OLT plugovi

Kod mene oltove plugove je bas tesko ja sam svog sremca htio prodati ali nisam mogao dobiti vise od 250 km tako da sam ga ostavio, malo ga uredio i ore odlicno jedino sto je niski kliners ali ide nekako.
 
Ko hoce da radi moze da se zaradi,ja se zadovoljavam sa solidnom zaradom a ne kao neki sa pet puta vise.Imam ja jos dva ovakva pluga,stanje identicno,bice gotovi za oko 7-10 dana.A ima i nov 755,ali to nije njegova tema::namigivanje::
 
Malo da osvezim temu sa par slika,Slavonac dvojka noviji tip sa rucicom,godiste 1984.Prodao sam ga odmah,sad remontujem jos jedan isti takav.Sa ovim sam pre generalnog remonta orao pola hektara,prijatno me iznenadio,jako lako se vuce.
1zewpyh.jpg



Druze vidim da se bavis ovim poslom i imao bi jedno pitanje za tebe.. Da li bi mogao da mi nabavis osovinu kao sa ovog pluga sa tvojih slika??? Znaci imam onu staru koja nema ovu rucku za pomeranje.. Hteo bi na mom plugu da prepravim to da bude kao na ovom sa slike....

- - - - - - - - - -

Evo ovo je mojih ruku delo ja sam prezadovoljan kako sam orao sa njim,vukao ga je Belarus 820 sasvim lepo,dubina je zadovoljavajuca orao sam i zimsko i za zito bez problema... Samo mi je problem u zimskom oranju na vecoj dubini ova osovina za poluge (hoce 820 da je sahrani) pa bi je zamenio kao sa gornje slike,a i imacu mogucnosti da stelujem osovinu a ne ovako da sam bio primoran da je zavarim jer oni orginal srafovi nisu mogli da istrpe opterecenje.. I da sad bi mu zamenio raonike (neke dobre bi stavio samo ostrece)..Evo sliek,uzgred plug me je kostao malo vise od 150 (za dva pluga) i plus farba cevi i srafovi neka bude sve 200e dobio sam trobrazni plug..

Nvape.jpg


- - - - - - - - - -

Evo jos jedne slike..

g9LY6.jpg
 
I na mom kad je bio dvobrazni 539 je okrenuo osovinu.. Pa sam je ovako fiksirao kad sem ga napravio sa 3 brazde.. Ali sad mi se cine jako slabi rukavci gde se kace poluge...
 
Jel ono remontujes i sunce za sakupljanje sena?Posto je sunce treba mi jedno kao leba.Pozdrav:cvetic:.Ajde koliko da ti doplatim tj da ti dam moj OLT mali dve brazde kao nov prepravljen na rucku kao veliki.Koliko doplata ya taj trobrayni
 
Treba ti treca brazda i onaj deo koji drzi trecu brazdu... Nemam druze ja sam nasao neke krndelje 2 pluga za 100 evra pa sam birao naj bolje daske (vidis da sam zadnju vario) a jednu sekao da varim na ovu jer nema nista od nje.. Moracu da je maenjam zadnju dasku i raonike... Nadji jos jedan plug i sastavi... Ne prodajem druze to je moje sunce.. Kod nas u selu tesko da ista mozes da nadjes na prodaju ali ako cujem tu sam.. :ppozdrav: Nadji plug sastavi i da vidis kakva je milina orati sa njim kad ima 3 brazde,ja ga vucem sa 820 ma milina.. Nisam ga merio ali zahvata 1m ja mislim??:sta:
 
Osovinu ,vratilo,imam ali nije za prodaju,to meni treba,a da bi ugradio ovu osovinu treba ti i druga greda koja ima izbusenu rupu da zasrafis podeonu plocu,tvoju nebi mogao izbusiti jer se na OLT-u tesko sta busi,sve ljuti materijali.Inace osovina na slavoncu koja se srafi kao na tvom plugu stoji ukoso i to je takav fabricki promasaj,na ovom novijem sto ima rucku osovina stoji pravo ko strela.
 
Pa jer postoji nekako resenje da ja na mom stavim drugu osovinu da to nekako preradim i da stavim deblju osovinu??? Slabo mi je ovo gde se kace poluge hoce to 820 da sredi za cas....
 
Ma ja mislim da ova novija osovina od ovog tvog OLT-a sa slike orginal dolazi kod mene kad ja poskidam moju staru i njene drzace.. A i ako je problem jedna rupa to ja isbusim bez problema...

- - - - - - - - - -

Evo jos jednog pluga koji je izasao iz moje radionice.. Isto je dobio jos jednu brazdu... :osmeh:

H8bhv.jpg
 
Dolazi orginal,samo je jedna rupa problem na poduznoj gredi,treba izbusiti 21mm.Ostalo pase sraf na sraf.
 
Onda to nije nikakav problem izbusicu ja to bez vecih problema.. samo gde da nadjem osovinu to me zeza... Mogao bi i ceo plug za neke manje pare..
 
Svaki slavonac je 30cm po brazdi.

- - - - - - - - - -

Tesko je naci,malo je takvih plugova,da kazem jako retki,a osovinu komplet sa nosacima i rucicom sam video u Rumi prosle godine,70 eura.
 
Ja sam malo ukrao na prednjoj brazdi na osovini sam malo pomerio plug na levo tako da prednja brazda hvata malo vise tako da ovaj zahvata 1m kao iz sale... :osmeh: Mislio sam na onaj prvi sivi ovaj plavi nisam siguran ali sigurno manje...
 
Nazad
Vrh