OLT plugovi

Jel ima neko od clanova Alkara 2x12 sa tockom za dubinu, pa da mi poslika kako izgleda nosac da napravim sebi jer ode plug do grede u zemlju, ruka mi utrne od igranja s rucicom hidraulike :)
 
Znam da nije mjesto za oglas, al evo napista ću i tu pa nek moderatori obrišu ako smatraju da to vamo neprolazi. Trebam-kupujem nosač brazde (izgubljen, ukraden, nesto, nema ga više, propo uzemlju...) poveznicu između grede (okvira) i glave za plug OLT Alkar 1x40 sa daskom od Posavca. Plug je OLT Posavac, 1984. g. i neka je prelazna serija sa Alkara na Posavca. Na slici je identičan plug i označen taj dio koji mi treba.
2aenm6r.jpg
Ako ko (netko ko je bliže Hrvatskoj granici) ima taj dio nek se javi preko PP
 
Znam da nije mjesto za oglas, al evo napista ću i tu pa nek moderatori obrišu ako smatraju da to vamo neprolazi. Trebam-kupujem nosač brazde (izgubljen, ukraden, nesto, nema ga više, propo uzemlju...) poveznicu između grede (okvira) i glave za plug OLT Alkar 1x40 sa daskom od Posavca. Plug je OLT Posavac, 1984. g. i neka je prelazna serija sa Alkara na Posavca. Na slici je identičan plug i označen taj dio koji mi treba.

Evo za 100 eura kompletan plug. http://www.polovniautomobili.com/oglas3528836/olt_plug_dvobrazni/
 
Evo i mog OLT-a,iztrpeo je dodatne modifikacije,sad ima rucku,malo bolju osovinu za kacenje,izmesten kopirni tocak,zamenjena jedna daska i raonici stavljeni novi.. Kako sad ore nemoze se porediti dok sve to nisam zamenio!!!


img2339.jpg
 
Ne njega vuce Belarus 820,a onaj plavi vuce rakovica.. Planiram na zimu da ga prefarbam u plavo ili crveno... :osmeh:

- - - - - - - - - -

evo pluga koji vucem sa Rakovicom.. Prezadovoljan sam kako ga vuce....

img2340.jpg
 
Obrati paznju na moju zdnju glavu na plavim plugom,skida se za nekoliko sekundi i okece se naopako... :osmeh: Napravio sam to samo cekicem izbijem osigurace i izvucem brazdu okrenem na gore i vozi... Ove jeseni nema gde nije mogla da vuce 3 brazde,normalno idemo sa 3 sporom i nekih 1600-1700 obrtaja lagano...

- - - - - - - - - -

Kod mene ja izuzetno laka zemlja za obradu,pa da ne kazem da i slabini traktori od Rakovice oru sa slicnim plugovima... Pored reke pesak cist samo siba Rakovica sa njim...
 
Koliko se to isplati vuci 3 sporom trobrazni,ja sa 540 vucem OLT Alkara 2x30cm-12 coli prvom brzom na 1400 obrtaja i sisam rakovicu u oranju jer 540 ima brzu prvu brzinu.Orao sam i sa 560 a drugar sa rakovicom,dvobrazni plugovi,ja sa Leopardom 14 coli a on sa 756,jedem ga za rucak u oranju.Po meni je to presporo oranje 3 sporom,da vuces dvobrazni prvom brzom ima da uzores za isto vreme kao sa trobraznim.
 
Nikad u zivotu nisam orao sa prvom ni ja mi moji... nasa rakovica od kad je kupljena nova nikad nije orala sa prvom brzom!!!! Za nas je to mucenje traktora!!! Treca spora je zakon za oranje sa rakovicom... I nikad necu da promenim misljenje pa da dodje neko da me ubedjuje direkt iz IMR-a..
 
Svaka tebi cast Ciro ako ores sve ove godine sa trecom pomocnom.
Kad bi bilo takmicenje 560 ili 565 bi uzorao hektar dok ti pola hektara.On ore prvom brzom samo peva,da ne kazem leti po njivi.
Ali kako oces,ja sam se naorao sa Rajkom i raznim traktorima pa mi malo cudna tvoja odluka.
 
Ja sam orao 20-25h zimskog oranja sa Rakovicom dok nisam imao Belarusa i to uvek i stalno trecom sporom.. Nikad nismo orali as prvom,ko ima malo shuha za masinu odmah ce da utvrda da joj je tesko!!!!
 
U bre Ciro necemo se raspravljati ali javice se i jos neko ovde ko ore rakovicom.Kod mene u kraju je Rakovica nacionalno vozilo,skoro svaka kuca je ima,da ne kazem po dve i kad bi rekao da orem trecom sporom znas sta bi mi rekli....
Ja orem sa 540 i kad prebacim u trecu sporu to je cisto trosenje goriva,imam utisak da se ne krecem,samo motor bezveze drnda a nista se ne desava.
 
Mnogi me ubedjivali u to ali ja jednostvno nemogu... Nemam plug koga bi mogao da vucem sa prvom,ovaj trobrazni nemogu,lemind mi se tesko vukao,i sa njim vise ni ne orem.. Jedino bas kad nece ni jedan plug u zemlju ja zakacim Leminda za 820.... Sad imam da izorem jednu takvu njivu bila je livada 25 godina samo kosena!!! Tu ce da radi lemind sa 820...
 
Ma gde racunas Leminda u normalne plugove:osmeh:Zakacis 756 visoki klirens,to je krojen plug za Rakovicu.Ili Leopard sa polukruznim gredama.
 
Mnogi me ubedjivali u to ali ja jednostvno nemogu... Nemam plug koga bi mogao da vucem sa prvom,ovaj trobrazni nemogu,lemind mi se tesko vukao,i sa njim vise ni ne orem.. Jedino bas kad nece ni jedan plug u zemlju ja zakacim Leminda za 820.... Sad imam da izorem jednu takvu njivu bila je livada 25 godina samo kosena!!! Tu ce da radi lemind sa 820...
sa 47-com orem prvom bez problema na oko 25 cm,plug 756 nizi klirens,trecom orem samo kad je teska zemlja ili veliko brdo
 
Pa to ti kazem ni nemam neki plug koji bi mogao da vucem sa prvom... Dok nisam prodao IMT 755 rakovica je mogla da ga vuce prvom ali nikad nisam orao sa tim plugom i rakovicom samo sam probao u basti kad sam ga kupio.. Posle kad sam kupio belarusa videli smo da 539 nece u brazdu i prodali plug iste godine... Sad Zimsko radim sa Belarusom a rakovica pomaze u oranju za Psenicu sa trobraznim plugom.. A slozicete se njega nema sanse da vuce sa 1... :osmeh:

Mirko imam jedno pitanje za tebe... Belarusa jako lako ustelujem da moze da ore sa labavim lancima na polugama a Rakovicu nemam sanse!!!!!!!!

Ma sta nisam pokusavao i nemoze a da ne bude prednja brazda veca!!! Stalno me gura na oranje.. Rec je o ovom trobraznom plugu!!
 
Ja sam prosle sezone izorao 20ha dubokog oranja sa Rakovicom i 757.20, dubina 30cm, uglavnom sam orao prvom, bas gde je bila zaprlozena dugo njiva tamo sam trecom sporom, ali je i tu mogla prvom.
 
Ja ne kazem da Rakovica nemoze da ore prvaom,ali dodjite zakacite trobrazni za nju i probajte prvom.. :osmeh: Sad sa njom vucem samo trobrazni..
 
Nazad
Vrh