OLT plugovi

Kad se od dvobraznog pravi trobrazni osovina se mora pomaci u stranu tako da dobijes cim bolje poklapanje linije otpora pliga i linje vuce traktora...

Puno je toga pisano u temi oranje i to su osnovne stvari koje ljudi ne prate, nego rade "od oka"...
 
PA nisam ja ukrao 10 cm samo na prvoj brazdi posle jje sira 3 brazda od druge za 2 cm zbog onog metala sto odbija i drzi 3 brazdu.. Mozda nemam 1m ali ima vise od 90 cm siguran sam.. A plug ore perfektno tako da se ne bi slozio da nije oranje... Na osovini sam stelovao kad sam plug zakacio za 820.. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

I da napomenem da sa plugom orem sa labavim polugama nema potrebe da stezem lance i traktor ide super pravo kao i plug.. Sve sam uradio super... Sa plavim sam manje zadovoljan nego sa sivim sa kim sam prezadovoljan...
 
sta je bolje od ova dva uzeti?
39bcbb3decd1800x600.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
4bccfd4ad59c800x600.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
verovatno ovaj prvi
 
Konkretno izmedju ta dva ja bi i sa vezanim ocima uspeo nekako da izaberem onaj prvi... Moj glas je definitivno za prvi... :ppozdrav:
 
Prvi svakako... Za dvije klase bolji plug od slavonca. Samo metar u ruke i doooobro ga premjeri da ne bi poslije bilo pomotan ovo ono...
 
Prvi,Posavac je dobar plug ali ovaj sa slike se vidi da je lomljen i varen na mnogo mesta,drugi Slavonac je plug koji jako lako vuce,traktor ga ne oseca zbog dobro resenih uglova dasaka i raonika ali nema rucicu za stelovanje vratila i to im je strasna mana.Ako je sa rucicom plug je za pohvalu.
 
Ja mislim da je i to slavonac samo malo drugaciji... Znam da su na slavoncima livene one krivine sto drze brazde a vidjao sam kod nekih gde si te krivine kovane... Moj je sa livenim i kazu da je bolji od ovih sa kovanim...
 
Slavonac je,ima sa ravnom glavom i to je OLT-ova glava,a ima i sa rebrastom glavom i to je BNT-Travnicka glava.Vecinom su sa rebrastom.
 
Sve su livene,jedino sto je ravne lio OLT a rebraste BNT-Leopard(ima i odliven zig na glavi slovo B)
 
kako se pokazo ovaj slavonac u ledini kako ide u tvrdom jel lagan ko sto pojedinci pricaju? ja nemam mnogo da orem malo za svoje potrebe,i meni bi sigurno i slavonac zavrsio poso,samo da cujem vase masljinje i majstora mirka,a to bez ove rucice jes da nevalja al to bi ja resio ako naletim na takav povoljan to je najmanji problem.
 
Poslednja izmena:
kako se pokazo ovaj slavonac u ledini kako ide u tvrdom jel lagan ko sto pojedinci pricaju? ja nemam mnogo da orem malo za svoje potrebe,i meni bi sigurno i slavonac zavrsio poso,samo da cujem vase masljinje i majstora mirka,a to bez ove rucice jes da nevalja al to bi ja resio ako naletim na takav povoljan to je najmanji problem.


Sa kojim traktorem bi vukao Slavonca???? Ja sam jedne godine orao sa Slavoncem i IMT 539 i nisam nesto bio zadovoljan kako ga IMT vuce (teko mu bilo bila jaka susa) pa sam ga ostavio kod kuce i zakacio IMT 755 i zavrsio oranje sa njim.. To je bilo pre nekoliko godina jos kad sam orao sa IMT 539...

KOd mene u selu gotovo da nemozes da nadjes vise ni jedan Slavonac sa 2 brazde svi su ih prepravili kao ja na 3 brazde,i vuku ih sa raznim traktorima od IMT 558,Rakovica 60 pa sve do Belarus 820 (ja sam pobednik)... :haha:
 
ciro sa zetorom 3511,al jesenas sam oro ledinu posle susne sezone uzo imt komsin nece u zemlju pa totije, bilo je tvrdo dok jedan nije seo na njega i opet jedva. ovde imaju oltova par njih al imt je imt samo vicu. e ja necu imt i nem para za bacanje a malo ja orem za svoje potrebe,samo da je dobro podesen plug,a nizbrdo bi vuko ija tri brazde mozda haha:haha:
ti imas jaku masinu sto da ne.
 
Nazad
Vrh