OLT plugovi

Mirko sve je kao što si napisao,glave su livene,specifični raonici a što se tiče ručice ovih dana ću da je ugradim,naime cug koji drži polugu mi se pre popustio, osovina okrenula plugovi pomerili,sreća što je bilo u zadnjoj brazdi sad sam ugradio 2 prstena sa spoljne strane rama kao na IMT-u tako da više nemože da šeta levo-desno stavio drugi cug i ručicu samo je još ostalo da ugradim onaj lepezasti deo sa urezima(neznam mu pravo ime) ukoji se zub sa ručice ukopčava,inače tražim još jedan takav da probam da na njega namestim sa nekim doduše prepravkama levi plug imam dve glave od levaka sa daskama,raonicima i ostalim ali nemam ram sada je skarabudžen na neki pravljeni ram ali nije to to,imam par njiva koje samo veliki traktor može da ore uzbrdo i nizbrdo dok ja sa manjim ne mogu pa bi mi on vršio posao da mogu da vratim brazdu iduće godine da mi se ne stvara obala.

Vladj moguće da zato služi meni je to skinuto a sa iskakanjem nisam imao problema..
 
Poslednja izmena:
sumadinac10 kod mene je jos uvek na plugu iz razloga sto su srafovi korodirali a nisam hteo seci brusilicom, a nosim sa vecim traktorom ovaj plug, tako da iskakanja pluga u svakom slucaju nema.
 
Vidi tamo kod tebe da nema neki takav plug pošto vidim da si iz Čačka nisi daleko od mene,lakše bi mi bilo za prevoz,ako naletiš na nešto javi na PP.
 
Šumadimac gde si našao te daske i glave za levi plug, imam u planu to napraviti jer je i kod mene ista situacija kao kod tebe, a imam oltov plug pa bi njega prepravio na levi.
 
Vidi tamo kod tebe da nema neki takav plug pošto vidim da si iz Čačka nisi daleko od mene,lakše bi mi bilo za prevoz,ako naletiš na nešto javi na PP.

Kod nas su olt plugovi retkost. Najvise se koriste IMT i Leskovacki plugovi. Ja sam pristalica OLT plugova. Ako cujem nesto javljam ti.
 
Stigao danas olt alkar doneo ga član Mirko 015
acwqh8P1.jpg
 
Lepo za oko,ofarban svaki detalj svaka cast Mirku015 kad je imao volje ovako da ga sredi.
Evo mog starog OLT-a 2x12 skinuta je kolenasta osovina i prepravljen da moze da se pomera. Ne moze se duboko orati sa njim jer su mu niske daske,ja ga koristim jad orem za zitarice.
slika1121.jpg
 
Kosjerac to je još davno moj otac kupio od čoveka,imao obrtače pa ove leve odsekao a koliko se sećam traktor je bio ili nemac ili englez,rekao bih male snage pa mu je bilo verovatno teško ili šta ti ja znam,viđao sam taj traktor bio je u susednom selu,ali pravi razlog neznam uglavnom tog traktora više nema a nema ni čoveka,domaćinstvo je pusto,ako negde naletim na tako nešto javiću ti na PP,izvini na zakasneli odgovor nije bilo vremena da se pre javim.
 
ovaj mali dvobrazac nije englezer komplet glave nisu od englezera
ja sam kupio pre 3 meseca englezera dugo sam ga trazio inace imam jako losa iskustva sa olt plugovima naime deda je 74 kupio alkara da ga vuce sa T40 nije valjao stojao do prosle godine u vocnjaku ja ga prodo za 100eur totalno nov uzorao 2kj imao sam i onaj jednobrazac okrugli zaobljena greda prodao nov mozda 10 kj za 50 eur imao kockasti zaseceni jednobrazac olt posavac onaj ogromni jedva dobio 50 eur isto nov i skoro odem da kupim traktor imt539 i covek nece da pusti cenu ni din vec mi daje plug potpuno nov opet olt posavac i ja kupim samo zbog traktorasad bi ga tako novog dao za 100eur iako sam stavio reonik od rabe werk super albatrosa koji vredi 50 eur
elem natera me cale da uzmem od komsije mali plug da oremo plac i vocnjak mi nemamo mali plug jer neoremo fergusonima uzeli englezera 2x12 ja sam se iznenadio i odma kupio sebi takav plug da nebi uvek trazio na zajam probao sam da orem kukuruzoviniste gde je popresovana komusa ide fergula 1 brza gas 2200 dubina 25-30 ko lud on njega vuce ko besan slaze odlicno samo mislim da treba staviti deflektore i lastin rep crtalo( onaj noz na grudi daske) eventualno dodati rucicu za zabrazd
malo me zaintrigiralo sto vidim prebacujete kolenastu osovinu gore mislim da pije vodu zbog ugla poluga na traktoru jer sad su kada je u brazdi poluga nageta prema plugu a da je osovina gore poluga bi bila horizontalna
 
Malo da osvezim temu sa par slika,Slavonac dvojka noviji tip sa rucicom,godiste 1984.Prodao sam ga odmah,sad remontujem jos jedan isti takav.Sa ovim sam pre generalnog remonta orao pola hektara,prijatno me iznenadio,jako lako se vuce.
1zewpyh.jpg

intpbq.jpg

dpvdj7.jpg
 
Lepo ti to uradiš a deluje mi povoljno mada ja nisam upućen možda oni nisu na ceni. Gde kupuješ raonike i šta još zafali? Ja bih trebao da kupim raonike za Leoparda 2x14 krivi gredelj.
 
Raonici i delovi se kupuju od Plamena ili Rapida.Ovo su Plamenovi raonici.Solidan kvalitet,bitno je da su pravi format a ne skracena verzija kao kod drugih prevaranata.
 
Nije bitan materijal, bitno je naci za male pare zapusten plug s urednim daskama... Plazovi, raonici, deflektori i sarafi koja elektorda i malo farbe i eto ga... Cista para samo ako imas kome prodati...
 
pa ja bi uzeo ovakav za 180e ja sam moj slican ovome gore u losijem stanju platio 250e
 
Video sam ovaj plug na polovnim automobilima. Nisam neki ljubitelj lepe boje vaznije da plug nije kriv i da se lako vuce kad ore.
Mirko015 svaka cast na trudu da ga ovako lepo sredis.

Ne realno je velika razlika u ceni izmedju IMT plugova i OLT plugova. Mislim da je IMT kod nas malo precenjen...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh