OLT plugovi

Mogu da ti ih sklopim:osmeh:,imam 3 komada rasturena u detalj,placao ih u proseku 70 eura,imam i slavonaca u refuzi,njih placao oko 50 eura.Ja te plugove ne sredjujem,samo ih raskomadam i na kamaru pa kad sta treba koristim.OLT sremac,slavonac i Lemind,kao i plugovi na pomeranje i jednobrazni tesko idu za prodaju,nece ih ni moje glavne musterije Rumuni.
 
Jesi li siguran da je kod tebe OLT Sremac,oni idu i sa celavim raonicima ko ludi u zemlju,zbog toga sto im je komplet plaz iznad raonika,raonik je sam bez potpore pa zna da se iskrivi raonik.
Da nije mozda Slavonac?Slicni su ali imaju bitne razlike.

Jel raonik na 2 ili 3 srafa?
 
OK,to je to,jedino mi nije jasno kako nece u zemlju,znam da nije mnogo tezak ali bi trebao da ide kao lud.Znam taj plug odlicno,naorao sam se s njim dosta.Znam da pasu raonici od 755-756.Najbolje su se pokazali kovacnica Cantavir,samoostreci,oni su vrhunski,iza njih imaju odlican kvalitet Hudjik pa Plamen i ostali.
Ja imam na OLT Alkaru cantavir samoostrece,svaka im cast,kao da nisu radili,ostri i dobro ugao uradjen,ide plug u zemlju do grede.Ove godine sam se naorao sa njima i mnogo lakse traktoru vuci kad su stalno ostri:bravo:

Jedino sto su skupi,da kazem najskuplji na trzistu,ali se isplati.
 
I ja sam stavio sad jedan samostreci i dobro se pokazao neznam, ne trosi se uopste puno u odnosu na ovaj obicni, kod mene ovja nije htio ici u zemlju gdje je tvrda i gdje je teza zemlja samo para po 5 10 cm i gdje bude tvrdo odma iskoci iz zemlje sad sam ga malo povijo da bude raonik pod vecim uglom i sad ulazi u zemlju odma prije nioje ulazio trebalo mu je dosta da udje u zemlju.

- - - - - - - - - -

dsc03372tn.jpg

Ovako su mi prije bili postavljeni raonici
 
Jako lepi plugovi,izuzetno debele daske pune cinka,jedino mali razmak izmedju glava i klirens.
Ovi sa slike raonici cije su proizvodnje?Na slici deluju sasvim OK.
 
Neznam cije su proizvodnje ovaj prednji mi je prosle godine puko kad je udario u kamen, inace ovaj plug bas ima dobre daske ovja je 83 godiste i uzore godisnje oko 10 do 15 ha bio me naljutio htio sam ga prodati pa se stari malo zanimo i rjesio problem, imam i imt fop 10 coli njemu su daske katastrofa varili smo ih sa svi strana i bas lagano pucaju.
 
Daske na OLT-u su inace jako debele 9mm i imaju dosta cinka u sebi,jako kvaltetne.IMT plugovi fabricki imaju daske debele 6mm i od obicnog su gvozdja ali obicna gvozdjurija,prolece rezni kamen kroz njih kao lud.

Daske na Sremcu i Posavcu su iste i iste su po obliku kao 755-756 ali drugciji raspored srafljenja.
Posavac ima i sa Kvederland daskama i plazovima(Licenca-Kopija)
 
Moze ali da busis nove rupe na ploci koja drzi dasku ako nesto ne smeta novom rasporedu srafova.Oltovu dasku tesko da ces izbusiti-celik.Znaci samo busenje nosece ploce.
 
Daske na OLT-u su inace jako debele 9mm i imaju dosta cinka u sebi,jako kvaltetne.IMT plugovi fabricki imaju daske debele 6mm i od obicnog su gvozdja ali obicna gvozdjurija,prolece rezni kamen kroz njih kao lud.

Daske na Sremcu i Posavcu su iste i iste su po obliku kao 755-756 ali drugciji raspored srafljenja.
Posavac ima i sa Kvederland daskama i plazovima(Licenca-Kopija)

Ovo mi baš nije jasno. Drugar je imao trobrazdnog Posavca (3 x 30) i dvobrazdnog IMT 755, navodno iz prvih serija, sa engleskim daskama. Ove daske na 755 su se oduvek sijale kao ogledalo, nikad nisu lepile, i trebalo je baš dosta da stoje na vlazi i kiši da počnu da rđaju, za razliku od domaćih IMT daski koje za dan-dva već počnu da žute... Pošto mu 755 nije trebao, rešio je da ga proda, ali ga je bilo žao njegovih dasaka, pa je onda prebacio te dve 755 daske na Posavca, a sa Posavca nazad na 755, koji je potom prodao. I u toj razmeni je sve pasovalo rupa na rupu.

Onda je kasnije preuredio svog Posavca tako što mu je zamenio originalne "noge" za duže (tako da je dobio veći klirens), i kupio mu je nove rešetkaste (Čantavirske) glave. Kasnije smo ja i on nešto trgovali, i u toj trgovini sam dobio one tri Posavčeve glave (jedna sa originalnom Posavac daskom, i dve sa onim engleskim daskama). Ja sam odmah te dve engleske daske prebacio na moj IMT 756 plug, a sa 756 daske vratio na ove Posavčeve glave bez ikakvih problema sa rupama. Doduše, nisam to sve stegao onako ljudski, već samo privrnuo da stoje na kozlacu, jer ne planiram ništa da radim sa njima (doduše planirao sam da pravim neki 3 x 30 cm plug (zato sam ih i uzeo u trgovini), ali sam posle odustao), odnosno ići će na prodaju, ako uopšte nekom to treba.

Dakle penta ovog posta je da je ovde sve poasovalo rupa na rupu u razmeni dasaka IMT - Posavac.
 
Krajisnik u kojoj rupi na traktoru kacis topling kada ores? Imam iste plugove kao i ti a vucem ih sa T40 dv, a problem koji imam sa njima jeste da u plivajucem polozaju nece u zemju, a prinudno kako tako idu. Inace raonike sam klepao pred sezonu.
 
Ovo mi baš nije jasno. Drugar je imao trobrazdnog Posavca (3 x 30) i dvobrazdnog IMT 755, navodno iz prvih serija, sa engleskim daskama. Ove daske na 755 su se oduvek sijale kao ogledalo, nikad nisu lepile, i trebalo je baš dosta da stoje na vlazi i kiši da počnu da rđaju, za razliku od domaćih IMT daski koje za dan-dva već počnu da žute... Pošto mu 755 nije trebao, rešio je da ga proda, ali ga je bilo žao njegovih dasaka, pa je onda prebacio te dve 755 daske na Posavca, a sa Posavca nazad na 755, koji je potom prodao. I u toj razmeni je sve pasovalo rupa na rupu.

Onda je kasnije preuredio svog Posavca tako što mu je zamenio originalne "noge" za duže (tako da je dobio veći klirens), i kupio mu je nove rešetkaste (Čantavirske) glave. Kasnije smo ja i on nešto trgovali, i u toj trgovini sam dobio one tri Posavčeve glave (jedna sa originalnom Posavac daskom, i dve sa onim engleskim daskama). Ja sam odmah te dve engleske daske prebacio na moj IMT 756 plug, a sa 756 daske vratio na ove Posavčeve glave bez ikakvih problema sa rupama. Doduše, nisam to sve stegao onako ljudski, već samo privrnuo da stoje na kozlacu, jer ne planiram ništa da radim sa njima (doduše planirao sam da pravim neki 3 x 30 cm plug (zato sam ih i uzeo u trgovini), ali sam posle odustao), odnosno ići će na prodaju, ako uopšte nekom to treba.

Dakle penta ovog posta je da je ovde sve poasovalo rupa na rupu u razmeni dasaka IMT - Posavac.
Ovo si dobro napisao,u pocetku su daske bile identicne,sretao sam se sa tim slucajem a kasnije su promenuli raspored rupa zbog valjda u to vreme sukoba interesa.Naprimer u celoj toj zbrci mozete zapaziti da imaju da se kupe raonici bas za Posavca a ne pase od IMT 755-756.Ja sam imao posavca,znaci po konstrukciji kao IMT i morao sam menjati umetke i raonike,umetci od IMT nisu pasovali uopste a raonici su morali od Posavca,od IMT su rupe bile pomerene za oko centimetar u odnosu na OLT-a.
Raonik Posavac

Raonik 755-756

Bivsa Juga,sve isto u sto kombinacija.
 
Jel posavac ma onu četvrtku što ide pokraj plaza pa se zabija ispod lemeša pa ga pridržava na vrhu.
 
Ima ali samo neki,ne svi.
1989 je moj otac kupio novog Posavca 2x35Y sa tom cetvrtkom.Orao je sa 558,kaze da je dobro orao samo mu je trebalo malo vise da udje u zemlju,a u ledinu je tesko isao.Konstrukcioni promasaj.
 
Dukej, kakve engleske daske spominjes, nisu se nikad na IMT ugradjivale engleske daske, nego norveske... To da je olt suradjivao s kvernelandom, mislim takodjer da ne pje vodu, jer je IMT imao tu suradnju i imam kod kuce IMT plug s kverneland daskama (IMT 754), tocnije prvi IMT plugovi s cetvrtastom gredom. kasnije su taj plug preimenovali u 756.25...

Mirko:

Daske i lemesi s posavca na IMT-a pasu saraf na saraf bez ikakvih prepravki. Kod OLT-a je napravljeno da je daska u odnosu na ramu "otvorenija" pa na OLT-a ne pasu IMT lemesi, fali ima spica jer je IMT daska u odnosu na ramu "zatvorenija". na 10" posavca se stavljaju lemesi za IMT 12" jer je na 12" spuc vise izvucen i taman na OLt-a ide. Da je original IMT daska cista gvozdjurija to se nikako ne slazem... IMT daske su radjene iz troslojnog celika i nema sanse da ju obicnom elektrodom zavaris ako pukne. Da je obicna gvozdjurija, moglo bi se ali ja znam da ne moze. Ove nove IMT plugove u to ne ubrajam, pricam o strojevima prije 90-ih. Da si ikad vidio potrosenu IMt dasku tocno bi vidio razlike u slojevima...

Slazem se s izjavom da su mali OLT plugovi izgubili na cjeni... ovdje e posavac farba u crveno pred prodaju, dobima IMT naljepnice i ko se ne razumije mislim da je kupio IMT plug... Pod OLT ga nece nitko. Slavonci, PTO plugovi i ostala sterija linija, to se kod nas nadje za spomenutih 50-70€. Ljudi to poklanjaju, sam oda se rijese, jer su svi presli na IMT.
 
To za engleske daske sam čuo od tog drugara sa kim sam trgovao. Zato sam i napisao "navodno" u postu... Jedno je sigurno, razlikuju se u materijalu od domaćih dasaka (imam originalne plugove IMT 756 i FOP 614.07 iz sedamdesetih ili osamdesetih godina, pa znam kako se ponašaju daske), odnosno bolje se sijaju (odraz na njima je kao u ogledalu dok je kod domaćih dasaka mutniji odraz), manje lepe, teže rđaju...
 
E moj Bobo ja sam prepakovao plugova da nemas kose na glavi toliko,a sto se tice IMT plugova i kvaliteta to ja busim obicnom busilicom kao kroz sir.Najobicnija gvozdjurija!!
Ako bas hoces da znas precizno,trenutno imam na lageru 14 komplet plugova i oko 8 komada u delovima.Naravno domace proizvodnje svi.
 
Nazad
Vrh