Odlučivanje, uzgoj i ishrana jagnjadi

23 din po kilu je malo mnogo,il gresim,obzirom da je kukuruz 11 din sad,jecam 12,mekinje 8din...ovo su cene sa stocne pijace u valjevu
 
mekinje 11 to je preterano i tesko da je sad tako mozda je tako bilo u prolece sad su 8 do 9 din plafon
 
Imaju neke od 9 na pijaci,ali su pune krede,tako da ih ne koristim.Pa i soja je skupa kao zlato,sunsokret je na berzi 9 a u maloprodaji 24......ali to je SRBIJA!!!!!!!
 
pune krede pojasni to je za mene novost pa me zanima?to za suncokret i soju znam i nervira me takodje to monopolisticko divljanje trgovaca.
 
To je ako su mekinje malo sitnije,pa sadrze u sebi kao belo brasno,ali to "belo brasno" nije brasno vec najcesce kreda=Kalcijumkarbonat.
 
Pa zato sto je kreda 3din a takve mekinje 9,pa na par desetina tona,lepa suma za tamo neki mlin sto ih pakuje.Nije dobro da kalcijum bude u visku,jer onda poremeti fosfor,a i kreda u visku smanjuje resorpciju vitamina.....
 
Bilo koja veterinarska ili poljoprivredna apoteka,trebalo bi da lako nadjes,Zemunski je najcesci u prodaji
 
i na kooliko se hrane stavlja taj premiks.npr na 100 kg hrane koliko ide premiksa:haha:? hvala druze........
 
nema na cemu.1 ili 2 kg sve zavisi od proizvodjaca,ako ti trebaju neke recepture za spremanje posalat cu ti na PP
:ppozdrav:
 
У последње време се појављују премикси за преживаре који учествују у храни са три посто.Немој узимати премиксе типа констанвит или неке друге који нису искључиво за преживаре јер садрже материје анималног порекла.
 
Ja koristim Owowit-Milkiwit,ali to samo dajem owcama,2kg+1krede ma 100kg,150din/kg kod mene!A jagnjice kljukam granulama po wolji,sad u boksu imam 18komada,starosti od 46dana do 20dana,wec jedu oko 5kg dnewno!Za računicu ne pitajte,ne wodim,da se ne nerwiram!:-D
 
i ja koliko vidim tako je to,prosto se bojim sve da racunam,ali ja uvek izvucem racunicu i nerkako sam zakljucio da se ovce isplati drzati kuci........... ::namigivanje::
 
I imaš računícu??Pa kako ti to hranis?Meni su 6 meseci na pasi,a ostalih 6 na jaslama,dok sam imao 30 majki,zarada bila oko 50000din po godini,a sad kad imam 18,wise ne računam,i suuupeer je osecaj!:)
 
Nazad
Vrh