OLT plugovi

Ako nadjes bez crtala ja ti saljem jedno nema da brines,to je dogovoreno... :bravo:
 
e kad malo dodjem do novci crtalo sa nosacem ces mi posaljes i kazes kolko je novaca. trebace mi za ovaj olt. postavicu sliku cim uspem. koji su bolji ranici za njega obican samoostreci ili ovi ko na slici sa navarenom plocom na spic
 
Ljudi ne prodajem ja crtala... :haha: Imam ih ali imam ih dosta koje i nisu u nekom stanju bas... :sjasi: Nemam sa nosacima ni jedno.... Imam i ja dosta plugova ali jos vise crtala... :osmeh:
 
e kad malo dodjem do novci crtalo sa nosacem ces mi posaljes i kazes kolko je novaca. trebace mi za ovaj olt. postavicu sliku cim uspem. koji su bolji ranici za njega obican samoostreci ili ovi ko na slici sa navarenom plocom na spic

Ja sam prošle godine zamenio sa samooštrećim sa špicem plamenovi su i ja sam prezadovoljan sa njima.
 
samo da ne bude ko kad si prodavo aparat crko sam od smeha,kad si reko dok nesiđe na 20e:haha:,napravi to od neke glavčine i felne samo je popuni i da bude made bu cirko:bravo:
 
Poslednja izmena:
Pa meni sta netreba ja za cas prodam uopste ne gledam da zaradim na tome.... Ja sam cenio tanjiracu 500 evra a prodao je za 350,kad nesto prodajem dodjes kod mene i odmah cena druga... :haha:
 
Drugari ja sam nov na ovoj temi i treba mi jedna pomoc.
Kolega i ja imamo identicna 2 olta slavonca bez rucice za zakretanje -zaostali nam dok smo orali sa ferdzom - i zelimo da napravimo 4 brazni za ugarenje sa rusom 82.
Poteznicu (oklagiju) imamo vecu i nju bi zamenili.
Da li je to neko radio i ima li saveta pre vec pocnemo da radimo ???
 
Drugari ja sam nov na ovoj temi i treba mi jedna pomoc.
Kolega i ja imamo identicna 2 olta slavonca bez rucice za zakretanje -zaostali nam dok smo orali sa ferdzom - i zelimo da napravimo 4 brazni za ugarenje sa rusom 82.
Poteznicu (oklagiju) imamo vecu i nju bi zamenili.
Da li je to neko radio i ima li saveta pre vec pocnemo da radimo ???

Pogledaj na predhodnim stranicama ja sam napravio od dva slavonca jedan sa 3 brazde i vucem ga sa 820 ja sam prezadovoljan kad je upitanju oranje za psenicu... :ppozdrav:
 
Pogledaj na predhodnim stranicama ja sam napravio od dva slavonca jedan sa 3 brazde i vucem ga sa 820 ja sam prezadovoljan kad je upitanju oranje za psenicu... :ppozdrav:
To sam vidio 3 brazde. Da li mislis da bi bilo komplikovano 4 brazde i da li bi trebale neke velike prepravke kacenja ,sem zamene oklagije i cugova??
 
Pa trebalo bi ti 3 slavonca da napravis jedan sa 4 brazde jer od 2 slavonca nemas sve potrebne delove da izbacis u stranu cetvrtu brazdu... I ja sam hteo za Belarusa da napravim sa 4 brazde ali sam odustao jer i ovaj sasvim dosta zahvata i mogu sa njim i zimsko da orem bez problema (kod mene laka zemlja)...
 
Našao sam da kupim OLT posavac 2.35.Šta mi možete reći o tom plugu što se rada tiče.Planiram ga za 82.1.
 
Dobar plug koji jako dobro zaorava biljnu masu. Maalo teže se vuče od recimo IMT-a. U kombinaciji sa 82.1 će ići samo tako u svim uvjetima. Mi smo našeg OLT Orač 2x14" (ista stvar ko i taj tvoj Posavac) vukli sa MTZ-892 na dubini od +-35 cm na jako teškoj zemlji bez ikakvih problema što se tiče pluga.
 
Pa ram OLT -a Posavca i 757 treba da je skoro potpuno isti.Razlika je u daskama.OLT-ove daske mi se mnogo više sviđaju jer daleko bolje prevrću zemlju i pri malim brzinama ,a o većim i da ne govorimo.Ako je u stanju kakvom su mi rekli neću se dvoumiti.Druga stvar je što su 757 precenjeni i samim tim skupi u odnosu na olt i leoparde koji su skoro indentični.Visina,razmak glava,i zahvat su kod posavca 2.35 i imt 757 potpuno isti.
Ako mi se taj olt ne svidi svratiću još na par mesta da pogledam neke 757 i jednog velikog leoparda.Sve zavisi od stanja tog olta što idem prvo da vidim.
 
Nazad
Vrh