Odlučivanje, uzgoj i ishrana jagnjadi

Jagnje na slici je bas razvijeno,dobra reklama
 
tamo lijepo pise ovce kojew pasu smanjiti davanje neznam tacno sad na koliko upravo radi bakra koji sadrzi
mada iskreno najbolje je kad ovca sama uzme vitamine iz trave ili zbunja
 
To ti je druze standardan premix za ovce,koze i jaganjce.formula je slicna kod svih premixa,s tim da se procenat u ukupnoj smesi razlikuje,varira od 1-5%.ako sam pravis koncentrat sa ovim neces pogresiti,dodas i 1% stocne soli.
nisam vidjao do sad kod nas ovaj Veta Specijal, pa zato pitam. a uz ovo opet mogu da imaju i so u kamenu sa vitaminima? da ne dodje prezasicenja istima.
 
Obavezno im stavi lizalicu sa vitaminima.One su pogodne jer ih ovce uzimaju po volji,tako da ako su site vitaminima iz obroka one nece konzumirati lizalicu,i obratno.Kod odraslih ovaca ih ubacuj postepeno,kod jaganjaca mozes odjednom.
 
Moji su stariji od 60 dana i vec kad su starosti 7 dana im postepeno uvodim granule 100% i zadovoljana sam.prvo jedinica,pa dvojka.mada moze i jedinica do 35 kg.
 
Danas sam pomjesao 7 kg jecma, 5 kg kukuruzne prekrupe i 7 kg kukuruza i htio sam jos ubaciti koji kilogram stocnog brasna. Zanima me da li bi to bilo dobro i za jagnjad? Posto se prekrupa inace lijepi janjadima za burag, pa zato pitam moze li stvarati probleme kad je pomjesana sa zitaricama. A jagnjad su 3 mjeseca stara. Ova gore navedena kilaza sve ga sto sam pomjesao je cisto da vidim kako ce jesti, eksperimentalno.
 
Nazad
Vrh