Ograđivanje voćnjaka

Na mojoj ogradi su rupe bušene motornim svrdlom, stavljan je stup i u ostatak prostora u rupi je nasut beton. Sve stoji pod špagom.
 
da li neko moze da mi kaze koliko bi otprilike kostalo ogradjivanje parcele od 20 ari betonskim stubovima(sa sve stubovima,zicom,rupama..itd)hvala unapred.
 
Zica koju spominjete ili univerzal pletivo ciji su standardi 1.5m visina , debljina obicno 2.0mm , dimenzije okca 60x60 razlikuje se od dobavljaca do dobavljaca. Ne upadajte u zamku da je jeftinija zica i bolja. Po meni je najbitniji kvalitet zice. Nista necete dobiti ako kupite pletivo pa posle izvesnog vremena morate da ga zamenite jer je propalo.
 
Citam vase komentare i češkam se po glavi...A onda shvatih da vi ogradjujete vocnjake od nekoliko hektara,udaljene od kuce.
Ja imam problem sa stokom iz komsiluka,pri tom mislim i na stoku sa cetiri i dve noge.Vocnjak mi se nalazi ispod vikendice,sa obe strane su komsijske svinje i ovce,a ograda se raspada.Tacnije,raspada se deo ograde koji oni trebaju da zatvore.Moju polovina je zatvorena,ali resio sam da i njihov deo sredim.
Kupicu bagremovo kolje koje zaostreno i istrugano izadje oko 200 dinara,zatim pletenu žicu visine 1,2 metra i po vrh kolja red bodljikave zice.Rupe za kolje cu kao i sve ostale,do sada,busiti starom dobrom ćuskijom,i zatim malo zamahnuti maljem.Mislim da je to sasvim dovoljno za ogradjivanje jednog vocnjaka,sto se cetvoronozne stoke tice.A sto se tice one dvonozne,tu ne pomaze ni kineski zid,eventualno karabin :zli:
 
Evo jedna slika ogradjivanja koje smo mi radili.
34dpva1.jpg
 
@vibrostub

Lepo izgleda ograda . Da li nam mozete reci koja je cena stubova 2.5 metara , i sta sadrzi taj stub od armature u sebi ? Posto je zica recimo visine 1.5 m ? Koliko su ruke za postavljanje po rolni ili kako vec racunate ?

Mislim da su ovo info.koje mnoge zanimaju a dosta se razlikuju u zavisnosti od proizvodjaca do proizvodjaca .
 
Iz postovanja prema drugim izvodjacima radova kao i njihovim formiranim cenama molimo Vas da nas pozovete na nase kontakt telefone. Mi smo ovaj forum shvatili kao mogucnost da svojim potencijalnim kupcima docaramo slikovito kako mogu da urede svoje vocnjake, vinograde, njive i druge povrsine.

Hvala Vam na razumevanju.
 
ja sam odlucio na prolece da ogradjujem vocnjak po najjeftinoj mogucoj metodi, da sam napravim stubove od bagrema(bez obradjivanja samo cu da ih na dnu zasiljim) i udri u zemlju bez betoniranja... zicu cu naravno da kupim.. zanima me da li je neko to radio i kakva su vasa iskustva:haha:
 
Sve zavisi za koliko para mozes naci bagremove stubove . Primera radi ja sam placao 5 eura betonske stubove 2,5 metara ,kvadrat zice otprilike 1 euro kvadrat + - ( sve zavisi od debljine zice i promera kocke na zici ) . Ja kada sam izracunao koliko me kostaju bagremovi i postavljanje i mazanje za preradjenim uljem isto mi je po racunici bilo da stavim betonske i to sam uradio . Ogradili smo jednu parcelu od 8 ha i jednu od 0,5 ha .
 
