Odlučivanje, uzgoj i ishrana jagnjadi

Uzecu ja zemunske granule pa cu malo mesati sa tom mojom smesom kukuruz+ soja .
Zemunski koncentrat nesto nije omiljen,mislim da ti je bolje i kvalitetnije da uzmes granule proizvodjaca sto posto,posto imaju 45 dana,uzmi im konc.za jaganjce 2,on ima 16 % proteina i kod mene 10 kg kosta 350 din.
 
Kod mene su jaganci od 7 dana do mesec dana ,posle 10-tog dana svi su poceli da jedu lucerku ,samo puca ali granule zemunske nece ni da probaju,a jedu stocno brasno sa sojom pomesano i lizu lavor sa premiksima i solju.
 
Obično jagnjad lakše se odluče da jedu seno nego koncentrat, da bih im doskočio imam poseban adapter na prekrupač poljostroj i na njega sameljem bilo sena bilo deteline i upočetku mešam sa koncentratom prvo pola-pola pa posle smanjivam seno, vrlo brzo se nauče, ako nemaš tu mogućnost kolega kupi 1-2 kg dehidrirane lucerke pa samelji pa pomešaj brzo će da im se svidi
 
dobro jutro momci! posto mi je ostala jos jedna vreca granula za jagnjad do 15 kg. a skoro svi su premasili tu kilazu. pa zelim da pitam da li smiju to jesti i sa 20 kg (mislim zbog proteina posto je veci postotak u ovom nego u granula za vecu jagnjad)?
 
Hocu, hocu!:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 13:42 ---------- Prethodna poruka je at 09:36 ----------

Jagnjadima sam od pocetka uobrocio koncetrovana hraniva. Tj. dajem im 3 puta dnevno smjesu (granule, kukuruz i jecam) po 100 grama po jagnjetu, znaci dnevno je to po 300 grama. Sve i mrvicu pojedu. Smatram da je tako bolje jer se ne prlja hrana i ne mogu je misevi zatrovati. Sta mislite da li je to dovoljna kolicina dnevno?
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]Evo i mojih omladinaca u akciji.
 
Nazad
Vrh