OLT plugovi

Kolega ciro ja imam Slavonca i tražim da kupim još jedan netrebaju mi daske i raonici ostalo neka ima,imam daske i raonike od nekih levih plugova pa bih taj prepakovao da napravim jedan levi kompletan da nema kod tebe nešto tako?
 
Treba ti komplet ram od Slavonca??? Ja imam one krivine koje drze brazde komplet sa trupinama imam i daske,imam osovinu za kacenje na poteznice ali nemam komplet ram,to je problem...
 
Zaboravio sam da napišem da moj plug ima na sebi pločicu od IMT-a,ima i od OLT-a neznam dali mislimo na isto,član MIRKO 015 mi je objasnio u prethodnim postovima da je to što ja imam i što tražim Slavonac, bilo bi dobro kada bi stavio slike toga što imaš ti ako je to što mi treba mogli bi da dogovorimo posao a oatolo bih tražio.
 
Pa zato sto zivimo u brdovitim predelima i kod nas su pretezno traktori manje snage i desni plugovi samo. Obrtaca ima slabo tj nema ih uopste. Zamisli parcelu koja se ore duze vremena desnim plugom? Stvara se velika obala na jednom kraju parcele. Eto, zato je nastao ovakav plug.
 
Ja nikad nisam imao problema sa tim... Jedne godine orem njivu na stranama a jednu na sredini i nemam tih problema...
 
Ako njivu moras samo nizbrdo da ores zato je ovaj plug stvoren,jedne godine levi,jedne desni i sve tako.Ciro nema uzbrdo.
 
Nisam znao da neke njive uopste nemozete da orete uzbrdo... Pa zar ni neki veci traktor nemoze uzbrdo da ore????
 
E moj Ciro,to su male njive gde je takav teren,a put do nje jos gori i tu veci traktor od 60 konja nema da ide.
 
Ovo ni ja nisam znao.. a ja se mislim šta bih radio da imam neku njivu koja je teški špic jer je seče pruga ili sl., jer se više okrećeš nego li oreš, ali tek sad vidim da ste tek vi na teškim mukama.
 
Sta bi bilo kad bi svi mogli da oru na razor i slog kao ti :osmeh: Mora neko i da ide prazan uzbrdo kao sto rece mirko.::traktor::Samo na zalaz. Nema tog raktora koji moze da vuce plug uzbrdo.

Pazi, može ono da se ore uzbrdo, samo što to ovako izgleda



Imam ja parcela i sa većim brdom ali nemam nijedan snimak. Potrošnja pri ovakvom oranju se i ne gleda ali se mora tako orati zbog razloga koji su već navedeni u ovoj temi.
 
Ja sam vec naveo u nekoj od tema da imam njivu gde mi ferguson ore nizbrdo jedno 20ak metar na leru. Stisnes kvacilo i on ore tih 20metara bez pogona. Ovo kod tebe je pesma, zamisli uzbrdicu koja je veca. Kad se vracas nemoze traktor tuda da izadje prazan nego ides sa druge strane njive gde je manja uzbrdica, pa sve ovratinama dok udjes ponovo u brazdu da se svozis nizbrdo.
Kod tebe se vidi da su velike obale na ovratinama kad izdjes brazdu, sto samo znaci da je godinama odoravano i da ni ovo nije mali uspon.
Da je ravnica, mi nebi ni sedeli u traktoru. Samo upravis i na drugoj strani ceka covek da ga okrene i vrati u brazdu i tako na dugom kraju i milina.:osmeh: Kod nas u planini ores ceo dan , nemogu da te nanoze pola sata kad treba da izdjes iz traktora.:osmeh:
 
Tintoreti neznam dali su ovi tvoji plugovi komplet fabrički ali sem daski i raonika mnogo liče na Slavonca kakvog ja imam samo moj je desni a zato i tražim isti takav da ga prepakujem za ove leve što imam.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Kosjerac nisu za prodaju koliko se sećam jednom prilikom sam ti obečao da ako naletim na neke "levake"da ću da ti javim ali zasad ništa veoma su retki,moj otac je na ove naleteo slučajno čovek imao obrtače a mali traktor i ove leve odsekao.
 
zombii izvini ali ovo je ravnica,kod mene je brdo ko NOS tako kad orem po noći kratka svjetla tuku svetom Petru pod tabane

Znam, kod mene je ovo jedna od parcela sa blažim nagibom, nemam nažalost snimak oranja sa parcele gdje je uspon ogroman ali ako si gledao snimak branja ili spremanja, tu je već ozbiljnije.




Inače, jedna stvar me malo buni. Imam plug koji može da se pomjera po rudi na lijevu stranu, sa one dvije debele bolcne. Nikad mi nije bilo načisto čiji je to plug, OLT ili Leskovac? Jedni tvrde ovo, drugi ono, na plugu nema nikakve oznake a otac ga je kupio prije 100 godine i ne sjeća se ničega o njemu.
 
Inače, jedna stvar me malo buni. Imam plug koji može da se pomjera po rudi na lijevu stranu, sa one dvije debele bolcne. Nikad mi nije bilo načisto čiji je to plug, OLT ili Leskovac? Jedni tvrde ovo, drugi ono, na plugu nema nikakve oznake a otac ga je kupio prije 100 godine i ne sjeća se ničega o njemu.


Ako je ovakav plug onda je to OLT. Imam ga odavno, i fantsticno slaze brazdu.


3.jpg
 
Nazad
Vrh