Iskren da budem , posto je to ogradivanje trajalo neznam tacnu cifru ali priblizno sam mozes da izracunas .Svoj rad ,brata ,caleta ... nisam racunao . Ali stubove sam stavljao na 3 metra razdaljine na svaki 8 komad ( tj. 24 metra - kosnik ) znaci + 2 komada . Rupe sam busio sam sa burgijom fi 200 mm dubine 60 cm tako da iznad zemlje ostane 190 cm . Jedna kolica betona na otprilike 3 stuba .
Zicu sam stavljao 1,5 metara visine + 2 reda bodljikave . Za zicu sam ti dao podatak da je 1 m2 oko 1 eura . Bodlja ide na kilogram i to se ne secam koja je bila cena .Rolne zice su bile od 25 metara , kroz zicu sam pleo 3 mm debelu zicu za rastezanje ( i ona se kupuje na kilo ) + spaneri ( 3 kom. na rolnu od 25 metra ) .Spaner po komadu od 70-100 dinara kako gde nadjes .
U principu ako hoces sam da radis ispadne ti dosta jeftinije nego da ti radi neka firma .Oni prave nauku od toga ,a ono cista fizikalija .Da se ogradim ,kad kazem oni mislim na one firme i privatnike koje sam ja zvao kada sam hteo ogradjivati . Kada pricamo o ustedi kupio sam masinu za busenja rupa Oleo-Mac = 500 eura + 1 burgiju od fi 100 mm = 50 eura + 50 eura za burgiju fi 200 mm . ta masina i burgije + nesto para je bila razlika tj .usteda u odnosu na one koju su hteli da mi ogradjuju .
Za neke stvari ti nisam dao cene posto sam zaboravio ali mogu se raspitati tako da onda mozes 100 % tacno da izracunas koliko te kosta .
 
pa da sam sve sa caletom planiram da odradim, a i shvatio sam da se isplati bas da sami radimo jer kao sto kazes nije to nikakva mudrost samo ima da se radi... mene ce da izadje jos jeftinije jer cu sam seci bagrenje i to ce mi biti stubovi, a kotur zice ti je 2500 dinara(ne znam koja je dimenzija tj gustina zice) ali je 25m duzina.. jos + ja necu da betoniram nego samo da zabijam u zemlju, tako da ce mi trosak biit zice i tako te drangulije...

hvala ti na informacijama... :ppozdrav:
 
i mi na proleće ograđujemo voćnjak, nemamo puno oko 400 m, ali zašto bi kupovali betonske stubove ? kupite lepo armaturu, frakciju i cement 1/3 napravite 3 kalupa od daske i svaki dan izlijete po tri stuba, ređate ih, suše se i rešen problem. Siguran sam da će vas stub izaći bar 2 ~ 3 puta jeftinije, tako smo mi računali, a žica je koliko sam gledao ovde kod nas najjeftinija u SIM-u, na novom naselju...
 
Jeftinije da, ali 2-3 puta tesko . Ja kada sam ogradjivao eur=90 din. Za 450 dinara da ga pravim nema sanse .Pravio sam racunicu jeste jeftinije ali zanemarljivo . Ja sam u ogradu stavio blizu 1000 komada , kad izracunam to vreme pravljenja i muku dodje na isto da ga kupis .
Moje misljenje .
 
Sale imenjače nzm šta si ti druže računao, ali prosta je računica, armatura, cement i frakcija, oko 130 dinara je sada stub ako ga sam praviš, sa tim što nabavljamo armaturu malo jeftinije i ne plaćamo PDV....a koja muka :sta:, jedna mešalica dnevno, malo rekreacije nije muka
 
Da ne ulazimo u raspravu , ko hoce izracunace .Stub od 2,5 metra ima 70 kg necega !!!!
4 x 2,5 metara zice 4 mm ili 6 mm kako ko . Precnik 100 mm x 100 mm .
 
ok, ali nije ni stub više 450 RSD i još samo jedno, veruj mi da ga niko neće napraviti kao ti, isto kao kada dovezeš mikser 8 kubika betona i izbetoniraš ploču, a kada ti radiš na mešalici prođeš skuplje, ali znaš šta si uradio i još važnije šta si sipao i koju razmeru
pozz ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh