležaj je takodje ceo od aluminijuma. Čak su i kuglice aluminijske pa ko voli da u meso umesa aluminijum koji je pride prljav samo nek izvoli nek se truje. Ko ne veruje, uslikacu mu jer mi jedan prijatelj doneo takvu masinu da mu uklopim sa motoreduktorom pa kad je video, odustao je od te rabote. Noz je takodje od aluminijuma. Nema delova nikakvih rezervnih. Spirala nije u centru... Dug spisak nedostataka. Uvoze ih za oko 1000din po komadu. Mene smorise kojekakvi ljudi sa pitanjima o tim masinama i svima moram da crtam da to nije elektricni pogon al ne vredi kad smo gologuzija pa smo zaboravili da se kvalitet placa.
Ko misli da stedi na masini a zeli da mu dugo traje masina i sluzi ga neka odustane od 32ke azijske i nek kupi 10 ili 12 i nek bude u kvalitetu (cak i polovne kvalitetne su jako dobre) ili nek plati da mu se samelje meso.
Ko zeli da melje meso i da ga dugo sluzi masina neka se opredeli i otvori za kvalitet.
Kao sto sam rekao ja sam laik i delovalo mi je kao da nije neki kvalitet ovako preko slika. Hvala na savetu, pozdrav.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Jel neko moze da preporuci koji elektricni gonic kupiti, ima ih dosta na trzistu od 2.500 do 21.000 dinara?
 
Tučani bagrač ,star oko 50-60 godina još je u dobroj radnoj kondiciji ,ne znam da li je ikada zarđao.Služi za kuvanje barevine i toplenje masti.Pre nego se uspu čvarci uspe se oko 2 kg masti .Kada se mast ugreje sipaju se čvarci ,meša se povremeno u početku češće a kada počnu da puštaju mast ređe....itd ,itd.
Kada se završi opere se i namaže se sa sirovim čvarkom(ako je vruć) ili sa masti ako se ohladio.

Ima sto nacina kako se topi mast , i svako ce ti reci neki svoj nacin , ali ova sa starom masti da se pocne postupak nije dobra, degradiras kvalitet nove masti, zato sto mast stajanjem uzegne, stavljas godinu staru mast.
 
Nazad
Vrh