OLT plugovi

Rakovica sa tim trobrazdnim plugom može samo da ugari u prvoj. A 20cm za žito je već previše za prvu...

Što se tiče štelovanja, pokušaj da pomeriš ceo plug po kolenastoj u levo za jednu rupu.
 
Oremo malo dublje znaci ne Ugar neko bas kao sto kaze Dukej nekih 20cm... Onda ide Rakovica sa 3 porom samo pici...

Kzes da pomerim za jednu rupu ulevo?? (gledano od pozadi) ali tako cu da povecam mnoog prednju brazdu??? :haha:
 
Samo prividno. Ceo plug će se tad pomeriti ka oranju. Naravno, možda i nisam u pravu jer ne znam koliko je to pomeranje po kolenastoj (možda ne treba toliko koliko je rastojanje između rupa), ali to nećemo znati dok ne probaš...
 
Naravno, pored pomeranja za jednu rupu, verovatno će trebati i ručicom na kolenastoj dodatno da uravnotežiš plug. Ako i dalje plug teži da hvata više i beži od oranja a traktor gura na oranje - onda ručicu vučeš nazad, a ako plug sad krene da smanjuje zahvat a traktor gura na zid brazde - onda ručicu guraš napred...
 
Moracu da vidim to da sredim,dobio mi je malo zaror plug u onim klinovima gde se pomera... Mozda i zbog togapre to nije bilo...
 
Ćiro baš ovakav plug ja tražim kao ovaj tvoj sivi reci mi samo za raonike ima li ih u prodaji originalnih ili mala privreda,moji imaju sa strane do zida brazde kao trougao i u komadu su zajedno sa raonikom nadam se da znaš na šta mislim i šafe se na 2 šafa.
 
Ma tesko da nadjes za njega raonike orginal... Sve je to mala privreda.. Najbolje raonike mozes nabaviti u Cantaviru ali je i cena dobra.. Psle pravi i Plamen.. Ja sam licno uzeo sa pijace od jednog mog poznanika kod njag su naj bolje izgleali,namontirao sam ih i prezadovljan sam kako ide u zemljusad sa njima... Jeste oni su na dva srafa i imaju onaj trougao sa strane... Imam gomilu zamenjenih tih raonika,skoro sveke sezone ih menjam... 4500din su 3 komada... Jas am taj plug napravio on je bio sa 2 brazde..
 
Ja isto godinama orem sa Rakovicom i lemindom i uvek ide treca spora, a za zito na nekih 20cm prva brza i u potpunosti se slazem sa cirom.
Moje oranje je uvek oko 30-35cm, e sad da orem malo plice kao sto sam pre neki dan probao dubina od 25-28cm onda i moze prva ali necu da opterecujem traktor.
Da napomenem prva brza kod IMT540,560 i Rakovice 65 DV je dosta sporija nego kod R65 obicne i to je 100posto provereno.
Moze neko da me ubedjuje, ali radio sam sa stricevim 560 i znam kako ide, radio sam skoro sa 540 od drugara balirao posto je moj traktor brao kukuruz i ono je za mene mucenje koliko su sporije brzine i koliko ljulja traktor, balirao sam i sa fergusonom i to je za mene isto mucenje, jedino sa manjom presom ide, a prednost kod njih brzi kardan.
 
Potpuno se slazem sa Borkom.. Moja rakovica nikad nije orala sa 1 brzom a i nece nikad.. Orao sam jednom ja sa rakovicom 3 spora i moj drug sa IMT 539 sa 1 brzom i isto ga ja stizem sa rakovicom... Znaci da je dosta brza rakovica... Ja mislim da je rakovica 65 brza od Rakovice 60????

- - - - - - - - - -

Sadašnji kvalitet Čantavirskih raonika nije ni za K.

Nisam znao da je takva situacija??? Svi su ih hvalili... Doduse nisam dosta dugo radio sa njima jer su im malo cene velike.... Kad bi kupio raonike od njih za mog Slavonca (3 brzde) kostali bi me vise raonici nego ceo plug... :haha:
 
Imali su kvalitet pre 4-5 godina.Sada je to sve samo ne kvalitet.Nov raonik izdržao 200 metara.Njihov odgovor je da sam orao 2 metra duboko pa ga sredio a ja započinjao da orem parcelu.
 
Znam da si pravio pisao si o tome ti si od dva Slavonca napravio jedan trobrazni,meni da je jedan Slavonac bez daski i raonika da napakujem "levaka" javi ako na nešto naletiš.

- - - - - - - - - -
 
Zanimljivo je ovako citati ove postove sa gledista posmatraca,strasno sta se sve ovde pise na forumuuuuu.....Samo napred imate moju podrsku:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh