Ograđivanje voćnjaka

Moje je misljenje isto da treba da sam uradis ako mozes!!!Jeftinije izadje to je sigurno,a na kolicinu od 400 stubova bude solidna razlika.Ali ko nece da se "muci" da pravi stubove onda neka kupi!!!
 
pa upravo tako Hipija, najskuplje je kada sve platiš :udri:, a ovako sam siguran da se može dosta uštedeti....na tu količinu
 
Ja sam ogradio imanje od 5,5ha jesenas,bagremovi direci 8x10sm,duzina 2 metra,1metar pletena zica i 2 reda bodljikave po vrhu,super izgleda........ :D.......Direci su 200din komad,zica je 105din metar kvadratni,kosnici,pocetna zica,spaneri itd...nije jeftino na veliku kolicinu ali zaista vredi.............. :ppozdrav:
 
MALINAR je napisao(la):
Ja sam ogradio imanje od 5,5ha jesenas,bagremovi direci 8x10sm,duzina 2 metra,1metar pletena zica i 2 reda bodljikave po vrhu,super izgleda........ :D.......Direci su 200din komad,zica je 105din metar kvadratni,kosnici,pocetna zica,spaneri itd...nije jeftino na veliku kolicinu ali zaista vredi.............. :ppozdrav:

@malinar može neka slika ? ::svaka cast::
 
Druze ima nekih slika na forumuma MALINA,CENA U 2010 i slicnim ne znam tacno gde sam izbacivao slike.........

:ppozdrav:
 
I ja sam imao problema sa ogradjivanjem. Naravno najveći problem je bušenje rupa.
Probao sam sa ručnom burgijom ( T-burgija ). Posle šeste rupe su me zaboleli bubrezi od okretanja
pa sam uzeo i napravio ovo:
2njj8mx.jpg

Kada sam počeo da bušim shvatio sam da to treba i drugima pa sam počeo da pravim još primeraka.
Sve može da se vidi ovde:
http://igor-milosavljevic.blogspot.com/p/busilica-za-zemlju.html
Višestruka namena, kuka za auto prikolicu, dizalica i bušilica.
Sa malom (150mm) bušim za stubove a ove veće (250-500mm) su za sadnice.
Po okolini radim uslužno, tačnije bušim rupe od 150-350mm za 20 dinara po rupi
a rupe od 500mm za 30 dinara. Ja mislim da je stvarno pristupačna cena bušenja.
Naravno da to radim samo po okolini ( do 30km ) a za ostale postoji mogućnost naručivanja
kompletne mašine. Pa ako kome treba ovako nešto, neka mi se javi.
Znam koja je to muka pa vam stojim na raspolaganju.
:ppozdrav:
 
Ogradjivanje placa

Pozdrav svim forumasima na ovom postu.
Kupio sam plac u Starom Slankamenu od 40Ari , 27m(front) x 150m ( strana ) , pravilnog pravougaonog oblika.
Ogradio bih ga u najjeftinoj varijanti cisto da ga razgranicim sa susednim placevima , a potom bi na mestu medja posadio zivu ogradu.
Elem dok se ne posadi ziva ograda hteo bih cisto ovlas da ogradim plac sa drvenim kocicima i eventualno izmedju njih da razvucem jedno 2-3 reda obicne ili bodljikave zice.
Interesuje me preporuka za max. udaljenje medju kocicima ( stubovima ) , moja ideja je da budu na svakih 10 ili 15 metara , a pri tome da svaki kocic bude poboden jedno 60cm u zemlju
Da se odmah razumemo treba mi najjeftinija varijanta koja ce da bude privremeno resenje dok se ne posadi u narednih 12 meseci ziva ograda.

Molim za savet u vezi tipa privremenih stubova ( drvo , PVC , celicna sipka , beton ) , max. medjustubnog rastojanja , dubine pobadanja stubova.

pozdrav

Braca
 
e sad.... razmisljam.... da li je pametno muciti se i sam praviti spravu za busenje rupa (jer kad je pravis prvi put sigurno je problematicno) ili kupiti neku novu od privatnog proizvodjaca za 600e (ona sto se kaci na traktor) pa je prodati za nekih 400e.........
 
@sibek2005

Meni se isplatilo da je kupim , pošto sam imao preko 1000 rupa . Ako imaš mali broj plati nekome da ti izbuši i zavrsio si posao .
 
Kupovna je,nije profi ali meni odradjuje posao.Radio sam letos sa njom jedan vocnjak,sad moj vocnjak radim i dogodine da odradim jos jedan vocnjak otplatio sam je i jos malo zaradio._________________________________________________
a poceli smo i zicu da zatezemo :D

Ovo mi se svidja ima li gde za kupiti povoljno moze i polovno ako ne novo...
 
Poslednja izmena od urednika:
MALINAR ovo je tvoja slika! Imam par pitanja za tebe pa ako mozes da mi odgovoris!
Gde ima da se kupe ti stubovi po toj ceni?
Da li bi mogli mozda da idu na jabuku u red?
Koji im je vek trajanja otprilike?
I da li je potrebno mazati sa preradjenim uljem ceo deo stuba koji je u zemlji? Posto mi se cini da ti nisi!
Hvala unapred!



Postavljati samo umanjeni prikaz slika! http://poljoinfo.com/showthread.php?3231-Postavljanje-slike-u-poruci
 
Poslednja izmena od urednika:
Metalni su laksi ali korodiraju vremenom bez obzira na zastitu, u plasticne uopste nemam poverenja, najbolji su betonski iz vise razloga. Najtrajniji su, jednom postavis i gotovo za generacije. U ponudi ih ima svakakvih, lepih, osrednjih, ruznih, nekvalitetnih... Sto se kvaliteta tice tu samo macola moze da presudi, bar ja tako svojim kupcima predlozim. Da razbijemo jedan po izboru kupca i ako nema od armature sto ja tvrdim da ima POKLANJAM celu porudzbinu. Ne sme ni lako da se razbije, onda nema dovoljno cementa. Kada vidim neke cene koje su u ponudi po oglasima ja se prosto iznenadim. Nije mi jasno kako neko moze da ponudi takvu cenu, da zaradi i da tvrdi da je to kvalitet. Vidjao sam cene NOVIH stubova nesto malo skuplje nego sto mene izadje materijal.
Znaci kvalitetan stub mora da ima 4 armature sestice, uzengije od cetvorke na 30cm, ulivene kukice za vezanje zice bar od cetvorke, beton bar 3\1, kalupi sa glatkim zidovima.
Rado cu odgovoriti na svako pitanje vezano za temu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam izbegavao betonske stubove i na kraju se to pokazalo kao ispravno jer je komsija u vise navrata pokusao sa kombajem, prikolicom, traktorom i drljacom da porusi nekoliko. Sreca pa su stubovi od bagrema i samo su se nagnuli i ja sam ih nakon toga ispravio, da su bili od betona garantovano bi popucali jer je stub na koji je naterao kombajn lezao skoro na zemlji. Bagremove stubove sam kupio kao tehnicko drvo od preduzeca DTD i samo ih odneo kod prijatelja u pilanu gde su ih isekli na 2 ili 4 dela u zavisnosti koje je debljine bio.
 
Nazad
Vrh