OLT plugovi

Izgleda da me niste razumeli,tražim plug Slavonac,desni,može bez daski i raonika da od njegovog rama i ostalih delova napravim levi plug za koji imam originalne daske i raonike a netražim leve Slavonce.
 
Posavac (Alkar greda) 1x40 se malo protego. Klirens 94 cm.

5cd0xw.jpg
 
Becarino da ti nebude sad malo prenizak za nositi (mislim na malo rastojanje od zemlje i zemlje u transportu)?
 
Bome... Opasan stroj. Taman je noga dovoljno jaka da dura toliku polugu ;)

Bas gledam, nisi ju morao nista "popravljati" brenerom sto smo pricali? Bas fino sto staje ovako direktno na ramu... Steta je rezati nogu i smanjivati klirens. Rujkan bi to nosio ko od sale ;)
 
To je samo za probu stavljen gredelj da vidim kolko ćemo ga skratit jer nemam orginal dužinu. Jasno da je to za 539-549 (koji će ga vući najčešće) previsoko kopčanje Kad se skrati klirens će biti oko 74cm.

@Bobo: Rus će moći sa podrezanim gredeljom raditi sa njim bez brige, jasno ako bude potrebno. Sutra ide na skraćivanje i kasnije krećemo na one dorade.
 
Plaz... nista vise, nista manje... Plaz koji se okrece pravi manji otpor na zid brazde i trebalo bi biti da se plug s takvim plazom lakse vuce, da taj rotirajuci plaz lijepse uredi zid brazde da se ne urusava a u praksi je to samo jos tri mazalice koje treba podmazivati. Ima kolega slavonca s takvim plazom i drugog slavonca s normalnim plazom. kaze da je to isti klinac...
 
99% ljudi koje znam da oru sa Slavoncima bacili taj tocak...Ili ti plaz... Cak ni na mom tplugu to nije bilo...
 
Imam i ja takvog Alkar-a samo mi nedostaje točak(spao je sa nosača još kod pređašnjeg vlasnika) dosta lepo radi, ali u teškoj zemlji mu nedostaje taj točak....
 
Juce pazario mali OLT sledi pravljenje trobraznog za T40.Imam dva pa da vidimo sta ce da ispadne.Trebao bi da ispadne 3 x 26
Faza pravljena trobraznog olta je stopirana zahvaljujuci kumu ciji je bio jedan plug koji smo trebali da uparimo.Covek odustao i sada zahvaljujuci clanu CIRA92 ovaj proces se nastavlja posto je prodao i poslao jednu brazdu pomenutog pluga.Stara poslovica kaze "Sa svojima jedi i pij ali posla nemaj".Juce kupljena greda debelozidna 12 x 10 za ram pluga.Ipak se okrece:cool:
 
nasao sam ovakav olt plug http://prntscr.com/2lvkb1 na plocici pise 2x30 mnogo lici na imt756 cak su ga i u crveno ofarbali interesuje me kako bi ga vukao imt 560 sremska zemlja surcin,i dali je jaka cena 350e plug je u odlicnom stanju,molim drage mi forumase za odgovor i savet posto sam nov u ovom poslu
 
Nazad
Vrh